Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalio įkvėpimai su Rita Miliūte

Rita Miliūtė
Asmeninio archyvo nuotr. / Rita Miliūtė
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Žinokite, gyvenime ji šypsosi! Televizijos studijoje – retokai, nes, matyt, ne visada turi tam priežasčių. Manytume, kad šios žurnalistės kultūriniai atradimai tikrai turėtų sudominti ne vieną.

Filmas: Matthew Robinsonas, Ricky Gervais‘as „Melo atradimas“ („Invention of Lying“)

„Kuomet pagalvoji, kaip būtų paprasta gyventi, jeigu niekas aplinkui nemeluotų, gali pasižiūrėti, kaip atrodo toks pasaulis. Jame nenuostabu pasakyti kaimynei, kad jos naujagimis primena žiurkiuką. Arba atsiprašyti už pokalbį telefonu prie vakarienės stalo, bet ne už tai, kad per patį pokalbį sėdintįjį priešais apibūdinai pasisekimo nesulauksiančiu storuliu. Filmo personažas Markas atranda savyje ne tik gebėjimą meluoti, bet ir tai, kad tą daryti apsimoka. Ne tik tiesiogine, bet ir visom perkeltinėm prasmėm.“

VIDEO: The Invention of Lying - Official Trailer (2009) [HD]

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitgalio įkvėpimai su Ainiu Storpirščiu

Knyga: Alfonsas Nyka-Niliūnas „Dienoraščio fragmentai“

„Pirmųjų metų dienoraščiai daugiau chronologija ir faktai, paskutiniųjų – tokie, kuriuos gali skaityti daugybę kartų, vis atsiversdamas mintis, kurios užkliuvo nuosavoje galvoje. Viena ištrauka itin dera prie minėtojo filmo. „Jeigu žodis yra, kodėl aš neturėčiau jo vartoti, bijodamas ką nors įžeisti? Viskas ir visuomet ką nors įžeidžia: valgymas įžeidžia badaujantį, turėjimas neturintį, laimingas nelaimingą... Naujas puritonizmas. Naujos dogmos“. 
Jeigu kitų mintys mums patinka dėl to, kad patvirtina mūsiškes, tai aš visą laiką galvojau, kad žmonės ne veltui gerklinius ūbavimus pakeitė žodžiais ir dar tiekoje kalbų, kad turėtume atsisakyti bent vieno iš tų žodžių“.

Alfonsas Nyka-Niliūnas „Dienoraščio fragmentai“
 

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitgalio įkvėpimai su Gabrieliumi Liaudansku–Svaru

Paroda: Vinco Kisarausko kūrybos retrospektyva „Pasisveikinimas su laiku“ (Nacionalinėje dailės galerijoje iki birželio 14 d.)

„Jaunesniam lankytojui būtų sunku suprasti, kodėl jo darbai vadinami novatoriškais ir laužančiais stereotipus – jis tokių autorių greičiausiai jau matė, ir ne vieną. Šioje parodoje ryškinčiau darbų atlikimo metus, tuomet įspūdis tūlam lankytojui, manau, būtų stipresnis. Bet čia tik detalė, kaip ir ta, kad dėl man nesuprantamų priežasčių stiklu rėmintos fotografijos toje galerijoje eksponuojamos priešais stiklinę sieną, ir atspindžiai labiau trukdo, negu padeda”.

Organizatorių nuotr./Vincas Kisarauskas. Pasibučiavimas
Vinco Kisarausko tapybos darbas „Pasibučiavimas“ 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt