Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl nereikėtų darbo neštis namo?

Daugiau nei 11 valandų per dieną dirbantys žmonės rizikuoja susirgti depresija
Vida Press nuotr. / Daugiau nei 11 valandų per dieną dirbantys žmonės rizikuoja susirgti depresija
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Yra žmonių, kurie net ir į dušą neina be išmaniojo telefono – o jeigu tuo metu skimbtels žinutė iš darbdavio?

Viena tokių, 38-erių privačioje kompanijoje dirbanti Milda, atsidūsta: „Kai kuriuose mūsų namų kampuose blogas telefono ryšys, o man kiekvienu momentu – ir ryte, ir vakare - gali skambinti dėl darbo. Man jau išsivystė paranoja!  O ką, jeigu bosui manęs prireiks tuo metu, kai būsiu duše ir negalėsiu atsiliepti?“

Galbūt ne vienas darbdavys norėtų, kad pavaldiniai jam būtų pasiekiami bet kuriuo paros metu. Tačiau žmonės,  mėgstantys asmeninį laiką skirti tik sau ir savo šeimai, vis dažniau tuo piktinasi. Ir tikrai ne visada brovimasis į privačią erdvę pakelia pavaldinių darbingumą. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Naujokė darbe: kaip įveikti stresą

  • Nustatyta, kad net 80 proc. žmonių dalį su darbu susijusių reikalų atlieka namuose;
  • 68 proc. peržiūri elektroninius laiškus iki 8 val. ryto;
  • 50 proc. tokią korespondenciją tikrina, kol dar guli lovoje;
  • 57 proc. skaito su darbu susijusius laiškus leisdami laiką su šeima;
  • 40 proc. dirba ir po 22 val.;
  • 38 proc. skaito darbinius laiškus prie pietų stalo.

Štai 10 priežasčių, dėl ko nereikėtų darbo užduočių neštis namo:

1. Darbo problemos persikelia į namus 

Jeigu papildomas užduotis parsinešate namo, stresas ir įtampa, kurią patiriate darbe, gali persiduoti ir kitiems šeimos nariams. 

2. Tai trukdo darbui

Net  52 proc. darbuotojų teigia, kad parsineštos užduotys trukdo jiems atlikti įprastas pareigas namuose. Biure patiriamas stresas persikelia į namus, o ta įtampa veikia ir pačią darbo kokybę.

3. Didina depresijos riziką 

Daugiau nei 11 valandų per dieną dirbantys žmonės rizikuoja susirgti depresija. Suomijos mokslininkai yra nustatę, kad egzistuoja ryšys tarp šios ligos ir polinkio persidirbti.

4. Neleidžia psichologiškai persikrauti

Namus mes suprantame kaip vietą, kurioje pailsime ir atgauname jėgas po dienos krūvio. Uždarydami biuro duris mintis apie darbą dažniausiai ten ir paliekame. Priešingu atveju atimate iš savęs galimybę „perkrauti“ smegenis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Specialisto komentaras: Arba dirbi, arba gyveni?

5. Sutrikdo darbo ir asmeninio gyvenimo balansą

Iš vienos pusės, daug dirbdami didinate šeimos materialinę gerovę, iš kitos – tarnybos reikalus parsinešdami namo atimate iš šeimos savo laiką ir dėmesį, kurio ji nusipelnė. Paprastai sėkmės lydimi žmonės žino, kurioje vietoje brėžti brūkšnį.

Vida Press nuotr./Pora su kompiuteriais
Vida Press nuotr.

6. Nepadeda susikoncentruoti

Mokėjimas sutelkti dėmesį padeda atlikti užduotis. Tačiau kai jas nuolat nešatės namo, tai nepadeda lavinti šio gebėjimo. Be to, parodo, kad ne itin branginate savo asmeninę erdvę. 

7. Mažina pasitikėjimą savimi

Mums visiems reikalingas pasitikėjimas. O šį jausmą stiprinti labai padeda namų sienos, saugančios mūsų individualumą bei išgryninančios vertybes tuomet, kai  pabėgame nuo darbo reikalų ir tampame savo gyvenimų šeimininkais.  

8. Gadina santykius

Pernelyg didelis darbo krūvis „suvalgo“ ne tik mūsų energiją ir dėmesingumą  – jis taip pat kenkia ir asmeniniams santykiams. Tikrai vertėtų juos pasaugoti nuo nereikalingo streso ir atriboti nuo darbo problemų.

9. Sutrikdo miego ir valgymo režimą

Pernelyg didelis darbo krūvis – sveikatos priešas.

Aišku, kai smegenis spaudžia nebaigti reikalai, nėra kada galvoti apie tinkamą režimą: ir valgome ne laiku, ir miegame per mažai. Tad pernelyg didelis darbo krūvis – sveikatos priešas. 

10. Negerina santykių su kolegomis ir darbdaviais

Nesvarbu – ar kompanija jūsų, ar turite darbdavį, vis tiek turite palaikyti santykius su pavaldiniais ar su bosu. Tačiau tas bendravimas privalo turėti ribas. Darbo nešimasis namo jas išplečia daugiau nei derėtų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Darbas
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt