Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

6 nedidelės gudrybės, kaip gerai atrodyti darbe (ir išsaugoti savo stilių)

Moteris varto laikraštį
Shutterstock nuotr. / Moteris varto laikraštį
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Žinoma, jei tik nedirbate kompanijoje, kurioje aiškiai nurodytas aprangos kodas, ar net yra uniforma. Bet iš esmės mūsų patarimai padės įprastus derinius paversti labai dalykišku garderobu. Ir jokių stebuklų – pakanka pakeisti keletą detalių.

1. NE – plokščiapadžiams, TAIP – aukštakulniams 

Arba batams vidutiniu kulnu. Ypač jei jūsų darbovietėje džinsai priimtini ne tik penktadieniais. Sakykim, kitten heel (jų aukštis paprastai 3,5–4,75 cm), klasikiniai mėlyni džinsai ir balti marškiniai – kur kas dalykiškesnis įvaizdis nei tie patys džinsai su kedais ar balerinomis. Ir, nepamirškite, balerinos apvaliomis nosimis išėjo iš mados ir dar negrįžo. O kroksai niekada nebuvo jos objektas, ypač biure (tas pats galioja ir melisoms!). 

2. NE – palaidiems audiniams, TAIP – struktūrai 

Palaidi marškiniai ar palaidinė kelia asociacijų su penktadienio popiete, kurortu ar tiesiog poilsiu. Nebūtina rinktis palaidinę glaustinukę – nors galimybė, kad kraštai niekada neišsipeš iš po juosmens – geras dalykas. Jei viršus bus ilgesnis (tai svarbus kriterijus renkantis marškinius ar palaidinę) ir ne itin slidaus audinio, jis ir taip laikysis, prispaustas kelnių diržo. 

3. NE – apdribusiems siluetams, TAIP – tinkamiems

Kaip ir kalbant apie trečią punktą, aišku, kad apdribę, laisvi drabužiai – patogu, tačiau neretai atrodo pernelyg kasdieniškai. Kaip nulietas gulintis švarkas padės sukurti profesionalesnį įvaizdį. Jei po juo dėvite marškinėlius ar palaidinę, ją sukiškite į vidų – jei modelis nenumato kitaip. Jei kelnės pernelyg striukos, atrodysite it vargšė giminaitė, per ilgos – stambins ir atrodys nevalyvai.

4. NE – maišams, TAIP – kietoms rankinėms 

Kietoms, tai reiškia – laikančioms formą. Mažytė delninė tiks vakarui su draugais ar teatrui. Didelį pirkinių krepšį, vadinamąjį tote ar shopper bag, palikite stilistėms ar kūrybinių profesijų atstovėms. Mažai kas taip gerai tinka į biurą, kaip geros odos lakoniškų formų rankinė, į kurią telpa A4 formato dokumentai ir kompiuteris, – vis tiek ką nors tokio nešiotis tenka. Spalva – pagal jus. Tik verčiau vengti ornamentų ir furnitūros pertekliaus. Bei, žinoma, garsių logotipų. 

5. NE – raštams, TAIP – spalvoms

Niekas neketina uždrausti jums dėvėti gėlėtą suknelę (o, pvz., neonas gali netikti darbinei aplinkai). Tačiau personalo atrankos specialistai patvirtina: raštuoti ar marginti audiniai dažnai blaško ir erzina. Kam rizikuoti – gal ir per jūsiškį pokalbį dėl darbo su jumis šnekėsis toks lengvai suerzinamas ekspertas?! Ramios, bet aiškios, švarios spalvos dalykinėje aplinkoje paprastai dera kur kas labiau. 

6. NE – bižuterijai, TAIP – juvelyrikai 

Tik nepamirškite, kad gera bižuterija kainuoja brangiau nei bet kokia juvelyrika – pasidarius po kai kurias papuošalų parduotuves pradeda darytis gaila aukso ir brangakmenių, pakliuvusių į nevykusių juvelyrų nagus. Taisyklė paprasta – tai, kas tinka, pavyzdžiui, vasaros festivalyje ar kurorte, visiškai netinka biure! Ir apskritai, nuo 8 iki penkių, mažiau reiškia – daugiau. Ir geriau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mada
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt