Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Prietarai ir pinigai – kas bendro?

Pinigai
Vida Press nuotr. / Pinigai
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Turbūt girdėjote, kad nešti šiukšles geriau kol saulė nenusileido – kitaip „išnešite“ ir pinigus iš namų. Arba jeigu piniginėje laikysite lauro lapą, ji bus pilna. O kad miegamajame laikomi pinigai pritraukia jų dar daugiau, girdėjote?

Iš tiesų, prietarų turime gerokai daugiau nei turtingų žmonių – kad ir kiek lauro lapų prisikrautume, užsidirbti paprastai turime kitais būdais. Bet jeigu tiek amžių tikėjimas panašiais dalykais gyvuoja, gal tam yra koks nors racionalus paaiškinimas? Tad nusprendėme paklausti garsių žmonių, kurie gerai išmano finansinius reikalus ir tikrai moka skaičiuoti, ar jie patys laikosi kokių nors su pinigais susijusių prietarų.

Nepraktiška, užtat mandagu

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ignas Staškevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ignas Staškevičius

Šiuo metu po Japoniją keliaujantis verslininkas Ignas Staškevičius, gana netikėtai užkluptas tokio neekonominio klausimo net neprisiminė jokio su pinigais susijusio prietaro. „Apskritai, juos laikau senovine atgyvena. Niekinu prietarus, dar nespėjusius virsti etiketo dalimi, – prisipažino jis. – Japonijoje, pavyzdžiui, pinigai paduodami pagarbiai, abejomis rankomis, jei galima – voke. Dažnai tai nepraktiška, užtat mandagu. Kita vertus, daug kas iš mandagių dalykų nėra praktiška. Ar tai prietarai? Turbūt ne. Bet pagarbus elgesys su žmonėmis, taip pat, jei tai liečia daiktus ar pinigus, man patinka“.

Piniginė turi būti graži

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rūta Vainienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rūta Vainienė

Ekonomistė Rūta Vainienė, mokanti kitus, kaip elgtis su finansais, pasirodo, laikosi kai kurių su pinigais susijusių prietarų – ar tik ne dėl to jai taip puikiai sekasi? Na, šito nepatikrinsime, užtat galime išduoti, kuo tiki R. Vainienė. „Nededu ant žemės rankinės. Ir dėl to, kad gaila, nes ji gera, o ir sakoma, kad taip pinigai „išeis“. Dar vienas prietaras – pinigai mėgsta būti skaičiuojami, todėl paprastai gana tiksliai žinau, kiek jų turiu piniginėje. Dar tikiu tokiu savotišku „pinigų tvermės“ dėsniu, kuris sako: jeigu tenka nemažai išleisti, žinok, ne už kalnų ir atlyginimas. O jei pasitaiko koks netikėtas uždarbis, greitai bus ir neplanuotų, nemažų išlaidų. Ir dar vienas prietaras: piniginė turi būti gera ir graži –  tokia pritraukia pinigus“.

Rinka visada teisi

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Antanas Guoga
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Antanas Guoga

Europarlamentaras, verslininkas ir buvęs pokerio asas Antanas Guoga tiki ne prietarais, o sunkiu darbu: „Žinau, kad norint pasiekti geresnių rezultatų, tenka dirbti daugiau už kitus. Bet nemažai lemia ir sėkmė. Kaip sakoma, turi ne tik gerai viską sudėlioti, bet viskas dar turi ir gerai sukristi. Todėl reikia žinoti, kad net jeigu ir viską darai teisingai, galimybė, kad nepavyks, išlieka. Kita vertus, kuo daugiau kartų bandai, tuo daugiau šansų sulaukti sėkmės. Tačiau pagrindinis „prietaras“, kuriuo tikrai tikiu – rinka visada teisi, o ne tu“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt