Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15 priežasčių mylėti talentingąją švedę Alicią Vikander

Seksualiausia užsienietė: švedų aktorė Alicia Vikander
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Seksualiausia užsienietė: švedų aktorė Alicia Vikander
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Holivude niekada netrūko gražuolių ir talentingų europiečių aktorių iš Anglijos ar Prancūzijos. Bet dabar geografija išsiplėtė: žvaigždžių sąraše atsirado Alicia Vikander iš Švedijos.

Negali nieko sakyti – ši Skandinavijos šalis ir taip davė Holivudui Gretą Garbo ar Ingrid Bergman, o ne taip seniai ir Noomi Rapace. Bet Garbo ir Bergman – kino legendos, o Rapace – ranką prie širdies pridėjus – a) ne gražuolė; b) vis tiek labiau žinoma kaip švedų mergina su drakono tatuiruote. Palyginti paprasta: Noomi – 36-eri ir svariausias jos kino įvertinimas – BAFTA nominacija; Aliciai – 27-eri ir ji ne tik dukart nominuota tam pačiam BAFTA apdovanojimui ir Auksiniam gaubliui, bet ir įvertinta „Oskaru“ – iki jos tokios garbės buvo sulaukusi vienintelė Ingrid Bergman. Net didžioji Greta Garbo buvo tik nominuota!

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Alicia Vikander
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Alicia Vikander

Beje, Alicia nėra mergina iš niekur – prieš trejus metus danų istorinė juosta „Karališkas romanas“ jau buvo nominuota ir Auksiniam gaubliui, ir „Oskarui“. Prieštaringai vertintoje Joe Wrighto „Anos Kareninos“ ekranizacijoje ji buvo Kiti Šcerbickaja, fantastinėje dramoje „Ex Machina“ – gundanti robotė, o ateityje svajoja dirbti su Larsu von Trieru, Terrence’u Malicku ir Quentinu Tarantino.

Mažutė (1,66 m ūgio) švedė turi didelių ambicijų. Ir kadangi yra fenomenaliai darbšti (šeši filmai vien per praėjusius metus), puikiai kalba angliškai (akcentas neretai pakiša koją neanglakalbiams aktoriams Holivude) ir yra atkakli (už pečių – baleto mokykla), greičiausiai jas įgyvendins. Kino gerbėjų ir kritikų širdys pasirengusios ją mylėti po „Danų merginos“ (net minėtieji kritikai apgailestavo, kad Vikander vaidmuo juostoje per mažai įvertintas, turint omeny, koks svarbus jos personažas ir danų mergina vadinama būtent jos herojė!). O publikai, kuri dar tiki, kad garsenybė turi būti pavyzdys, patiks Alicios biografija – be priklausomybės ligų klinikų ar panašių bėdų.

Kadras iš filmo/Eddie Redmayne'as ir Alicia Vikander filme „Danų mergina“
Kadras iš filmo/Eddie Redmayne'as ir Alicia Vikander filme „Danų mergina“

1. Ji savarankiška

Alicia gimė Geteborge, tačiau nuo penkiolikos gyveno Stokholme, kur mokėsi Karališkojoje baleto mokykloje. Tėvai (psichiatras Svante’as Vikanderis ir garsi teatro aktorė Maria Fahl) išnuomojo dukrai mažytį butuką ir paauglė mokėsi dorotis su vienatve ir buitiniais nesklandumais pati. Tokia patirtis pravertė vėliau, kai komandiruotės, nauji veidai ir vietos tapo kasdienybe.

2. Ji ieško savęs

Baletui Vikander atidavė devynerius metus, tačiau galiausiai dėl kelio ir nugaros traumų (prireikė net operacijos) metė šokti. „Man nepatinka skausmas, nuolatinis šokėjų palydovas. Baleto mokykloje buvo speciali spintelė; kai kas eidavo pas gydytoją ir gaudavo vaistų nuo skausmo, laikydavome ten tabletes ir dalydavomės jomis. Pasitraukusi iš baleto, ilgai negalėjau priprasti, kad skausmo nebėra. Atrodė, it senas draugas, visada buvęs šalia, mane paliko.“

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Alicia Vikander
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Alicia Vikander

3. Ji patvirtina: atkaklumas – svarbiausia

Aktorė dukart mėgino tapti Švedijos dramos meno akademijos studente, bet neišlaikė egzaminų. Įstojo į Teisės mokyklą, tačiau taip ir nepasirodė paskaitose, nusprendusi vis tiek patekti į filmavimo aikštelę ar sceną. Vaidino trumpametražiuose ir televizijos filmuose, švedų seriale, debiutavo didžiajame ekrane Švedijoje, toliau – Europoje (dėl vaidmens „Karališkame romane“ per du mėnesius išmoko daniškai), o galiausiai – Holivude.

4. Ji džiaugiasi vaikyste

Tėvai išsiskyrė, kai mergaitei buvo du mėnesiai, ir mama ją augino viena. Kitoje tėvo šeimoje gimė dar penki vaikai, ir visi jie puikiai sutarė. Kaip sako pati Alicia, ji – nepaprastai laiminga, išmėginusi ir vienintelio vaiko šeimoje dalią, ir drauge turėjusi daug brolių ir seserų (kas antrą savaitgalį praleisdavo tėvo namuose). Tėvai ir dabar skaito scenarijus, sudominusius Alicią.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Alicia Vikander
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Alicia Vikander

5. Ji anglofilė

Aktorė anglų kalbos mokėsi iš britų filmų, 2012 m. penkis mėnesius gyveno Anglijos sostinėje ir nuo to laiko yra ją įsimylėjusi. Beje, pirmas didelis pirkinys buvo butas Londone – jis iki šiol yra jos uostas. Rengdamasi užkariauti kino pasaulį aktorė dirbo ir su kitų filmais, ir su savo pačios įrašais: vaidino įvairius personažus, įrašinėjo scenas ir be perstojo jas žiūrėjo.

6. Ji žino, kaip žeidžia meilė

Alicia ir gražus bei puikus aktorius Michaelas Fassbenderis susipažino filmuodamiesi juostoje „The Light Between Oceans“ („Šviesa vandenyne“), kur vaidino sutuoktinių porą. Devynis mėnesius jie buvo pora ir gyvenime, tačiau galiausiai romanas nutrūko. Sakoma, jog aktoriai buvo tokie užimti, kad būti drauge nebeturėjo kada. Antra vertus, susitikę BAFTA apdovanojimuose Michaelas ir Alicia nepanoro pozuoti fotografams kartu.

Vida Press nuotr./Michaelas Fassbenderis ir Alicia Vikander
Vida Press nuotr./Michaelas Fassbenderis ir Alicia Vikander

7. Ji bijo mados

Alicia – „Louis Vuitton“ veidas ir idealiai atstovauja ant raudono kilimo šiems ne visada paprastiems mados namams, bet iki šiol prisimena, kad pirmasis jos aukštosios mados apdaras buvo išnuomota „Valentino“ suknelė, vilkėta 2012 m. Kanų kino festivalyje. Apdaras, siūtas manekenei, Aliciai buvo per ilgas ir net aukštakulniai ne itin gelbėjo. Tačiau buvusi šokėja susidorojo, nors iki tol buvo labiau pripratusi prie „H&M“ ir „Adidas“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Alicia Vikander
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Alicia Vikander

8. Ji gyvena laisvai

Aktorė neturi nei asmeninio vairuotojo, nei juolab asmens sargybinio, o į fotosesiją gali atvažiuoti su draugu motociklu. Vis dar važinėja metro ar autobusu, mėgsta dainuoti karaokė ir linksmintis naktiniame klube. Arba gali iššokti su parašiutu, nors iš tiesų bijo aukščio. „Kol kas aš galiu stebėti kino industriją iš abiejų pusių. Pačiai įdomu, ar tai kada nors pasikeis? O gal vieną dieną atsidursiu kurioje nors vienoje barikados pusėje?“ – svarsto ji.

9. Ji nenuspėjama

Geriausiai tai apibūdina kolegos, sužavėti Alicios magijos. Pavyzdžiui, filmo „Ex Machina“ režisierius Alexas Garlandas pavadino aktorę ir nekaltu, ir tragišku tipažu vienu metu. „Louis Vuitton“ meno vadovas Nicolas Ghesquiere’as pareiškė, kad ji yra ir ateities, ir praeities personažas ir gali įkūnyti bet ką. „Danų merginos“ režisierius Tomas Hooperis apsiverkė, kai pamatė Alicią atrankoje.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Alicia Vikander
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Alicia Vikander

10. Ji introvertė

Kaip sako Alicios bičiulė nuo paauglystės laikų Caroline Hjelt, su kuria jos kažkada nuomojosi butą Londone, žmonės įsitikinę, kad garsenybės privalo būti atviros ir ištroškusios bendrauti, ekstravertės iš prigimties. Alicia – ne tokia, todėl žmonės pasirengę viskam, kad sužinotų apie ją kuo daugiau. Ji kol kas ir pati nesupranta, kad būtent šis slaptumas ir yra jos superjėga.

11. Ji turi gerą skonį

Alicios dievinamos aktorės: Marion Cotillard, Isabelle Huppert ir Jennifer Lawrence (Vikander atiteko vaidmuo, kurio juostoje „Septintasis sūnus“ atsisakė Jennifer). Jei tikėtume išmintimi, kad mūsų priešai pasako apie mus ne mažiau nei draugai, tarp konkurenčių, su kuriomis ji varžėsi dėl vaidmenų, buvo Emma Watson ir Kristen Stewart.

Vida Press nuotr./Alicia Vikander
Vida Press nuotr./Alicia Vikander

12. Ji nestereotipinė skandinavė

Ir tai sukėlė problemų „Danų merginos“ grimuotojams: Alicios rudos akys, tamsiai rudi plaukai ir alyvuogių spalvos oda. Visą filmavimo laikotarpį – dvejus metus – aktorė turėjo vaikščioti uždarais drabužiais ir naudoti SPF 100 kremus, saugančius nuo saulės. Bet pagal kraują ji – tikra švedė (tėvai kilę iš mažų Švedijos miestelių) ir net ketvirtadaliu – suomė!

Kadras iš filmo/Alicia Vikander filme „Danų mergina“
Kadras iš filmo/Alicia Vikander filme „Danų mergina“

13. Ji nebijo sunkumų

Kelios britų „Anos Kareninos“ scenos buvo filmuojamos apleistame Rusijos kaime netoli Sankt Peterburgo. Tomis dienomis temperatūra nukrisdavo iki 40 laipsnių šalčio, aktorių nameliuose nebuvo karšto vandens, miegoti teko ant suolų, o apsauga saugojo Alicią ir jos kolegą Domhnallą Gleesoną nuo vilkų ir lokių, užklystančių į dykvietę.

VIDEO: Filmo "Ana Karenina" anonsas

14. Ji nepametė galvos

„Jei atvirai – neramu, kai išsipildo viskas, apie ką anksčiau svajojai. Ir labai baisu, kai viskas nutinka akimirksniu. Staiga atsiduri viename kambaryje su žmonėmis, kuriuos daugelį metų buvai įpratusi dievinti, pavyzdžiui, su Judi Dench. Pradedi svarstyti, ar esi gana gera ir verta to, ką turi. Šito jaudulio neperteiksi žodžiais, tačiau toks šansas pasitaiko kartą per gyvenimą“, – sako Alicia.

15. Ji turi daug perspektyvų

Būsimoje aktorės filmografijoje – bent keli darbai: nuo neriboto biudžeto trilerio apie Džeisoną Borną, kuriame jos partneris – pats Mattas Damonas, iki Wimo Wenderso dramos. Šiemet dar numatyta istorinės juostos „Tulpių karštligė“ premjera. Alicia neketina eiti atostogų ir paprastai vienu metu vaidina keliuose filmuose. „Man patinka dirbti ir Europoje, ir JAV. Vienintelė sąlyga – filmas turi būti geras. Koks skirtumas, ar tai didelio biudžeto juosta, ar nebrangus filmas, susukamas per kelias dienas.“

„Scanpix“ nuotr./Alicia Vikander
„Scanpix“ nuotr./Alicia Vikander
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Alicia Vikander
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt