Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Momentinis „Dizaino savaitės“ renginys: kuo kvėpuoja naujos kartos lietuviškas dizainas?

„Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: „Ecolinum“
Organizatorių nuotr. / „Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: „Ecolinum“
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Šiandien lietuviškas dizainas atsisako ryškių spalvų ir artėja prie originalaus skandinaviško minimalizmo. Viena pagrindinių to priežasčių – kūrėjų noras atsigriebti už sovietmetį, kai (beveik) visi gyveno vienoduose butuose, turėjo panašius baldus, o rūbų, interjero detalių pasirinkimas itin kuklus.

Kuo gyvena lietuviškas dizainas bus galima sužinoti šį penktadienį vyksiančio specialaus vienuoliktus metus skaičiuojančios „Dizaino savaitės“ renginio „Lietuviško dizaino POPietė“ metu.

„Pastebime, kad lietuvių dizaineriai atsisako blizgių, rytietiškų spalvų ir įkvėpimo semiasi iš etnokultūros, baltiškosios tradicijos. Jie mėgsta prislopintų žemės spalvų koloritą bei kurdami baldus, drabužius, interjero detales ar aksesuarus, kaip ir skandinavai, vertina natūralias medžiagas – medį, metalą, liną, drobę“, – sako viena iš „Dizaino savaitės“ organizatorių Audronė Drungilaitė.

Organizatorių nuotr./I„Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: INDI
Organizatorių nuotr./I„Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: INDI

Pasak jos, lietuviškas dizainas kol kas dar nėra taip plačiai matomas, kaip skandinaviško dizaino grandai. „Neteisinga būtų manyti, jog lietuviškas dizainas tampa nišiniu reiškiniu, skirtu tik saujelei žmonių ir kuriamu tik ekskliuzyvinėms parodoms. Lietuviško dizaino gaminiai prieinami ir įperkami kiekvienam“, – įsitikinusi A.Drungilaitė.

Organizatorių nuotr./„Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: „Studio Soiree“
Organizatorių nuotr./„Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: „Studio Soiree“

Nuo „betoninių“ šviestuvų iki jūrinio mazgo rišimo

„Dizaino savaitės“ metu bus pristatyta originalių lietuviškų prekės ženklų gaminių. Pavyzdžiui, betono įspūdį kuriantys modernūs šviestuvai, minimalistiniai aksesuarai, baltiškos tradicijos įkvėpti drabužiai. Renginyje dalyvaus „INDI“, „Noema Paper House“, „Julia Janus“, „EMKO“, „Ecolinum“, „Studio Soiree“ ir kiti prekės ženklai.

Organizatorių nuotr./„Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: „Naive family“
Organizatorių nuotr./„Lietuviško dizaino POPietė“ dalyvis: „Naive family“

Dalį lietuvių dizainerių darbų šiuo metu galima įsigyti ir prekybos centro, kuriame renginys vyks, „parduotuvėse. Interjero detalėmis ir aksesuarais prekiaujančios parduotuvės „ImDeco“ viena iš bendrasavininkių Kristina Aleknienė teigia, kad lietuviai šiandien vertina patogumą ir kokybę, nors dalies pirkėjų sąmonėje vis dar nėra griežtos takoskyros tarp amato ir dizaino.

„Dizaino savaitė“ yra proga atkreipti dėmesį būtent į dizaino darbus, o ne vienadienius dalykus. Lietuvių dizaineriams tai puiki galimybė būti pamatytiems, išgirstiems ir įvertintiems“, – teigia K. Aleknienė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristina Aleknienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristina Aleknienė

„Lietuviško dizaino POPietės“ lankytojai galės dalyvauti ir specialiose kūrybinėse dirbtuvėse. „Shkertik“ prekės ženklo įkūrėjas pasakos apie jūrinio mazgo rišimo ypatumus ir siūlys papuošti savo riešus spalvingomis apyrankėmis. Lino pluošto perdirbimo procesą primins ir kilimų audimo virtuvę atskleis unikalių lietuviškų kilimų gamintojai „Ecolinum“.

Speciali „Dizaino savaitės“ vienos dienos ekspozicija „Lietuviško dizaino POPietė“ veiks gegužės 6 dieną, penktadienį, centrinėje „Panoramos“ aikštėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Interjeras
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt