Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai: stresas renkant idealią dovaną – beprasmis

Dovana
Vida Press nuotr. / Dovana
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kai po Vėlinių iškart imi matyti šventiškai išpuoštas parduotuves ir miestus, kai prekybos centruose skamba kalėdinės dainos, o reklaminiai užrašai skelbia „Išrink tobulą dovaną!“, nori nenori įsisuki į tą tobulos dovanos ieškojimo ratą. Laikas ir nervų ląstelės prarasti, o idealios dovanos vis dar nėra. Nustokite stresuoti – mokslininkai pagrįstai teigia, kad tai beprasmiška.

„Sage Journals“ šį mėnesį paskelbė mokslininkų išvadą, kad žmonės yra vienodai pamaloninti, nepriklausomai nuo to, ar gauna kruopščiai rinktą dovaną, ar ką nors, nugriebtą paskutinę minutę.

Dovanotojas klaidingai koncentruoja dėmesį į dovanų apsikeitimo momentą, o ne į tai, ar dovana bus panaudojama.

Tyrėjų teigimu, stresas ieškant tobulos dovanos kyla, nes dovanotojas klaidingai koncentruoja dėmesį į dovanų apsikeitimo momentą, o ne į tai, ar dovana bus panaudojama. Būtent pastarojo dalyko tikisi dovanos gavėjas.

Taigi, nėra taip svarbu, ar jūs kažką kelias dienas kursite savomis rankomis, ar savaitę ieškosite parduotuvėse bei internete, ar tiesiog nupirksite ką nors, kas galėtų patikti dovanos adresatui, paskutinės minutės mugėje.

Vida Press nuotr./Dovana
Vida Press nuotr./Dovana

Neieškokite kažko tobulo, tiesiog apgalvokite, kiek galite pinigų išleisti dovanoms, ir ar tos dovanos negulės spintoje. Yra žmonių, kuriems patinka gražios statulėlės, kalėdinės dekoracijos ir pan., tačiau daugiau tokių, kurie šias dovanas tik pasistato lentynėlėje ir apie jas prisimena, kai ateina laikas nuvalyti dulkes. Tad geriau dovanoti ką nors praktiškesnio. Šiltos gražių spalvų megztos kojinės gali iš pažiūros atrodyti ir nelabai smagi dovana, bet bent jau būsite tikri, kad žmogus jas panaudos.

Tad geriau daugiau dėmesio skirkite tam, kaip tą dovaną išradingai supakuoti, ir atminkite: žmonėms malonus pats dovanų dovanojimo ir gavimo faktas, nes tai – dėmesys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt