Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auksinis dešimtmetis: ką reikia suspėti iki 30-ies

Draugai
Vida Press nuotr. / Draugai
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Psichologė Meg Jay, parašiusi knygą: „The Defining Decade: Why Your Twenties Matter –And How to Make the Most of Them Now“ įsitikinusi: nuo 20 iki 30 – pats svarbiausias mūsų gyvenimo dešimtmetis.

Kai esame dvidešimties, atrodo, kad laiko ir galimybių – marios, viskas pasiekiama ir viskas išsipildys – užteks tik panorėti. Tačiau daugybę laiko iššvaistome niekams, momentiniams malonumams, vaikomės tikslų, kuriuos mums primetė kiti, norime kažką kažkam įrodyti. Ir kartais gyvename ne savo, o kažkieno kito gyvenimą, o paskui atsitokėjame, kad mums jau 30 su pliusu, ir beveik pusė gyvenimo jau praeityje. Taigi, Meg Jay pataria, apie ką reikėtų susimąstyti, kol nevėlu.

1. Smegenų resursai nėra amžini

Dvidešimtmečių puiki atmintis ir sveikata. Galima šėlti visą naktį, nusnausti porą valandų ir iš ryto kaip niekur nieko nueiti į paskaitas. Ir kažkodėl naiviai galvojame, kad taip bus visada. Tačiau po 30-ties smegenų sugebėjimas generuoti naujas neuronų jungtis gerokai sumažėja. Taigi, mums tampa sunkiau atsiminti naują informaciją, užtat vertėtų kuo daugiau mokytis būtent iki 30-mečio.

Vida Press nuotr./Studentės
Vida Press nuotr.

2. Laiko nėra daug

Nors atrodo priešingai. Kai mums 20, elgiamės lyg gyventume amžinai. Bet po dešimtmečio daug kas pasikeičia. Artėjant keturiasdešimtmečiui apima nerimas, kad ateitis kažkaip susitraukė... Tiesiog įsivaizduokite kiekvieną savo amžiaus dešimtmetį kaip savaitės dieną. Jei manysime, kad vidutinis amžius – 70 metų, tai visas gyvenimas – kaip savaitė. Taigi, pagalvokite, kokią savaitės dieną gyvenate ir kiek liko...

3. Pagalvokite apie tai, kas jums patinka

Apie tokį darbą, kuris jus padarytų laimingus. Billas Gatesas kartą prisipažino, kad kadaise, kai kūrė „Microsoft“ kompaniją, nesitikėjo, kad kada nors tai jam atneš pelno. Jis tiesiog mėgo programuoti. Mokslininkai ištyrė, kad jei žmogus dirba jam nemielą darbą, jam gresia susirgti depresija ir patirti agresijos priepuolius.

4. Tikėkite savimi ir nepasiduokite

Nicole Kidman yra sakiusi: „Kiekvieną kartą, kai gaunu pagrindinį vaidmenį, imu nervintis. Mintyse sudarau sąrašą aktorių, kurios susidorotų su tuo vaidmeniu geriau už mane ir bandau režisieriui pasakyti, kad imtų kurią nors iš jų.“

Taigi, tegul šis pavyzdys jus ko nors pamoko. Nors ir turite abejonių ir nepasitikėjimo savimi, niekada nepasiduokite. Tegul jus šildo mintis, kad abejonės – talento palydovės.

Vida Press nuotr./Laiminga moteris
Vida Press nuotr.

5. Tapkite savo srities meistru

Tai paprasta. Tiesiog skirkite savo veiklai... 10 tūkstančių valandų. Daug pasiekę ir pasaulinės šlovės sulaukę žmonės daug dirbo, kol pasiekė savo tikslų. Pripažinti sportininkai skiria mėgstamai sporto šakai daugybę valandų jau vaikystėje. Tik praktika genijus paverčia genijais.

6. Susiraskite patikimą antrąją pusę

Ieškokite patikimo žmogaus, kuris kartu su jumis pereitų ugnį, vandenį ir varines triūbas.

Dabar madinga būti žaviu viengungiu ar vieniša dama, kurie mėgaujasi savo statusu – būti laisvu. Bet psichologai savo kabinetuose girdi visai ką kita: žmonių širdys pasiilgę šilumos ir stabilumo.

Netikėkite, jei jums kas nors tvirtins atvirkščiai. Ieškokite patikimo žmogaus, kuris kartu su jumis pereitų ugnį, vandenį ir varines triūbas.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr.

7. Pagalvokite apie vaikus

Aišku, kol jie atsiras, norisi padūkti ir nerūpestingai pagyventi, bet nereikia pamiršti tiksinčio biologinio laikrodžio. Moterų vaisingumas gerokai sumažėja po 35-erių. Todėl geriausias metas pastoti – iki 30-ties. Meg Jay prisipažįsta: „Pati gimdžiau savo vaikus 34 ir 39 metų, ir kaip pasirodė, tai ne taip jau lengva. Po 30-mečio mūsų kiaušialąstėse įvyksta pokyčių, jos jau nebe tokios kokybiškos, nebe taip puikiai veikia mūsų endokrininė sistema, taigi galiu patarti: pagalvokite apie vaikų gimimą iki 30-ties.“

8. Nebijokite

Visų tautybių ir visų šalių žmonės labai panašiai atsako į klausimą, ko jie gailisi. Dažniausiai – to, kad bijojo gyventi taip, kaip jie patys norėjo. Jie gailisi, kad laiku nemetė nusibodusio darbo ir mažai dėmesio skyrė artimiesiems, jie gailisi, kad per mažai keliavo, per mažai džiaugėsi gyvenimu.

Vida Press nuotr./Draugų komapnija
Vida Press nuotr.

9. Ekspertai klysta

Waltas Disney kažkada buvo išmestas iš darbo laikraštyje todėl, kad jis esą neturėjo fantazijos. Yra puikių aktorių, kuriuos karjeros pradžioje koks nors režisierius yra apšaukęs netalentingais nevykėliais ir mokslininkų genijų, kuriais baisėjosi mokytojai. Beveik visi įžymūs žmonės tam tikru laiku buvo žiauriai sukritikuoti ir pažeminti. Jais niekas netikėjo. Taigi, kiti gali klysti, bet neklyskite jūs – tiesiog tikėkite savimi. Tikėjimas daro stebuklus.

10. Pažinkite save

Atsiminkite, kad jei žinote atsakymą į klausimą: „Kas aš“?, jums viskas įmanoma!

Pats laikas. Nes yra žmonių, kurie iki gilios senatvės vis „ieško savęs“. Ir neranda... Susirašykite svarbius klausimus ir dabar pat pabandykite į juos atsakyti: kas aš? Kas man labiau už viską patinka? Kas mane įkvepia? Kokie žmonės turėtų mane supti? Kaip galėčiau savo darbu atnešti kitiems daugiausia naudos ir džiaugsmo? Kaip galėčiau gyventi kokybiškiau? Atsiminkite, kad jei žinote atsakymą į klausimą: „Kas aš“?, jums viskas įmanoma!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt