Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitės vieta: Kai norisi ko nors saldaus

Kepyklėlėje „Conditus“ kasdien šeimininkauja Inga Pikčilingytė
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. / Kepyklėlėje „Conditus“ kasdien šeimininkauja Inga Pikčilingytė
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Už Šv. Jackaus koplytėlės, puošiančios Vilniaus Naujamiestį, pasislėpusi maža „Conditus“ kepyklėlė. Galėtumėm tęsti, kad joje daug pyragėlių. Bet iš tiesų – pyragų, apie kuriuos garsas seniai sklido Varėnoje, o dabar jau ir sostinėje.

Kasdien už prekystalio klientus pasitinka besišypsanti mergina – viena iš savininkių ir pyragų kepėjų Inga Pikčilingytė. „Conditus“ kepyklėlė - tai šeimyninis verslas, kuriame sukasi ji pati, mama, sesuo su vyru ir jo mama, nuo kurios viskas ir prasidėjo. Daugiau nei dešimtmetį Vita Valeišienė savo kepamais pyragais, o ypač – šimtalapiais, garsėja Varėnoje. Kai užsakymai pradėjo plūsti iš Vilniaus, dviejų susijungusių šeimų nariai nusprendė čia atidaryti kepyklėlę.

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /kepyklėlė „Conditus“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr./Kepyklėlė „Conditus“ - šeimos verslas

Sesers anytos gamintus skanėstus pardavinėjusiai Ingai buvo neįdomu tik prekiauti, tad šalia su mama nusprendė atidaryti ir nedidelę kavinukę. O tada ir pati ėmė kepti pyragus, nors niekada anksčiau jų nemėgo. Dabar ne tik kiemo kaimynus bei artimiausių biurų darbuotojus džiugina savo kepiniais, bet tiekia juos dar dviems kavinėms. O kartais tenka pasiraitoti rankoves ir pasaldinti kieno nors vestuves, išleistuves ar gimtadienį.

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /kepyklėlė „Conditus“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Burokėlių ir šokolado keksiukas

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitės vieta: Menas ir maistas Nacionalinėje dailės galerijoje

„Kartą kaimynė atnešė didžiulį moliūgą, – savamokslės konditerės karjeros pradžią prisimena Inga. – Sugalvojau iš jo iškepti pyragą. Tiesa, galutinį receptą tobulinau gal porą mėnesių, kol pavyko išgauti patinkantį skonį.“ Rezultatas akivaizdus – Ingos moliūgų pyragas čia vienas populiariausių (100 g – 0,77 €).

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /kepyklėlė „Conditus“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Moliūgų pyragas - vienas populiariausių kepinių

Tarp kitų populiarių skanėstų – garsieji šimtalapiai iš Varėnos: klasikinis ir su varške (1 kg – 11,58 €), morkų pyragas (100 g – 0,77 €),  burokėlių ir šokolado keksiukai (0,72 €). „Man nesinorėjo įprastų, nusibodusių kepinių, todėl pas mus daug saldžių pyragų iš vaisių ir daržovių“, – sako Inga. 

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /kepyklėlė „Conditus“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr./Norite sausainių? Kepyklėlė pasiūlys jų kelių rūšių

Jai dabar patinka ne tik pyragai. Patinka, kad nereikia sėdėti šiuolaikiniame biure, kad ryte, atėjusi į darbą, gali ramiai prie lauko staliuko išgerti kavos, kad kaimynai – nerealūs ir jau kone tapo geriausiais draugais, o po didžiųjų švenčių, kai rankos svyra nuo darbų, meilę kepiniams sugrąžina klientų komplimentai. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitės vieta: Kavos skonio žemėlapis

Beje, jei norite pyrago savo šventei, geriau „Conditus“ kepyklėlėje jį užsisakyti iš anksto, nes, kepami kasdien, vitrinoje ilgai neužsiguli. Todėl čia visada viskas šviežia. 

Darbo laikas: I-V 10-19, VI 10 -15.

Populiarus desertas:  moliūgų pyragas (100g – 0,77 €)

Išskirtinis gėrimas: šokoladinis pienas (ingredientai: šokoladinis krepšelis, juodasis šokoladas, karštas pienas) – 0,72 €

Adresas: J.Basanavičiaus 53-2, Vilnius

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /kepyklėlė „Conditus“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Keli staliukai rikiuojasi ir lauke, čia gera pasišnekučiuoti ir išgerti kavos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pyragas Desertas
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt