Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ko niekada nereikėtų sakyti – net jei klausia!

Tyla
Vida Press nuotr. / Tyla
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kartais visi prasižiojame, užuot patylėję: ypač noriai daliname neprašomus patarimus ir atsakinėjame į dar neužduotus klausimus. Kada geriau laikyti liežuvį už dantų pataria tinklaraštininkė Janet Bartolus.

Kuri pati, kaip rašo, kas vakarą beria patarimus savo vyrui: „Vos vargšelis pasirodo tarpduryje, kai aš, kol abu ruošiame vakarienę, pradedu siūlyti visų jo problemų sprendimo būdus. Pradedu nuo: „Žinai, ką tau reikia rytoj padaryti?“, o baigiu: „Oi, atleisk, galėjau laiku užsičiaupti“. Ir taip kiekvieną mielą dieną. Mano vyras – šventasis!

Na, kai pati iš bičiulės, su kuria susitikote išgerti kavos, jau kavinės tarpduryje išgirstate: „Atrodai pavargusi...“ (o jau girdite potekstę: „Išbalusi ir pasenusi...“), turbūt norisi mestelti: „Niekas tavęs neprašė!“

Taigi, štai keletas dalykų, apie kuriuos geriau niekada neprasižioti.

1. Niekada neaptarinėkite svetimų vaikų – nebent jų tėvai patys pradėtų pokalbį ir pasiklaustų jūsų nuomonės. Ir net tada reikšti savo nuomonę gana rizikinga. Ir tikrai ta tema nedalinkite patarimų, jei patys neturite vaikų.

2. Visą valandą neaptarinėkite savo nuostabiųjų atostogų smulkmenų, tiesiog puikaus asmeninio gyvenimo ir baldų perstumdymo schemų tame naujame fantastiškame būste, jei jūsų to niekas neprašo. Tai greičiausias būdas vakarėlyje atsikratyti visais pašnekovais (ypač tais, kurių gyvenimo nė iš tolo nepavadintum puikiu), kurie dar prieš keletą minučių mindžikavo šalia.

Vida Press nuotr./Kolegos
Vida Press nuotr.

3. Nesidalinkite buvusių romantiškų santykių smulkmenomis su naujuoju partneriu, net jei jis jūsų paklausė. Pakeiskite temą.

4. Susilaikykite nuo troškimo išsipasakoti visai kompanijai apie tai, kas jums prisisapnavo. Ypač jei pradedate taip: „Neįsivaizduojate, kokį siaubą susapnavau...“

5. Nepradėkite džiugiai spygauti, kai sužinote, kad naujasis pažįstamas – teisininkas arba gydytojas. Patikėkite, jis jau nutuokia, kuo viskas baigsis... Net per atostogas pliaže, net prieš Florencijos katedrą jūs pradėsite jam dėstyti savo problemas, nuoširdžiai tikėdamiesi, kad tą vargšą praturtinsite dar vienu puikiu pasakojimu ir jis tiesiog džiūgaus, galėdamas jums padėti.

6. Nepradėkite pradedančiajam rašytojui dėstyti minčių apie jo knygą. Nedarykite to! Ir nesiuntinėkite savo rankraščių draugams ir pažįstamiems „įvertinti“ – jie jausis įsipareigoję jums kažką pasakyti – o užmaskuotą ironiją pajusite iš karto.

7. Nepulkite kankinti žmonių atostogų nuotraukomis ir įspūdžiais.

Vida Press nuotr./Moteris baseine
Vida Press nuotr.

8. Pavojingiausia atsakinėti į klausimus, kurių niekas jūsų neklausė. Taigi, prieš išsižiodami, paklauskite savęs: „O ką būtent nori išgirsti žmonės? Ko jie tikisi ir ko jiems reikia?“

Kad jūs juos nuramintumėte, padrąsintumėte, suteiktumėte vilties ar pagaliau nuoširdžiai pasakytumėte teisybę? Tokia taisyklės galioja ir bendravimui su vienu žmogumi, ir su visu pasauliu.

Bet nuostabiausia, kad būtent taip – kaip atsakymas į niekieno neužduotus klausimus – atsiranda geriausios knygos ir filmai...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt