Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karšta kryptis: Atsinaujinti – į Maltą

Valeta (Malta)
Fotolia nuotr. / Valeta (Malta)
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Nuo tada, kai maždaug 60-aisiais metais po Kristaus ties Maltos krantai sudužo šv. Pauliaus laivas, gabenęs apaštalą į Romos teismą, saloje išsilaipino pirmieji krikščionys. Dabar ten net 98 proc. katalikų, o Maltą, kurioje daugiau nei 360 bažnyčių ir daugybė šventų vietų, vis dažniau atranda piligrimai iš Lietuvos.

Net jeigu esate nepraktikuojantis katalikas ar apskritai netikintis, galbūt visai verta išbandyti šį maršrutą.

Viena iš lietuvių piligriminių kelionių organizatorių Inga Kuliavienė sako, jog dažnai grupėse atsiranda netikinčių ar tiesiog tikėjimo ieškančių žmonių: „Pamenu šeimą, mėgstančią išskirtines keliones ir prabangius viešbučius. Žmona, jau sykį buvusi Maltoje su piligrimais, antrą kartą čia atvyko jau drauge su vyru. Reikėjo matyti jo veidą pirmą vakarą! Juk viskas ne taip, kaip jis įpratęs, o dar ir melstis reikės?!

Pasivaikščiojimas Valetos gatvėmis
Pasivaikščiojimas Valetos gatvėmis, piligrimus paprastai lydi kunigas iš Lietuvos

Po kelių dienų, įveiktas maltietiško jaukumo, kupinas naujų įspūdžių ir supamas grupė supratingumo (niekas nerėmė prie sienos dėl netikėjimo ar privalomų maldų), visą likusį laiką nepaliaujamai kartojo, jog tokios geros kelionės dar nėra turėjęs! Tad kai manęs klausia, ar gali su mūsų piligrimais kartu vykti netikintis žmogus, visuomet atsakau – taip. Vien todėl, kad Maltoje mūsų keliauninkai ne tik pamato visą salą, kaip ir kiti turistai, bet aplanko ir nemaršrutines vietas, susipažįsta su maltiečiais ir turi galimybę pabūti dvasinėje aplinkoje.”

Piligrimai
Geras oras Maltoje garantuotas, tačiau šalies paplūdimiai nėra itin garsūs ir populiarūs

Piligrimines keliones besirenkantys žmonės bando sustiprinti savo tikėjimą ar ieško dvasinio atsinaujinimo.

Beje, vienas tokių piligriminių kelionių išskirtinumų – nakvynė ne įprastame viešbutyje, o vienuolyno rekolekcijų namuose. Paprasti vienviečiai ir dviviečiai kambarėliai su patogumais, rami aplinka, skanus naminis maistas. Kaip juokavo kunigas Gediminas Numgaudis (piligrimus iš Lietuvos visada lydi koks nors kunigas iš Lietuvos), geros rekolekcijos – tai „geras miegas, geras maistas ir geras poilsis“. Žinoma, ne tik tai – piligrimines keliones besirenkantys žmonės čia bando sustiprinti savo tikėjimą ar ieško dvasinio atsinaujinimo. 

Rekolekcijų namai vienuolyne
Rekolekcijų namai vienuolyne

Prieš keletą metų piligrimų srautai iš Lietuvos smarkiai padidėjo – lėktuvai į Maltą skrenda ištisus metus. Nors šiltuoju sezonu geras oras ir šilta jūra garantuota, ši salų valstybė nėra garsi savo paplūdimiais. Labiau – romanų verta istorija ir krikščionišku paveldu. Nors kai kuriems žmonėms visai patinka ir uolėtos pakrantės, o povandeninio nardymo mėgėjai gali džiaugtis skaidria jūra.

Maltoje – net trys Švč. Mergelės Marijos apreiškimo vietos, apaštalo Pauliaus grota, kurioje jis gyveno tris mėnesius sudužus laivui, 365 bažnyčios ir koplyčios. Lietuvių piligrimai ypatingai vertina garsiąją Maltos nacionalinę šventovę – Ta Pinu bažnyčią (Gozo saloje), visame pasaulyje garsią stebuklingų išgijimų skaičiumi. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Religija Malta
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt