Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Smulkmenos, kurios vagia gyvenimo džiaugsmą

Verkianti moteris
Vida Press nuotr. / Verkianti moteris
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Psichologė Sara Hansen mano, kad laimę vagia būtent maži dalykai – jie žinomi ir paprasti, bet kasdienybėje mes visa tai tiesiog užmirštame.

1. Jūs visą laiką nerimaujate

Nerimas – kaip supamoji kėdė: tarsi judi, bet stovi vietoje. Tik atsipalaidavus galima rasti teisingus atsakymus.

2. Jūs norite viską kontroliuoti

Kartais žmonės mano, kad jie į realybę pateko iš komiksų apie superherojus. Bet viską kontroliuoti nepajėgus net Supermenas.

3. Jūs linkęs nuolat įsižeisti

Įsižeisti – tai tarsi išgerti nuodų ir laukti, kad numirs kitas žmogus. Kenkiate tik sau, nes kaupiate neigiamą energiją.

Vida Press nuotr./Supykusi moteris
Vida Press nuotr./Supykusi moteris

4. Manote, kad visi turi laikytis jūsų žaidimo taisyklių

Dienos naujiena: pasaulis nežino apie jūsų taisykles. Ir nė vienas žmogus negavo jūsų memorandumo, kaip jam gyventi.

5. Lyginate save su kitais

Tai visiškai beprasmiška – žiūrinėti pro mikroskopą į kitų gyvenimo fragmentą ir dejuoti, kad jums blogiau. Jūs matote tik dalelę, o ne visumą.

6. Manote, kad išsipildžiusi svajonė atneš laimę

Kai uždirbsite milijoną ar ištekėsite už to vyro, kai nukeliausite į svajonių šalį? Tol, kol lauksite laimės ateityje, nesimėgausite šia diena. Raskite, kuo pasidžiaugti jau dabar.

7. Jums visada „stiklinė pusiau tuščia“

Jei jūs pesimistas ir visur įžvelgiate tik bloga, jūsų pasaulis apsiniaukia. Kuo daugiau saulės matysite, tuo mažiau šešėlių pastebėsite.

8. Esate vienišas

Bet galite viską pakeisti. Susirasti draugų. Kažkam nusišypsoti. Įdėmiai išklausyti pašnekovo. Nustebsite, kaip jums tai padės, kai imsite puoselėti tvirtus santykius.

Vida Press nuotr./Vyras
Vida Press nuotr.

9. Teikiate per daug reikšmės pinigams

Taip, jie padeda gyventi lengviau ir paprasčiau, bet laimės neprideda. Jei liktų gyventi tik viena diena, tikriausiai ją praleistumėte su tais, kuriuos mylite, o ne skaičiuodami, kiek uždirbote.

10. Nerandate laiko svarbiems dalykams

Sudarykite vertybių sąrašą. O paskui pagalvokite, kiek kasdienių jūsų veiksmų priartina jus prie jų? Ir ką galite pakeisti.

11. Jus supa nelaimingi žmonės

Jūs – tai penkių žmonių, su kuriais praleidžiate daugiausia laiko, suma. Ir jei jie skleidžia tik negatyvą, gal verta paieškoti džiugiau nusiteikusių?

12. Jūs neradote savo gyvenimo tikslo

Daugybė žmonių elgiasi taip, lyg jų tikslas būtų išgyventi iki savaitgalio. Nustokite egzistuoti – pradėkite gyventi. Raskite tai, kas jus iš tikrųjų „veža“.

Vida Press nuotr./Sutrikusi moteris
Vida Press nuotr.

13. Jūs aktorius, o ne autorius

Nebandykite dėtis tuo, kuo nesate, juk sunku vaidinti svetimą vaidmenį. Jūs užgniaužėte savyje tikrąjį „aš“, vaidindami kažkieno primestą vaidmenį, kuriuo net netikite.

14. Jūs perfekcionistas

Tiesiog susitaikykite, kad tobulybė nepasiekiama. O jei atvirai – ji būtų velniškai nuobodi.

15. Jūs laukiate įvertinimo

Jei tikėsitės, kad kiti jus deramai įvertins, būsite nuolat nelaimingi. Niekas kitas, tik jūs, gali įvertinti jūsų privalumus.

16. Jūs nesimokote

Ir todėl jūsų neaplanko pažinimo džiaugsmas. Mokydamiesi jūs pažįstate pasaulį iš naujo – o tai reiškia, kad išliekate jauni, galintys stebinti kitus ir save.

17. Jūs per daug užsiėmę

Jūs neturite laiko niekam, todėl net nesijaučiate gyvas. Kokia dar laimė? Žinote ką – peržiūrėkite savo dienotvarkę. Tikrai rasite dalykų ir žmonių, kurie vagia jūsų laiką.

Vida Press nuotr./Moteris biure
Vida Press nuotr.

18. Jūs nebūnate vieni

Kartais reikia duoti ausims pailsėti nuo pasaulio šurmulio ir įsiklausyti į save. Tebūnie tai puodelis kavos pusvalandžiui kavinėje ar savaitės išvyka į žygį – jūsų kūnas, o ypač galva, tikrai padėkos.

19. Manote, kad nesate vertas laimės

Kai kurie žmonės rausiasi savo praeityje, kurioje padarė klaidų, todėl mano, kad nėra verti laimės. Bet laimė – tai patirtis, kurią turi išbandyti visi. Užbraukite tą „ne“.

20. Jūs vaikotės nereikalingų daiktų

Kartais pamirštame, kas mums tikrai svarbu. Pamąstykite, ar tikrai reikia būtent to naujo automobilio, jei dėl jo verčiatės per galvą trijuose darbuose ir šeima jūsų nebemato?

21. Jums itin rūpi, ką kiti mano apie jus

Kai tik įsisąmoninsite, kad visiems patikti neįmanoma, gyvenime atsiras ryškesnių spalvų. Nėra prasmės stengtis įtikti kiekvienam sutiktajam.

22. Jūs niekada neatsipalaiduojate

Vis tik gyvenimas yra žaidimas ir jame būtinos pertraukėlės. Jei neleidžiate sau atsipūsti, jei jaučiatės kalti, kai nieko neveikiate, jūsų psichinė ir fizinė sveikata greitai taps problema.

Vida Press nuotr./Nesėkmė
Vida Press nuotr.

23. Jūs nekantrus žmogus

O, taip – sunku būti kantriam, bet kartais nelieka nieko kito, tik laukti. Dažnai aplinkybės verčia mus sulėtinti tempą – reikia su tuo susitaikyti. Kartais ta padeda tinkamai apsispręsti.

24. Jūs neturite šuns

Katės ar papūgėlės. Ar akvariumo su žuvytėmis. Tyrimai rodo, kad bendravimas su naminiais gyvūnais tai tarsi nemokama psichoterapija.

25. Jūs painiojate laimę su komfortu

Galite turėti šiltus jaukius namus, gerą darbą, mielų draugų, tačiau nebūsite laimingas. Kartais mums laimės suteikia kaip tik išsiveržimas iš komforto zonos. Išmokite atskirti laimę nuo komforto.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt