Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar tikrai antroji santuoka laimingesnė?

Laiminga pora
Vida Press nuotr. / Laiminga pora
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Visi, kas patyrė skyrybas, patvirtins, kad tai skausminga patirtis. Tačiau būtent po skyrybų ateina svarbus momentas: jei randama savyje jėgų apmąstyti buvusias klaidas, antroji santuoka būna kur kas laimingesnė, – teigia ir savo mintimis dalijasi žurnalistė bei tinklaraštininkė Pamela Cytrynbaum.

„Visi, kas tik po skyrybų bandė kurti naujus santykius, skyrė daug laiko apmąstymams ir apie tai kalbėdavosi su artimaisiais. Kartą sutikau žmogų, kuris man padėjo naujai pažvelgti į gyvenimą. Iškart pasakysiu – jam daugiau kaip 80, jis buvęs dėstytojas ir koučeris, taigi, daug žmonių su juo yra dalijęsi savo patirtimi. Negaliu to vyro pavadinti didžiausiu optimistu pasaulyje – jis labiau pragmatikas, nelinkęs į sentimentus. Jis man pasakė: „Pačios laimingiausios poros, kurias esu sutikęs, gyveno antroje santuokoje. Tie žmonės labai atsakingai rinkosi savo antrąją pusę, o pirmosios santuokos patirtį priėmė kaip pamoką, leidžiančią permąstyti daugybę dalykų ir judėti pirmyn.“

Tokios išvados taip mane sudomino, kad ėmiau klausinėti pažįstamų moterų, kurios turėjo antros santuokos patirties, ar jos jaučiasi laimingesnės. Mano pastebėjimai nepretenduoja į mokslinius tyrimus, tai tik įspūdžiai, bet noriu jais pasidalinti.

Vida Press nuotr./Verkianti moteris
Vida Press nuotr.

Svarbiausia, ką pripažino visos – tai, kad naujuose santykiuose visiškai keičiasi „žaidimo taisyklės“. Jei anksčiau jautėtės priklausomu, nepasitikinčiu savimi žmogumi, tai paskui turite galimybę viską pradėti iš naujo ir realizuoti savo troškimus. Jūs nustojate nuolat taikytis prie partnerio norų ir realizuojate savus. Nes jei moteris ištekėjo labai jauna, jos prioritetai ir troškimai, gyvenimiški planai ir vidinės nuostatos vėliau pasikeičia. Jei jūs ir jūsų partneris pirmojoje santuokoje negalėjo kartu augti ir tobulėti, tai vėliau, kai atsiranda naujas žmogus, jūs jau galite atsikratyti atgyvenusių savo „Aš“ pusių.

Jei sugebame apmąstyti buvusius santykius, tai į naujus ateiname konstruktyviau nusiteikusios priimti iššūkius, kurie mūsų laukia.

Daugelis moterų pasakojo, kad pirmojoje santuokoje jas kaustė beviltiškumo ką nors pakeisti jausmas. Iš tikrųjų – sunku ką nors keisti, kai jautiesi nelaiminga. Naujojoje sąjungoje, aišku, vėl susiduriama su visa puokšte sunkumų ir kompromisų. Bet jei sugebame apmąstyti buvusius santykius, tai į naujus ateiname konstruktyviau nusiteikusios priimti iššūkius, kurie mūsų laukia.

Mes netikėtai suvokiame – viskas įmanoma. Visi pokyčiai įveikiami. Išgirdau daugybę laimingų moterų, kurios jau po keturiasdešimtmečio pajuto atsiskleidžiant visą savo žavesį ir seksualumą, istorijų. Jos prisipažino, kad pagaliau pamilo savo kūną, kuris anksčiau joms atrodė pilnas trūkumų. Tai tapo įmanoma įvertinus buvusią patirtį ir sulaukus partnerio, kuris priėmė jas tokias, kokios jos yra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Porų psichologas – apie svarbiausias priežastis, kodėl subyra santykiai

Apklaustos moterys prisipažino, kad gyvenimas su nauju partneriu leido joms peržengti vidinius barjerus, kuriuos jos pačios ir sukūrė. Mums atrodo, kad būsime laimingesnės vėliau. Užteks tik numesti svorio, pakeisti darbą, persikraustyti ir viskas pasikeis. Tačiau taip nenutinka. Naujojoje santuokoje žmonės dažnai nustoja laukti ir pradeda gyventi šia diena, jausdamiesi jau dabar laimingi.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt