Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuo skandinaviškas stilius geresnis už prancūzišką

Skandinavių stilius
Vida Press nuotr. / Skandinavių stilius
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

„Kaip prancūzė“ stiliaus gerbėjos, frankofilės – pasiimkite kokį maišelį pakvėpuoti, jei panikos priepuolis ištiktų: naujoji „french girl“ yra „scandi girl“. Kaip skandinavė. Skamba keistai?

Europa ir pasaulis garbina skandinavišką minimalizmą ir funkcionalumą interjere ir dizaine, Kalifornija godžiai savinasi danišką midcentury (šeštojo bei septintojo dešimtmečio interjerą ir estetiką) ir net pavertė jį savu. O kaip su mada? Nepajudinamam „kaip prancūzė“ stiliui blėstant (garsiausios ir turtingiausios influencerės – deja, ne prancūzės) ir tapus tiesiog konservatyviu, mados gerbėjai ėmė šniukštinėti, kas tos nuostabios, atsipūtusios mados savaičių pamaivos, kurios, net ir be vyšnių-arbūzų ant galvų, dar šiltų nuo podiumo drabužių ar derinių vardan paparacių dėmesio, atrodo išties effortless (be pastangų) – taip, koks turėjo būti „prancūziškas stilius“...

Tos pamaivos – skandinavės. Bet... Kopenhaga, Stokholmas, Helsinkis – mados sostinės? Taip madingai kaip Paryžius ar Milanas neskamba. Be to, ten šalta ir lyja. Nors, kai pagalvoji, Lietuvos madistėms būtent ten ir vertėtų žvalgytis – pasimokyti skandinavių sugebėjimo rengtis stilingai gerokai nedėkingesniu oru nei lietuviškas.

Vida Press nuotr./Charlotte Groeneveld
Vida Press nuotr./Charlotte Groeneveld

Dar prieš kelis sezonus Kopenhagos mados savaitė buvo tik vietinės reikšmės, tačiau Skandinavijos dizainerių ir gatvės pamaivų dėka po truputį tampa naujienų ištroškusių mados redaktorių ir fotografų dėmesio centru.

Skandinavių stilius – be įtampos (ak, ar šitai madinga, ar jau passe?), patogus (bet su idėja) ir modernus (net ir su vintažiniais elementais). Dar pridėkime danišką „hygge“ (laimės pojūtį kasdienybėje), šiuolaikiškus, drąsius (jokiu būdu ne minimalistinius) skandinavų mados dizainerius ir įperkamus jų drabužius – nežinau, kaip jums, bet man tai skamba kaip stiliaus rojus žemėje.

Skandinavės, skirtingai nei didžiųjų mados sostinių gatvės stiliaus vilkės, tarsi nepuola į tendencijų tornadą, o stebi jį iš šono. Neišmetinėja praeito sezono drabužių, o, kaip danė stilistė ir tinklaraštininkė Pernille Teisbaek sako, senus drabužius derina naujais būdais ir, kaip kokį kaladėlių namą, stato savo stilių. Visos žinome jausmą, kai išsitraukusios 10 metų senumo palaidinę išgirstame susižavėjimo pilnų šūksnių „Kur pirkaaiii?!!“.

Vida Press nuotr./Pernille Teisbaek
Vida Press nuotr./Pernille Teisbaek

Yra dvi gatvės madisčių (blogerių) rūšys: pirmosios reprezentuoja prekės ženklus (brand awareness) – kaip Aimee Song, Chiara Ferragni; antrosios reprezentuoja stilių (style awareness). Abi rūšys turi savo auditorijas. Sakykim, niujorkietės, apsirengusios nuo galvos iki kojų naujausiais dizainerių drabužiais, kurie tūlai madistei yra atpažįstami ir be logotipų, atrodo puikiai, tačiau ne autentiškai (jau matėm ant podiumo, ačiū). Skandinaves (Pernille Teisbaek, Charlotte Groeneveld, Linda Tol) priskirčiau antrajai kategorijai, kurios suderina kažką seno, naujo, brangaus, pigaus, atpažįstamo, netikėto – ir sukuria tai, ko visos siekiame, – asmeninį, unikalų stilių.

www.lauralatour.com

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt