Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip pirkti internetu tarsi ekspertei

Stilingos moterys
Vida Press nuotr. / Stilingos moterys
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Šiuolaikinėje mados industrijoje drabužių parduotuvė pamažu tampa „parduotuve“, t. y. – interneto platforma, per kurią senos geros parduotuvės turi užverti duris.

Internetinės parduotuvės sutaupo laiko ir streso matuotis dulkėtose kabinose, keiktis kamščiuose, rašyti pasiaiškinimus norint grąžinti prekę (į jus žiūriu, „Zara“ ir „Mango“ Lietuvoje). O jei dar koks pamirštas slapukas ims cypsėt pakeliui iš parduotuvės...

O dabar palyginkite šopingą namie ant sofos, su vyno taure rankoje. Grąžinimai dažnai nemokami, be pasiaiškinimų ir net, jei pageidaujate, kurjeris atvažiuos paimti.

Tiesa, terapinį vaikščiojimą po parduotuves ir poreikį pačiupinėti drabužį labai gerai suprantu. Bet nesiilgiu – internetinis šopingas efektyvesnis laiko ir aptarnavimo atžvilgiu. Tačiau problemų nestinga ir čia – nuo dydžių nesusipratimų iki netikrų parduotuvių pardavėjų, besikėsinančių į naivaus pirkėjo pinigus.

Kaip pirkti tarsi ekspertei?

Žinokite, iš ko perkate

Visada perskaitykite interneto parduotuvės about arba apie skyrių – kas pardavėjas ir iš kur, nepatingėkite „Google“ paieškoti kitų pirkėjų atsiliepimų apie kompaniją. Atidžiai perskaitykite kompanijos grąžinimo taisykles – kiek laiko tam turėsite, kokios sąlygos ir mokesčiai taikomi. Niekada nepirkite nesuvokiamai pigių drabužių, kurie atrodo per geri už kainą, iš Kinijoje įsteigtų kompanijų, kurių interneto puslapis pilnas gramatikos klaidų, visai nėra jokių atsiliepimų – šiuo atveju no news is good news netaikoma.

Atsarga gėdos nedaro

Adresas, vardas, telefono numeris yra reikalingi perkant internetu, tačiau asmens kodo, banko sąskaitos numerio niekada nepateikite. Saugaus puslapio nuoroda turi būti „https://“ ir su spynelės ženklu – tai nėra būtina, kol naršote parduotuvę, tačiau atsiskaitymo puslapyje tai yra privalomas saugumo ženklas.

Nebijokite pirkti didesnio dydžio

Gamintojai turi savo dydžių lenteles – jos gali būti labai skirtingos. Prieš perkant verta palyginti parduotuvės dydžių lentelę su savo dydžiais. Turėkite omeny, kad kai kurios kompanijos prideda kelis centimetrus laisvumui prie nurodytų išmatavimų, kitos – ne. Ši dalis – nenuspėjama, nebent aprašyme yra minima, kaip drabužis turi gulėti (snug fit, boyfriend fit, relaxed ir panašiai). Padeda ne tik žinoti savo apimtis, bet ir mėgstamiausių suknelių ilgį, kelnių, džinsų klešnių plotį.

Dydis yra tik standartizuotas ženklas – daugelis bijo net minties apie didesnį dydį, nors niekam už savo apimtis atsiskaityti neprivalome. Jei patikusio drabužio dydžio nėra, be jokio rūpesčio rinkitės didesnį. Pasirinkusios pastarąjį turėsite bent kelias išeitis: 1) grąžinti; 2) nešti siuvėjai, kad įimtų šen bei ten (vienu dydžiu didesnių daiktų skirtumas gali tebūti apimčių skirtumai prieš sočią vakarienę ir po); 3) drabužis stebėtinai idealiai tiks; 4) drabužis bus įspūdingo oversize silueto. Pasirinkusios dydžiu mažesnį drabužį, išeitį turėsite tik vieną – grąžinti. Arba pirkite du dydžius, o netikusį grąžinsite.

Skaitykite audinių sudėtį

Kartais pavadinimas ir aprašymas būna painus. „Šilkinė“ palaidinė kartais būna 100 proc. poliesterio, didelis, minkštas beigi šiltai atrodantis megztinis – 100 procentų akrilo.

Jei audinių informacija nieko nesako, yra kitas būdas suprasti tai, už ką ruošiatės mokėti pinigus: išrinkite savo garderobe mėgstamiausius drabužius, įvertinkite, kaip jie jaučiasi ant odos, kaip krenta, ir paskaitykite audinio sudėtį – įsiminkite. Taip naujų drabužių etikečių užrašai taps aiškesni.

Visada išlikite savimi

Nesvarbu, kokia dominuojanti tendencija – sakykim, kad ir chalatas. Jis gali būti gražus, stilingas, populiarus, bet jei tai jums ne(pa)tinka, vadinasi, jokių rūpesčių. Šiuolaikinė mada turi, ką pasiūlyti visiems, net nemėgstantiems naujų tendencijų. Pirkite tik tai, kas labai patinka.

www.lauralatour.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt