Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pedikiūras namų sąlygomis: 9 žingsniai

Nagai
„Shuterstock“ nuotr. / Nagai
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kelios dienos, ir, tikėkimės, galėsime įsliuogti į patogesnius batelius, nebemūvėti kelnių ir pėdkelnių, nebevilkėti striukių. Tik kaip žiema kelininkus užklumpa „netikėtai“, taip ir šiluma mus gali užklupti nepasiruošusias. Nors rankų nagai labiau matomi, avint atviresnius batelius būtinas ir pedikiūras. Kaip jį kokybiškai pasidaryti pačioms?

1. Pirmiausia pasiruoškite priemones: jums reikės vatos diskelių ir pagaliukų, nagų lako valiklio, dubens, labai šilto vandens, pemzos, odeles atstumiančios mentelės, kojų pirštų skirtukų (nebūtina), žirklučių arba dildės, odelių aliejuko (nebūtina), pėdų kremo, vonios putų / jūros druskos, nagų lako pagrindo, nagų lako.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

2. Jei nagus prieš tai buvote padengusios nagų laku ar bespalviu pagrindu, kruopščiai viską nuvalykite, ypač nagų kraštus – juos sunkiausia nuvalyti, tam galite naudoti nagų lako valiklyje išmirkytą vatos pagaliuką. Geriausia būtų naudoti valiklį be acetono – pastarasis kenkia nagams.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Pasiruoškite pėdų vonelę. Į dubenį įpilkite šilto vandens, šiek tiek vonios putų ar jūros druskos – ko nors, kas padėtų atmirkyti ir paminkštinti suragėjusią pėdų odą ir nagų odeles. Įkiškite pėdas į vonelę ir 10 minučių palaikykite, parelaksuokite. Galite užsileisti patinkančios ramesnės muzikos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Dildinkite nagus viena kryptimi, dažna klaida – brūžinti pirmyn atgal. Tai gali pažeisti nago plokštelę.

4. Sutvarkykite nagus. Pagal savo nagų formą, ilgį ir pageidaujamą rezultatą patrumpinkite nagus, suteikite jiems gražią formą. Jei nagai ilgesni, galite naudoti nagų žirklutes ar žnypliukes (pastarosios tinka tvirtiems nagams, silpni nuo jų gali lūžti), o jei nagai trumpesni, užteks dilde juos suapvalinti, kad nebūtų aštrių kampų. Dildinkite nagus viena kryptimi, dažna klaida – brūžinti pirmyn atgal. Tai gali pažeisti nago plokštelę.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Atstumkite odeles – tam skirta medinė mentelė-pagaliukas. Kadangi vanduo bus suminkštinęs odeles, atsargiai jas atstumkite. Nekirpkite žnyplutėmis – nors nukirpus atrodo estetiškiau, odelės greitai atauga, be to, neretai įsipjaunama ir padidėda infekcijų tikimybė. Jei turite odelių aliejuko, prieš atstumdamos galite jas patepti ir paminkštinti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. Pašalinkite raginį sluoksnį – pasiimkite pemzą ir pradėkite trinti suragėjusią kulnų ir pėdų pagalvėlių odą bei pėdų šonus. Šioms sritims reikia daugiausia dėmesio. Nedarykite to per smarkiai. Kai pašalinsite raginį sluoksnį (iš pirmo karto galbūt nepašalinsite visko – nieko tokio), pamirkykite kojas vandenyje, kad nusiplautų negyvos odos likučiai. Jei turite pėdų šepetėlį, pavalykite pėdas bei pirštus ir su juo. Kruopščiai viską nuplaukite švariu vandeniu.

Beje, būna ir tokių priemonių, kaip, pavyzdžiui, specialios geliu užpildytos kojinės, kurias reikia apsimauti ir valandą pabūti. Tuomet gelis kruopščiai nuplaunamas ir maždaug po savaitės kulnų oda pradeda luptis gabalais. Minusas – tam reikia pasiruošti iš anksto, maždaug prieš 10–14 dienų, nes oda pradeda luptis neiškart ir lupimosi negalima skatinti. Vaizdas būna baisus, atvirais batais viešumoje nepasirodysite, tačiau po visko pėdų oda būna lygi, švelni ir graži.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. Paruoškite pėdas prieš nagų lakavimą – švelniai nusausinkite rankšluosčiu. Patepkite pėdas drėkinamuoju pėdų kremu, kad oda atsigautų po šveitimo ir būtų švelni.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

8. Pradėkite lakuoti nagus – pirmiausia padenkite nagų lako pagrindu. Taip nagų lakas mažiau įsiskverbs į pačius nagus (dėl ko jie kartais pageltonuoja), o ir lakas ilgiau laikysis. Pagrindui išdžiūvus, lakuokite nagus pasirinktu nagų laku. Pradėkite lakuoti nuo nago vidurio ir eikite kraštų link. Padenkite vienu sluoksniu, leiskite lakui išdžiūti ir tuomet padenkite antru sluoksniu. Norėdamos, kad lakas laikytų kuo ilgiau, o nagai gražiai blizgėtų, padenkite jau išdžiūvusius nagus nagų pagrindu.

Beje, jei turite kojų pirštų skirtukus, panaudokite juos – jie skirti norint išvengti pirštų susilietimo, dėl kurio pirštai gali išsitepti nagų laku.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

9. Palaukite, kol išdžius nagai. Džiūvimo trukmė priklauso nuo nagų lako. Tuomet pamirkykite lako valiklyje vatos pagaliuką ir apvalykite nagų kraštus ir kitas odos vietas, kurias ištepėte nagų laku.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Nagų lakas Nagai
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt