Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip rasti tik jums skirtą darbą?

Patinkantis darbas
Vida Press nuotr. / Patinkantis darbas
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Turbūt pažįstate žmonių, kurie jau pirmadienį ima svajoti apie savaitgalį, nekenčia savo darbo, bet bijo ką nors keisti? O gal ir jūs jaučiatės ne savo rogėse? Atversti naują gyvenimo lapą niekada ne vėlu! Tik kaip suprasti, kad tas darbas skirtas jums? Pataria rašytoja, tinklaraštininkė Marianne Stenger.

Turbūt retam laimingajam jau ankstyvoje jaunystėje pavyksta rasti mėgstamą darbą. Dažniausiai žmonės juos keičia, kol pagaliau randa tą, kuriame jaučiasi puikiai. Jei jūs ieškote naujos darbo vietos arba dar tik renkatės profesiją, pravers Marianne patarimai.

1. Išsiaiškinkite savo prioritetus

Apmąstykite savo tikslus, kurių norėtumėte siekti naujajame darbe ir pagalvokite, ar jums tinka įmonės strategija.

Aišku, tokie pasirinkimo kriterijai, kaip atlyginimo dydis ir tobulėjimo perspektyvos – labai svarbu, tačiau karjera neturėtų kirstis su jūsų troškimais bei vertybėmis. Vieniems svarbus lankstus grafikas ir galimybė daugiau keliauti, kiti gerai jaučiasi dirbdami normuotą darbo laiką. Vieniems imponuoja jauki atmosfera darbe ir draugiški bendradarbiai, kiti gi sako, kad į darbą eina dirbti, o ne draugauti.

Ar galėsite dirbti viršvalandžius nesipiktindami? Ar sugebėsite greitai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes, peršokti prie kito projekto dar baigdami senąjį, o gal geriau dirbti lėčiau ir planuotis kiekvieną minutę? Apmąstykite savo tikslus, kurių norėtumėte siekti naujajame darbe ir pagalvokite, ar jums tinka įmonės strategija.

Vida Press nuotr./Kolegos
Vida Press nuotr.

2. Išbandykite testus – jie daug apie mus atskleidžia

Aklai tikėti bet kokio testo rezultatais nereikia, tuo labiau, kai sprendžiami karjeros pasirinkimo klausimai. Tačiau išsamūs, psichologų sudaryti testai, kuriais naudojasi besirenkantys studijas abiturientai, kartais tikrai padeda išsiaiškinti jūsų profesinius interesus, silpnąsias ir stipriąsias puses, suprasti, koks darbo stilius atitinka jūsų asmnybę.

Svarbiausia – neapgaudinėti savęs ir visiškai sąžiningai atsakinėti į klausimus. Kartais testais naudojasi ir darbdaviai – svarbiausia pildant tokį testą reikšti savo nuomonę, o ne galvoti, koks atsakymas labiau patiks darbuotojo ieškančiam žmogui...

3. Nusistatykite savo asmenybės tipą

Renkantis profesiją tai labai svarbu. Introvertams tinka vienokia veikla ir darbo sąlygos, ekstravertams – kitokia. Introvertams būtų nejauku dirbti tarp daugybės žmonių – jie daug efektyviau dirbtų mažesnėse grupelėse arba vieni. Ekstravertai mėgsta būti tarp žmonių ir be nuolatinio bendravimo su kolegomis praranda interesą dirbti.

Ekstravertai puikiai jaučiasi dirbdami ugniagesiais, policininkais, vadybininkais, reklamos specialistais, renginių organizatoriais, medikais, farmacininkais. Intravertai būna puikūs dizaineriai, programuotojai, vertėjai, mokslininkai ir t.t.

Vida Press nuotr./Laiminga moteris
Vida Press nuotr.

4. Paklauskite artimųjų nuomonės

Kartais jie geriau supranta mus, nei mes save. Jie mus mato įvairiose gyvenimiškose situacijose, kurios išryškėja mūsų stipriosios ar silpnosios savybės. Svarstydami apie įvairius karjeros variantus, pasiklauskite šeimos narių ir draugų, koks darbas, jų nuomone, jums labiausiai tiktų ir kodėl. Remiantis tyrimais, daugiau kaip pusė aukštųjų mokyklų absolventų specialybę rinkosi atsižvelgdami į kitų nuomonę. Tačiau niekada nieko nesirinkite atsižvelgdami TIK į svetimą nuomonę. Paskutinis žodis – jūsų. Toks sprendimas gali nepatikti artimiesiems, bet jei tvirtai apsisprendėte, kad tai jūsų kelias – pirmyn!

Kartais visų čia išvardintų žingsnių nepakankama, kad galėtumėte apsispręsti. Ieškokite specialisto. Galbūt tai bus psichologas, koučeris ar tiesiog autoritetas iš geidžiamos darbo srities – pasikalbėkite su juo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt