Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip suvaldyti darbų laviną? 4 patarimai, padėsiantys kiekvienam

Moteris biure
Vida Press nuotr. / Moteris biure
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Jūs mokate ir vis mokotės planuoti, tačiau ir čia svarbu neįklimpti į rutiną, keisti prioritetus, nepervertinti jėgų ir galbūt (o siaube!) išbraukti iš „privalu padaryti“ sąrašo neatliktus darbus. Žinoma, jei nusprendėte, kad jų daryti nebereikia arba galima juos tiesiog atidėti. Tačiau tam, kad tai pastebėtumėte, sąrašus, planus ir kalendorius reikia nuolat peržiūrėti ir su jais dirbti. Tai yra:

1. Išskirti tai, kas svarbiausia, ir nepasiduoti pagundai vieną sudėtingą ir svarbią užduotį (pavyzdžiui, parašyti straipsnį) pakeisti penkiomis smulkesnėmis (nuvalyti stalą, sutvarkyti stalčių, iškuopti pašto dėžutę, perskaityti straipsnį, paskambinti telefonu). Rezultatas – darbo diena beveik praėjo, jūs jaučiatės pavargusi, tačiau nieko nenuveikėte, o tikras darbas taip ir liko nepradėtas. 

2. Blaiviai vertinti savo jėgas ir neplanuoti minutės tikslumu – neretai nutinka, kad darbas, kuriam skiriate pusvalandį, iš tiesų pareikalauja dvigubai daugiau laiko. Atkreipkite dėmesį į netikėtumo faktorių ir jei suspėsite greičiau, pasimėgaukite sutaupytomis akimirkomis. Rytą raskite 5–10 min. dienotvarkei peržvelgti ir nepamirškite palikti laiko nenumatytiems reikalams.  

Vida Press nuotr./Biuras
Vida Press nuotr.

Kūrybinis chaosas neegzistuoja, o chaose produktyviai dirbti beveik neįmanoma.

3. Nesiblaškyti: jei laukia sunki diena, išjunkite signalą, perspėjantį apie naują el. laišką ar feisbuko žinutę, arba nustatykite, kad jis skambėtų tik kas kelias valandas. Tai padės susikaupti. Prieš imdamasi darbo pasiruoškite visas reikiamas priemones: pieštukus, spalvotus rašiklius, popierių, dokumentus. Kūrybinis chaosas neegzistuoja, o chaose produktyviai dirbti beveik neįmanoma.  

4. Nedirbti kelių darbų vienu metu. Nėra ko žavėtis Cezario talentu daryti kelis darbus vienu metu. Šitaip nukenčia visų kokybė, o jūs pavargstate besiblaškydama nuo vienos užduoties prie kitos. Taip šokinėdama švaistote ir laiką, nes galva turi nors kiek pailsėti nuo ankstesnės veiklos, kad gana energingai ir efektyviai imtųsi naujo projekto.

Vida Press nuotr./Darbo stalas
Vida Press nuotr.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Darbas
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt