Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Makiažo klaidos ir atspalvių derinimo menas

Makiažas
„Scanpix“/AP nuotr. / Makiažas
Šaltinis: 15min.lt
0
A A

Vizažistai – tie specialistai, kuriems pro akis neprasprūsta mūsų gražinimosi klaidos.

Ieva Mitigailienė
Ieva Mitigailienė

Kaip jų nedaryti, į ką atsižvelgti, renkantis odai spalvos suteikiančias priemones, aiškinomės su makiažo meistre Ieva Mitigailiene.

– Spėju, ne kartą esate pagalvojusi: „Štai dar viena mados auka...“?

– Juokingai gali atrodyti ir moteris, kurios įdegis akivaizdžiai dirbtinai sukurtas, ir moteris, kurios kūnas – rusvas, o veidas – dirbtinai nubalintas. Mada sekant aklai, iš konteksto ištraukiami paskiri jos aspektai, bet juk madingas įvaizdis – vientisas, apimantis viską: nuo plaukų iki kojų nagų. Netgi tavo elgesys tampa svarbus... Kiekvienam žmogui gražiausiai dera tai, kas tinka pagal prigimtį.

Daugumos iš mūsų prigimtinis pigmentas – pilkas. Beje, prigimtinis atspalvis vyrauja visur: odoje, plaukuose, dantų emalyje.

Kaip vizažistė galiu pasakyti, kad labai reikšmingas prigimtinio kolorito intensyvumas, arba kontrastingumas. Juozas Statkevičius yra taikliai pasakęs, kad lietuviai – pilki kaip cepelinai. Taip ir yra: daugumos iš mūsų prigimtinis pigmentas – pilkas. Beje, prigimtinis atspalvis vyrauja visur: odoje, plaukuose, dantų emalyje, netgi akių rainelėje ir baltymuose... O tarkim, skandinavių prigimtinis pigmentas – paršiuko rausvumo. Renkantis pudros atspalvį svarbu tai įvertinti: paklaida „šviesesnė ar tamsesnė už mano odą“ gali būti ne keli tonai, bet pustonis.

– Taigi, kaip šį jūsų minimą grožio produktą teisingai išsirinkti?

– Duosiu patarimą: rinkdamosi pudrą teptelėkite ant švarios odos keleto atspalvių produktų ir pasižiūrėkite, kaip jie atrodo dienos šviesoje. Tas atspalvis, kuris labiausiai jums tinka pagal prigimtį, tiesiog išnyksta. Kita vertus, negaliu nuneigti, kad svarbi ir žmogaus psichologinė savijauta, tai, kaip jis save mato. Viena mano klientė, garbaus amžiaus dama, dievinanti tamsią pudrą, kartą pasakė: „Žinau, kad teoriškai ji sendina, tačiau sena jaučiuosi tada, kai jos neužsitepu.“ Bet aš niekada neskatinu įdegti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kontūravimas: bruožus suvienodinanti makiažo tendencija

– Tačiau įdegio kultas vyravo daug metų ir tarp jūsų blyškiaveidžių klienčių turbūt yra moterų, kurios žūtbūt mėgina įrusti, bet jų pastangos virsta bjauriomis dėmėmis ir dryžiais?

Tokių pavyzdžių, kai įdegis tiesiog prilimpa prie žmogaus, atrodo natūraliai, matau retai. 

– Jų daug tarp nuotakų. Kažkodėl tekėti susiruošusios merginos ir moterys nutaria, kad TĄ dieną būtinai turi atrodyti įdegusios. Gerai techniškai nupurkšti žmogaus kūną, kad šis atrodytų saulės nurudintas, gali ne kiekvienas specialistas, o ką jau kalbėti apie mėginimus tokį efektą susikurti pačioms... Supraskite teisingai: nesakau, kad įdegis visada blogai. Pažįstu moterį, kuri šoka Lotynų Amerikos šokius. Jiems jos rudas kūnas puikiai tinka ir man atrodo labai gražiai. Bet tokių pavyzdžių, kai įdegis tiesiog prilimpa prie žmogaus, atrodo natūraliai, matau retai. 

– Ką apie makiažą turėtų žinoti moteris, kurios oda iš prigimties šviesi?

– Reikia turėti galvoje, kad šviesi ir skaisti oda – ne vienas ir tas pat, nors šios sąvokos dažnai tapatinamos. Skaistumo odai galima suteikti kosmetika, turinčia šviesą atspindinčių dalelių, o šviesumas išgaunamas tam tikro atspalvio makiažo priemone. Blyškiaveidžių oda visada labai plona, pro ją persišviečia kapiliarai ir tai suteikia melsvą ar violetinį atspalvį. Tokį galima neutralizuoti makiažo baze („primer“), turinčia gelsvo pigmento. Strazdanas, jei jos nepatinka, gerai neutralizuoja alyvinis pigmentas. Jei oda nestrazdanota, pro ją nešviečia kapiliarai, labai tinka bespalvis ar rožinio pigmento turintis produktas: jis pabrėžia tokios odos porcelianiškumą.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Kosmetika
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko labiausiai reikia odai? Japonų ir šveicarų atsakymai

– Patamsėję paakiai – viena problemiškiausių veido vietų, kurią skubame maskuoti. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

– Paakių spalvos netolygumą padeda panaikinti maskuojamoji priemonė („concealer“), bet ir ją būtina rinktis pagal atspalvį. Kokio yra vienoje ar kitoje priemonėje, lengviausia pamatyti sudėjus šalia kelis produktus. Kas nori geriau perprasti spalvų ir atspalvių derinimo meną, turėtų naudotis Johanneso Itteno spalvų ratu. Priešingose jo pusėse esančios spalvos viena kitą neutralizuoja. Žiūrint į ratą labai gerai matosi, kad mėlyną prislopina geltonai oranžinė, violetinę – geltona ir taip toliau. Itteno ratas labai padeda išvengti klaidų, tinkamai išryškinti tai, ką norisi akcentuoti, bet nesekti mados aklai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Makiažas Kosmetika
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt