Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepirkite, prašom: kokių pirkinių atsisakyti lūžtant spintai

Gilda Ambrosio
Vida Press nuotr. / Gilda Ambrosio, esminis garderobas
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Drabužių spinta – daugelio namų juodoji skylė: į ją niekas netelpa, o šeimininkei nėra, kuo apsirengti. Jeigu tai – ir jūsų problema, receptas paprastas: nepirkti nieko naujo, padaryti tvarką ir, žinoma, atsikratyti kai kurių ydingų pirkimo įpročių. Štai jums sąrašas pirkinių, kurių verta atsisakyti, jei norite suformuoti išmanųjį garderobą. Taigi, papunkčiui.

1. Vienodo tipo daiktai

Tai ne vienodos kelnaitės ir liemenėlės, kurių net nereikia derinti tarpusavyje, ar idealiai jums tinkantys marškinėliai – tokio paties modelio, bet skirtingų spalvų. Tokie pirkiniai kaip tik padeda palaikyti tvarką lentynose ir nedūsauti, ką čia apsirengus. O štai kolekcionuoti drabužius ir aksesuarus vien dėl to, kad jie jums patinka, – pinigų ir vietos švaistymas. Kiekviena turime savų silpnybių: sakykim, masyvūs papuošalai ar rankinės su grandinėlėmis, dailiai atrodančios ir traukiančios akį, bet retai išlipančios iš spintos.

2. Nepatogūs daiktai

Batai, spaudę, trynę ar kaip kitaip nepatogiai gulėję jau parduotuvėje, neturi šansų.

Vaikinas, kuris iš pirmo žvilgsnio jums kategoriškai nepatiko, vargu ar ateityje pateisins lūkesčius (nors čia dar visko būna). Tačiau sijonas, megztinis ar batai, spaudę, kandę, trynę ar kaip kitaip nepatogiai gulėję jau parduotuvėje, neturi šansų. Ir neklausykite konsultančių, kad vilna pakeis savo savybes (ar jūs priprasite). Raudona rankinė – irgi ne variantas, jei jūs ieškojote balintos kavos spalvos. Apie batus ir pačios žinote – batai modeliuojami kojoms, o ne atvirkščiai.

3. Namų ir miego drabužiai

Jie taip jaukiai atrodo reklamose ir parduotuvių lentynose (ne veltui vis nauji prekės ženklai žengia į šią perspektyvią rinką), kad norisi supirkti visus tuos peniuarus, ilgus chalatus ir striukus seksualius chalatėlius, pižamas su širdelėmis, šilkinius ir flanelinius naktinius ir gundomus komplektus iš liemenėlių ir šortukų... Pasidavusios pagundai pastebite, kad tokių apdarų lentynoje vis daugėja, o vis tiek po namus vaikštote ir miegate su vienais – tais pačiais patogiausiais.

4. Daiktai, kurių nori visos

Socialinių tinklų epochoje mados tendencijos plyksteli ir užgęsta labai greitai. Būrelis tinklaraštininkių nusifotografavo, pasipuikavo, visos panešiojome ir pamiršome. Štai kur praverčia greitosios mados parduotuvės: viską, kas madingiausia, beprotiškiausia ir greičiausiai nebus ilgaamžiška, verta pirkti ten. Ir dar triskart pagalvoti – ar tikrai jums patinka vilkėti apatinius baltinius kaip suknelę, apnuoginti vieną ar kitą kūno dalį ar avėti gumines šlepetes su kailiuku?

5. Daiktai, skirti kitai „jums“

Tai, kuri galbūt kada nors sulieknės (pastorės), išmoks nešioti baltus marškinius ir vaikščioti su aukštakulniais, netingės lyginti, neturės nešiotis į darbą krūvos popierių... Žodžiu, tokiai jūsų pačios versijai, kokia norėtumėte būti. Viena pavojingiausių apgaulių ir viena labiausiai viliojančių. Pirkdamos drabužius ir aksesuarus tai, menamai, moteriai, tikime, kad jie padės mums tokiai tapti. Deja, dažniausiai niekas nepasikeičia, o pirkiniai taip ir užima ne savo vietą spintoje.

6. Daiktai, netinkami gyvenimo būdui

Jie beveik panašūs į daiktus, skirtus idealiai jūsų versijai, tik kiek praktiškesni. Tai yra ilgą paltą ar aukštakulnius norėtumėte ir galėtumėte nešioti. Bet kad amžinai vėluojate į darbą (vadinasi, avalynė turi būti patogi). Arba didžiąją gyvenimo dalį praleidžiate mašinoje – taigi greičiau rengsitės striukę nei paltą iki žemės. Kaskart, kai ranka tiesis prie apdaro, taip gerai atrodžiusio žurnale, pagalvokite, ar jis derės prie jūsų gyvenimo būdo, o gal reikalaus per daug papildomo dėmesio ir laiko?!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt