Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Esate festivalių gerbėjai? Tuomet faktas apie jų juosteles jus nustebins

Festivalių juostelė
Vida Press nuotr. / Festivalių juostelė - bakterijų lobynas
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Vasara Lietuvoje – pats geriausias metas festivaliams ir koncertams. Net jei ji tokia kaip pastaroji. Tikriausiai nei vienas festivalis neapsieina be šio elemento – ir kalbame ne apie muziką, o apie ant riešų visam festivalio laikotarpiui dedamas apyrankes. Nors jos dažnai laikomos aksesuaru, ant jų, kaip paaiškėjo, veisiasi tikras bakterijų lobynas.

Australų radijo stotis „Triple J“ paskelbė vaizdo medžiagą apie tai, kokių bakterijų galima rasti tokiose apyrankėse. Laidos vedėjai Veronica ir Lewisas paėmė iš vieno klausytojo medžiagines rankų juosteles iš festivalių, vykusių 2010 ir 2009 metais, ir davė mikrobiologui, kad ištirtų. Vaikinas tenebenešiojo krūvą juostelių iš ankstesnių festivalių, kurios buvo akivaizdžiai nudėvėtos.

Laidos vedėja užsidėjo naują juostelę ir šiek tiek pabuvo su ja. Tuomet juostelė taip pat buvo paduota bandymams.

Sidnėjaus universiteto dėstytojas dr. Nickas Colemanas teigė, kad blogiausias įmanomas scenarijus – jog tokiose juostelėse galima rasti žmogaus sveikatai pavojingų bakterijų. Negana to, priklausomai nuo juostelę dėvinčio asmens higienos, tokioje apyrankėje galima rasti net E.Coli bakterijų.

Po keturias dienas trukusio eksperimento ir bakterijų auginimo paaiškėjo, kad daugiausia tose juostelėse buvo bakterijų mikrokokų, randamų žmogaus ar gyvūnų odoje, pieno produktuose, ore ir netgi aluje. Tai nėra itin kenksmingos bakterijos. Taip pat jų rasta iš dirvožemio, mat juostelėse kaupiasi mikrobai iš aplinkos.

Daugiausia nerimo specialistui kėlė keli taškeliai, kurių spalva buvo tarp auksinės ir oranžinės. N.Colemanas spėjo, kad tai gali būti auksinio stafilokoko bakterijos, kurios yra labai pavojingos, gali sukelti rimtų infekcijų.

Dar įdomu tai, kad vienoje iš tyrimams atiduotų apyrankių buvo rasta bakterija, naudojama antibiotikuose. Ji naikino aplink ją esančias bakterijas, taip tarsi mėgindama atstatyti pusiausvyrą.

Vida Press nuotr./Festivalių juostelė
Vida Press nuotr./Festivalių juostelė

Juostelėje, kurią vos valandą panešiojo laidos vedėja Veronica, buvo rasta daugiau nei 80 tūkst. bakterijų, 2009-ųjų metų juostelėje – 200 mln., o 2010 m. – net 600 mln.

Negalima pasakyti, kad tos bakterijos yra labai pavojingos, tačiau jų kiekis yra labai didelis.

Kaip reziumavo mokslų daktaras, negalima pasakyti, kad tos bakterijos yra labai pavojingos, tačiau jų kiekis yra toks didelis, kad N.Colemanas žmonėms rekomenduotų nenešioti ilgai tų festivalių ir koncertų juostelių. Ir juo labiau nenešioti kelerius metus po festivalio ar koncerto (kai kurie jas nešioja kaip aksesuarą, mėgindami taip išsaugoti malonų prisiminimą).

Mikrobiologas pasiūlė kuo greičiau nusikirpti juosteles ir padėti jas, jei norisi atsiminimo, į kokį iškarpų albumą.

Mąstant logiškai, ne ką geresnė situacija turėtų būti ir su iš virvelių nupintomis „draugystės“ apyrankėmis, nešiojamomis kelerius metus jų net nenusiimant.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt