Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juodasis penktadienis: kaip išvengti pagundos karštligiškai pirkti?

Parduotuvė
Vida Press nuotr. / Parduotuvė
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kone visame pasaulyje siaučiantis juodasis penktadienis – išpardavimų diena – puiki proga įsigyti pageidaujamų daiktų už mažesnę kainą. Tačiau tai kartu ir spąstai sveikam protui bei piniginei: tokiu metu įsigyjama nebūtinai reikalingų pirkinių. Tad kaip išvengti persipirkimo, kai parduotuvėje ar internete pamatai kažką gražaus su nuolaida ir galvoji „noriu!“?

Juodasis penktadienis (angl. black friday) rengiamas kitą dieną po Amerikoje švenčiamos Padėkos dienos – ji minima ketvirtą lapkričio ketvirtadienį. Tai tarsi įžanga į Kalėdų sezoną. Tačiau tokia nuolaidų diena populiarėja ir Europoje. Lietuva ne išimtis – gatvėse, prekybos centruose, internete ir televizijoje apstu reklamos apie mūsų visų laukiančias nuolaidas.

Apsipirkti protingai ir išvengti sąžinės graužaties padės keli patarimai.

Pirkinių planavimas

Labai didelė klaida – strategijos neturėjimas. Tuomet perkama, kas gražu, kas parduodama su nuolaida, per daug negalvojant. Derėtų iš anksto apsvarstyti ir susirašyti, ko jums reikia. Tarkime, šiltų žieminių batų storu padu. Vadinasi, į dar vieną aukštakulnių porą nesidairote. Jei turite šiek tiek laiko, apsidairykite parduotuvėje ar internetinėje parduotuvėje, ko yra, pasidomėkite, kokių nuolaidų ir kiek laiko bus. Nemažai pardavėjų nuolaidas siūlys visą savaitgalį.

Pirkinių sąrašas, planavimas padės sutelkti dėmesį į tai, ko tikrai reikia, ir apsaugos nuo impulsyvių pirkinių. Juk net impulsyvumu nepasižyminčiam žmogui gali apsisukti galva nuo įvairiausių pasiūlymų. O kad sutaupytumėte laiko (tuo atveju, jei parduotuvės būtų pilnos žmonių), kai kuriuos nusižiūrėtus pirkinius galite įsigyti internete.

Jei nežinote, ką konkrečiai pirksite, bet ketinate ieškoti kalėdinių dovanų, bent jau turėkite sąrašą, kam tas dovanas pirksite ir kiek planuojate joms išleisti. Geriausia tiek pinigų ir pasiimti – grynais.

123rf.com /Pora su kompiuteriu
123rf.com /Pora su kompiuteriu

Nesivaikykite didelių nuolaidų

Nes tai vėlgi nuves prie nereikalingų daiktų ar paslaugų pirkimo – tik todėl, kad „labai pigu“. Kaip tikriausiai nekart pastebėjote, prekybininkai mėgsta vilioti nuolaidomis iki 50 proc., tik tas „iki“ žodis parašomas tokiomis mažomis raidėmis, kad dauguma jo net nepastebi. Ir įpuola ieškoti tų prekių už pusę kainos. Tokių prekių kažkiek bus, bet ar jums tikrai visų jų reikia?

Panašiai nutinka, kai siūlomos dvi prekės už vienos ar trys už dviejų kainą. Tuomet perkami trys golfai ar dvi poros šlepečių, nors jei nebūtų siūloma tokia akcija, nė akies krašteliu nežvilgtelėtume į tų prekių pusę. Tas pats galioja ir maistui – jei tai greitai gendantys produktai, geriau tokiais pasiūlymais nesusigundyti.

Nebūkite apgauti

Nesakome, kad visi puls apgaudinėti, bet turėkite omeny ir tai, kad kartais pradinė kaina per išpardavimą gali būti truputį užkelta, kad nuolaida atrodytų didesnė. Tokia praktika bent kai kurių prekybininkų, deja, naudojama visame pasaulyje. Taigi lyginkite kainas ir domėkitės jomis jau šiandien.

Taip pat netikėkite pažadais, kad geresnių kainų ar didesnių nuolaidų daugiau nebus – bus. Iškart po Kalėdų, o gal ir anksčiau. Kaip ir kitomis progomis. O jei pirkiniai susiję su žiemos šventėmis, nemenka nuolaida prieš pat šventes jiems – garantuota.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Juodasis penktadienis“ JAV
AFP/„Scanpix“ nuotr./Juodasis penktadienis JAV

Neiššvaistykite visų pinigų

Per daug neišlaidauti padeda ir savo silpnybių vengimas.

...nes jų prireiks kalėdinėms dovanoms, žiemos švenčių rengimui ir apskritai pragyvenimui. Gerų pasiūlymų Juodojo penktadienio metu tikrai bus, tik visais jais pasinaudoti neįmanoma ir nereikia. Vienas tikrai geras pirkinys gali pradžiuginti labiau nei krūva niekučių arba keli lyg ir geri, bet jums nelabai reikalingi daiktai.

Per daug neišlaidauti padeda ir savo silpnybių vengimas. Silpnybių turime visi ir apie jas puikiai žinome, tad jei, tarkime, kone kolekcionuojate rankines ar kvepalus, į tokią parduotuvę geriau nekelti kojos.

Kreditinę kortelę geriau palikti namie – juk nesinori prieš metų pabaigą įbristi į skolas bankui.

Kompanija

Kad pernelyg neužsibūtumėte prekybos centre, į kompaniją pasikvieskite draugę(-ą), kuri(-s) nebijos pasakyti nuomonės, ar tos kelnės tikrai jums tinka. Ir ar reikia dar vienos kalėdinės statulėlės. Taip pat tinka šaltesnio proto kompanionai, kurie šiaip gal ir gadintų apsipirkimo nuotaiką, bet jei žinote, kad sunkiai save suvaldysite, gali labai pagelbėti.

Vida Press nuotr./Draugės parduotuvėje
Vida Press nuotr./Draugės parduotuvėje

Apsigalvojote – grąžinkite

Na o jei taip nutiko, kad po apsipirkimo atsipeikėjote ir supratote, kad kažko tikrai nereikia ar jums netinka, grąžinkite prekę atgal. Jei tai ne maistas ar apatiniai, daug šansų, kad prekę grąžinti galėsite. Tam atvejui reikia neišmesti nei vieno pirkinio čekio, taip pat geriausia vos parėjus su pirkiniais namo nepulti plėšti etikečių.

Na ir... sėkmingo apsipirkimo!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 nuolaidos
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt