Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Džentelmenai renkasi blondines?

Marilyn Monroe
Vida Press nuotr. / Marilyn Monroe
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Taip vadinosi prieš gerą pusšimtį pastatytas filmas, kuriame karaliavo viena įspūdingiausių XX amžiaus blondinių ir sekso simbolių Marilyn Monroe. Holivudo prodiuseriai nebuvo labai originalūs – šviesūs plaukai žavėjo milijonus vyrų visame pasaulyje nuo neatmenamų laikų. Legendos byloja, kad gražioji Elena, dėl kurios kilo Trojos karas, taip pat buvo šviesiaplaukė.

Ar pastebėjote, kad visose pasakose gerosios fėjos, princesės būna šviesiaplaukės, o piktos raganos, burtininkės – tamsiaplaukės? Na, yra viena išimtis – Snieguolė. Bet išimtys juk patvirtina taisykles?

Nors apie blondines sklando daugybė juokų ir anekdotų, tačiau šviesūs plaukų dažai tebekaraliauja tarp geriausiai parduodamų spalvų, o vyrai neatsispiria šviesiaplaukių kerams. Galbūt visi tie juokeliai ir atsirado todėl, kad pavydima šviesiaplaukių grožio ir žavesio?

Šviesūs plaukai asocijuojasi su jaunyste.

Pasaulyje natūralių blondinų sparčiai mažėja, kai kuriais duomenimis, šviesiaplaukiai sudaro tik 2 procentus visos planetos gyventojų. Todėl galima drąsiai teigti, kad ir ateityje šviesūs plaukai bus madingi.

Ir ne tik todėl. Šviesūs plaukai asocijuojasi su jaunyste. Net natūralūs blondinai bėgant metams netenka savo plaukų spalvos ir žvilgesio – spalva tamsėja ir pilkėja. Todėl grožio industrija siūlo daugybę priemonių, kad laikas būtų apgautas. Ir moterys mielai jas perka.

Auksinės moterų garbanos į vyrų pasąmonę siunčia signalus, kad moterys yra jaunos – taigi, tinkamos gimdyti vaikus. Todėl šviesiaplaukes norisi globoti, joms įsiteikti. Gal iš čia ir mitas apie blondinių „kvailumą“? Juk labai jaunas žmogus negali būti labai protingas?

Bet kaip tada reiktų paaiškinti garsių moterų, ypač politikių, norą plaukus dažyti šviesia spalva? Tikėtina, jog daugelis paaiškintų, kad ši spalva joms tiesiog tinka ir patinka. Paprastai politikės būna brandaus amžiaus moterys. Todėl šviesiai dažytuose plaukuose ne taip greitai pastebima, kad atauga žilos plaukų šaknys – o laiko bėgioti į kirpyklą moterys turi ne itin daug. Be to, veido bruožai atrodo kiek švelnesni, ne taip išryškėja raukšlės ar įkritę paakiai. Dar sakoma, kad šviesiaplaukės atrodo patikimesnės. Juk jos dažniau kino filmuose vaidina ištikimas žmonas, o tamsiaplaukės – klastingas meilužes. Grįžtama prie gerosios ir blogosios fėjų įvaizdžių?

Maža detalė – plaukų šviesinimas kenkia plaukams daug labiau, nei dažymas tamsiomis spalvomis, todėl ilgaplaukės blondinės laikui bėgant turi atsisveikinti su savo garbanomis, o štai tamsiaplaukės – nebūtinai.

Pasigožėkime gražiausių ir / ar įtakingiausių blondinių nuotraukomis. Tiesa, dauguma iš jų yra profesionalių kirpėjų ir vizažistų kūriniai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Plaukai Grožis
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt