Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksas: nustokime tikėti kvailystėmis!

Gundymas
Vida Press nuotr. / Gundymas
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Intymioji sritis tiesiog apraizgyta mitais, – kai kuriais jų vis dar šventai tikima. Indianos universiteto mokslininkai Rachel C.Vreeman ir Aaronas E. Carrollas knygoje „Don't Put That in There! And 69 Other Sex Myths Debunked“ sukritikuoja daugelį vis dar gyvų mitų.

1. Vyrai sekso trokšta labiau nei moterys

Labiausiai paplitęs mitas. Esą vyrai beveik visa laiką galvoja tik apie TAI. Tyrimai parodė, kad pusė apklaustųjų vyrų apie seksą pagalvoja kelis kartus per dieną, tačiau kita dalis – daug rečiau. Moterys apie seksą mąsto šiek tiek rečiau, bet tik „šiek tiek“ – taigi nėra taip, kad jis rūpi vien tik vyrams. Aaronas E. Carrollas teigia: „Netiesa, kad vyrai mylisi dažniau, nei moterys. Beveik pusė apklaustų vienišų 18–24 metų vyrų neturėjo intymių santykių metus. 5 procentai tokio pat amžiaus vienišų moterų mylėjosi keturis ar daugiau kartų per savaitę, kai vyrų – tik 2 procentai. Tokia situacija išlieka iki 30-ties ir tik paskui vyrai aplenkia moteris.

Vida Press nuotr./Pora lovoje
Vida Press nuotr.

2. Austrės ir šokoladas pakursto aistrą

Tyrėjai tai vertina itin skeptiškai: „Čia saviįtaiga: jei žmogus įsitikinęs, kad tas ar kitas produktas sustiprina geismą, tai greičiausiai jis tai ir pajus. Kyla klausimas: jei suvalgėte austrių net nenutuokdami apie jų savybes, ar tada vis tiek pajusite aistrą mylėtis? Yra tendencingų tyrimų, kurie patvirtina kai kurių produktų afrodiziakines savybes, tačiau išsamesni tyrimai laikantis mokslinių tyrimo metodų neįrodo, kad jie turi kokios nors reikšmės. Kai kurie darbai net remiasi eksperimentais su žiurkėmis, kurios susijaudina paragavusios tam tikro maisto. Bet juk žmonių seksualumas – šis tas sudėtingesnio, ar ne? Aistros buvimas ar nebuvimas daug priklauso nuo psichologinės būsenos.

Viganto Ovadnevo nuotr./Austrių šventės akimirka
Viganto Ovadnevo nuotr./Austrės

3. Vidutinis varpos ilgis – 13 centimetrų

Vyrai kartais maniakiškai nerimauja dėl savo daikčiuko dydžio. Ypač tada, kai jo dydžiu kas nors pasigiria, ar tada, kai perskaito, „kaip turi būti“. Aaronas Carrollas rašo: „Tarp to, ką apie savo penių dydį kalba vyrai, ir realybės (apie kurią žino urologai) – didelis skirtumas. Apklausose vyrai teigia, kad jų organo dydis – 15–17 centimetrų. Tačiau urologai skelbia gerokai kuklesnius duomenis – 10–13 centimetrų. Pabrėžiu – kalbama apie vidutinį dydį.“

4. „Šlapi sapnai“ pasitaiko tik vyrams

40 procentų apklaustųjų moterų pabrėžė, kad sapnuose patiria orgazmą.

Erotiniai sapnai ir juose patiriamas orgazmas, po kurio prabundama, dažniau pasitaiko moterims, – teigia tyrėjai.

Net tada, kai apie tai nebuvo priimta kalbėti, praėjusio amžiaus 6-ajame dešimtmetyje, „The Kinsey institute“ duomenimis, 40 procentų apklaustųjų moterų pabrėžė, kad sapnuose patiria orgazmą.

Vida Press nuotr./Moteris
Vida Press nuotr.

5. G taško reikšmė

Ar jis apskritai egzistuoja? Na, kai kurios moterys teigia, kad yra tokia jautri vietelė, tačiau, deja, jų žodžių negalima pagrįsti moksliniais tyrimais ir surasti tokią zoną, kurioje būtų objektyviai daugiausia jautrių nervų galūnėlių, – sako mokslininkai. Ko gero, čia irgi daug lemia saviįtaiga: juk mūsų pojūčius dažnai lemia ne realybė, o lūkesčiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Seksas G-taškas
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt