Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Pripažinta manikiūro meistrė Liudmila Lysenko: „Tėvai laukė, kada iš to išaugsiu“

Liudmila Lysenko
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Liudmila Lysenko
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Gyvenimas gali pasisukti netikėta linkme, o tėvų nevertinama profesija tapti prestižine ir teikiančia daug malonių emocijų, teigia daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusi nagų meistrė, čempionatų teisėja bei lektorė Liudmila Lysenko. Ukrainietė nuo praėjusio savaitgalio Lietuvoje veda „Didier Lab“ organizuojamus mokymus ir davė išskirtinį interviu Elaima.lt.

– Pirmiausia sveikinu su praėjusiu gimtadieniu. Esate jauna ir labai daug nuveikusi savo srityje. Ar jaučiate pasiekusi aukščiausią savo karjeros tašką?

– Ačiū! Manau, ši profesija neturi ribų. Aš nekeliu sau tikslų, tiesiog viskas taip pavyksta. Mano sritis labai modernėja, atsiranda daug naujų dalykų, viskas labai įdomu. Tiesiog visiškai netikėtai man patiko ši sritis ir joje likau.

– Pagal išsilavinimą jūs – teisininkė. Kaip nutiko, kad gyvenimą susiejote su nagų priežiūra ir menu?

Tėtis – prekybininkas, prašė, kad būčiau arba buhaltere, arba medike, arba irgi dirbčiau prekybos srityje.

– Teisės studijas baigiau dėl savo tėvų. Jie niekada nepalaikė ir nesuprato mano polinkio menui. Nuo vaikystės buvau meniškos sielos, lankiau dainavimo studiją, visada mačiau save bendraujančią su žmonėmis, mano gyvenimo tikslas buvo būti šalia žmonių. O tėvai – paprasti, praktiški žmonės iš mažo miestelio, pripratę daug dirbti, todėl norėjo, kad ir aš įgyčiau praktišką profesiją.

Tėtis – prekybininkas, prašė, kad būčiau arba buhaltere, arba medike, arba irgi dirbčiau prekybos srityje. Jis ilgai netikėjo, kad tai, ką dabar darau, yra profesija, laukė, kol išaugsiu iš to. Teisė ne vienintelė mano profesija – dar baigiau ir siuvimą. O kai gavau teisininkės diplomą, padėjau tėčiui ant stalo. Viskas.

Nagų ir grožio pasaulyje atsiradau labai netikėtai. Dirbau kosmetologe konsultante vienoje kompanijoje ir viena mergina iš ten atidarė pirmąjį privatų saloną mieste. Ji matė, kad man gerai sekasi piešti, visoms kolegėms nagus išpiešdavau ir man tai patiko, todėl pasiūlė pabandyti pasimokyti pas meistrę. Atėjau ir po trijų dienų jau dirbau. Pasodino mane prie klientų, aišku, o aš labai ilgai viską dariau. Labai ilgai (šypsosi).

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.

– Ką dabar, kai tiek daug pasiekėte, tėtis galvoja apie jūsų amatą?

– Jį pasiekė geri atsiliepimai apie mane. Mūsų mieste esu viena pirmųjų dėstytojų. O tėtis ilgai dirba prekybos srityje, jo klientės dažnai ateina pas mane, mano – pas jį. Ir jos klausdavo tėčio: „Čia ką – tavo dukra? Oho, kodėl niekada nieko nesakei?!“ Jis niekada niekam apie mano profesiją nepasakodavo, jam būdavo gėda. Tačiau dabar tėtis jau pripažįsta, jog net nemanė, kad tai gali tapti kuo nors rimtu, kad tapsiu čempione, turėsiu savo grožio mokyklą ir produkciją.

– Esate daugybės čempionatų prizininkė, pastaruoju metu ir teisėjaujate. Ar tai reiškia, kad konkursai – jau baigtas etapas?

Man savu laiku buvo labai sunku visko išmokti, buvo labai mažai mokyklų, tai buvo brangu ir toli. Mokydamasi išvažinėjau visą Ukrainą.

– Oi, ne, Amerikoje, Long Byče, greitai vyks čempionatas. Sausio 27 dieną reikėtų išskristi, tik nežinau, ar man pavyks dalyvauti, nes iki sausio 25-osios būsiu Lietuvoje. Jei praleisiu, kitas čempionatas bus tik vasarą.

Reikalas tas, kad aš teisėjauju Europos, Ukrainos čempionatuose ir neturiu teisės dalyvauti tokiuose atrankiniuose konkursuose. Taip pat mokau žmones ir būtų neetiška iš mano pusės dalyvauti tuose pačiuose konkursuose su mokiniais. Taigi tokio masto konkursų, kur ir aš galėčiau dalyvauti, ne tiek ir daug.

Man jie reikalingi, nes taip palaikau formą. Tenka domėtis naujomis taisyklėmis, tendencijomis, keliauti. Noriu tai daryti ir grįžusi perteikti naujienas savo mokiniams. Savu laiku man buvo labai sunku visko išmokti, mokyklų nebuvo daug, tai buvo brangu ir toli. Mokydamasi išvažinėjau visą Ukrainą. Dabar lengviau, informacijos daug, jos galima rasti internete.

L.Lysenko studijos nuotr.
Liudmilos Lysenko studijos nuotr.

– Jūs įvardijama kaip „ReCreative“ dizaino krypties autorė ir vystytoja. Kas tai?

– Žodis „creative“ reiškia kurti, pridėjus priešdėlį „re“ – perkurti. Ne paslaptis, kad dirbau ir tebedirbu manikiūro meistriškumo akademijoje „American Beauty International“. Pas juos pirmuosius atsirado gelinis lakas. Iki tol buvo dirbama su akriliniu. Taip nutiko, kad pirmiau buvo sukurtas produktas, o tik tuomet pradėta svarstyti, ką su juo galima padaryti. Mano užduotis buvo sugalvoti, ką daryti su nauju produktu, rasti technologiją, nes jis taip nedažė nagų kaip akrilinis lakas.

Mūsų įmonė dirba su žymiais Amerikos specialistais, dizaineriais, po truputį sėmiausi patirties iš jų. Atradau programą, kaip dirbti su geliais, kaip su jais kurti dizainą. Mano išrasta technika – pirmiau padaromas kontūras, o tuomet jis užpildomas.

– Kiekvienas turi savo įkvėpimo šaltinį. Sprendžiant iš įvairiausių spalvų, formų ir raštų kombinacijų, jūs įkvėpimo niekada nepristingate?

– Būdama vienumoje niekada negalėčiau rasti įkvėpimo. Esu pelėda. Dieną galvoju ne apie tai, ką reikėtų, esu tokia... plaukiojanti. O naktimis atsiranda antrasis kvėpavimas, lengviau dirbti. Ką nors veikiu, kur nors einu ir šast! –mintis! Aš ją užsirašau. Dažnai kokia idėja gimsta jau einant miegoti.

Taigi minčių gali kilti bet kada, bet kur ir bet kokiomis aplinkybėmis, tačiau jas įgyvendinti galiu tik bendraudama su žmonėmis, kuriems tą meną kuriu. Savianalize užsiimti nemoku, tiesiog darau taip, kaip jaučiu, ir žiūriu, kas iš to išeis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.

– Viena programos, dėl kurios atvykote į Lietuvą, temų – 2016-ųjų pavasario/vasaros nagų dizaino inspiracijos. Kokios jos? Kas bus madinga?

Su drabužių ar aksesuarų dizaineriais žengiame greta, tačiau stengiuosi nagų dizainą kurti truputį kitokį.

– Mada labai subjektyvus dalykas. Kol ji mus pasiekia, turime ją prisijaukinti. Stebiu, ką dizaineriai kuria, kokią spalvų gamą renkasi, kokios formos, raštai ir medžiagos dominuoja, bet kaip specialistė nederinu nagų spalvos su drabužių spalva.

Su drabužių ar aksesuarų dizaineriais žengiame greta, tačiau stengiuosi nagų dizainą kurti truputį kitokį. Nelogiška būtų aprengti žmogų raudonai, įduoti raudoną rankinę, batelius ir dar nagus raudonai nulakuoti. Taigi iš dizainerių darbų pasisemiu tik akcentų.

Nė vienas dizaineris ar meistras netobulėja, jei neišbando ko nors naujo. Ilgai ieškojau ko nors tokio ir, kai atsirado „Didier“, sėdėjau, jaukinausi, mėginau. Ir pamilau. Jau atradau mėgstamiausią spalvą – moka, ji pati viena labai graži, ir su ja galima daryti, ką tik sugalvosi. Mažai kas tokią spalvą sukuria, o klientės pageidauja.

– Jei jau prakalbome apie gelinį nagų laką, ar įmanoma namų sąlygomis pačioms ką nors gražaus susikurti?

– Profesionaliais produktais nederėtų naudotis namuose. Pirmiausia, tai chemija ir nereikėtų ja namie kvėpuoti. Antra, dėl netinkamo naudojimo gali atsirasti alerginių reakcijų. Tačiau žinant, ką daryti, ką įsigyti, ką nors paprasto pasidaryti įmanoma.

– Pabaigai – apie Lietuvą. Čia esate ne pirmą kartą, kokį įspūdį susidarėte apie mūsų kraštą ir žmones?

– Aš čia jaučiuosi kaip namie, lyg niekur nebūčiau išvažiavusi. Pirmiausia, kur beeičiau, labai dažnai girdžiu savo gimtąją kalbą. Mentalitetas irgi labai panašus. Sutampa skoniai, manieros, apranga, jaučiuosi artima, žmonės malonūs. Man čia norisi miegoti, atsipalaiduoti, viskas labai smagu.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.

Liudmilos Lysenko profesiniai pasiekimai:

 • Ukrainos čempionato „Geriausias Creative Nail Design meistras 2007, 2008, 2010“ prizininkė;
 • atviro Ukrainos ir Moldovos atrankos etapo čempionato „Beauty Nails 2009“ prizininkė;
 • absoliuti čempionė: „Nailinpics“, Ukraina 2011 ir „Nailinpics“, Italija 2011;
 • 2-os vietos laimėtoja „Nailinpics“, Londonas 2012;
 • dukart sidabro laimėtoja pasaulio čempionate „NailPro IBS“ Las Vegase 2014 ir 2015 m.;
 • „Grand Pri“ laimėtoja „NailPro East Europe“ 2014;
 • atviro Ukrainos atrankos etapo čempionato „Beauty Nails 2010, 2012, 2014“ prizininkė;
 • XI atviro Nagų estetikos Ukrainos čempionato laimėtoja;
 • „ReCreative“ dizaino krypties autorė ir vystytoja;
 • Rytų Europos čempionato NAILPRO EEU teisėja;
 • Ukrainos ir kitų tarptautinių čempionatų teisėja;
 • Manikiūro meistriškumo akademijos „American Beauty International“ lektorė.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt