Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 dalykų, dėl kurių beprasmiška nervintis

Liūdna moteris
Vida Press nuotr. / Liūdna moteris
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Dažnai prabundame naktį tiesiog užbombarduoti neramių minčių spiečiaus. Bandome save raminti, sakydamos, kad tai smulkmenos, kad pagalvosime apie tai rytoj, bet išaušta rytojus, o nerimas nedingsta.

Norint iššluoti iš galvos neramias mintis, reikia tiesiog išmokti nesinervinti dėl smulkmenų. Štai 10 tokių, dėl kurių neverta sukti galvos.

1. Ką apie mane pagalvos?

Turbūt prieštarausite, kad svetima nuomonė jums nerūpi. Tačiau tai ne visai tiesa. Prisiminkite momentus, kai elgiatės taip, kad sudarytumėte teigiamą nuomonę. Ir tuos, kai nerimavote, jog apie jus pagalvos ne taip, kaip jums norėtųsi. Prisiminkite liaudies išmintį, kad visiems geras nebūsi. Geriau nešvaistyti gyvenimo bandant įtikti kitiems – gyvenkite taip, kaip norisi jums. Taškas.

Vida Press nuotr./Kolegos
Vida Press nuotr.

2. Kuo gyvena „žvaigždės“?

Mūsų gyvenimas – unikalus, taigi jam reikia skirti savo laiką. Ne svetimiems.

Kaip kas atrodė vakarėlyje, kam ką padovanojo sužadėtinis, kas kur išvyko atostogauti, kas su kuo skiriasi ir kas ką pamilo... Tokios informacijos žiniasklaidoje pilna. Kartais neverta jungti televizoriaus ar sėdėti prie kompiuterio švaistant laiką svetimų gyvenimų apžiūrinėjimui – mat paskui imama juos lyginti su savuoju pastarojo nenaudai. Tačiau mūsų gyvenimas – unikalus, taigi jam reikia skirti savo laiką. Ne svetimiems.

3. Ką veikia kiti?

Žmonės mėgsta kaišioti nosį kur nereikia. Kur kas lankosi, kiek uždirba (taigi – daugiau už jus, ar ne?), kur ir už kiek nusipirko butą, automobilį ir taip toliau. Sustokite. Jūs turite savo gyvenimą. Jiems – jų problemos, jums – jūsiškės. Spręskite jas. Tie, kas daug pasiekia, dažniausiai nesižvalgo į kitus, jų nekopijuoja, o susikoncentruoja į save.

Fotolia nuotr./Jausmai
Fotolia nuotr.

4. Savos klaidos

Kartais žmonės dėl savų klaidų graužiasi metų metais. Užteks! Išanalizuokite, ką padarėte blogai, ko reikėtų vengti kitą kartą ir kaip elgtis, kad tai nepasikartotų. Viskas. Dabar padarėte, ką galėjote, nebepersukinėkite mintyse seno filmo.

5. Kas galėtų atsitikti?

Tai beveik visų moterų, ypač mamų bėda. Vaikas eina į vakarėlį? O Dieve – jo tyko narkotikai, alkoholis ir prievartautojas už kampo. Vyras važiuoja į komandiruotę? Be abejo, jo jau laukia lengvabūdės mergužėlės viešbutyje. Keičiate darbą? Kad tik ne nuo vilko ant meškos... Mintys: „O kas galėtų atsitikti?“ kartais taip užvaldo, kad nemalonumų tiesiog laukiama. Stop! Jei galvoje suksite tik negatyvias mintis, iškart atsisveikinkite su gero gyvenimo vizija. Supraskite, kad negalite visko kontroliuoti. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės gyvenimu. Sunku? Pamėginkite.

Vida Press nuotr./Vyras lovoje
Vida Press nuotr.

6. Smulkios nesėkmės

Nemalonių smulkmenų tiesiog pridrabstytos beveik visos mūsų dienos. Neišsimiegojote, susibarėte su sutuoktiniu, sudaužėte mėgstamiausią puodelį, neužsivedė automobilis. Persijunkite nuo nemalonių smulkmenų į malonias. Turite stogą virš galvos, mėgstamą darbą, draugų, mylimą žmogų, įdomiai leidžiate laisvalaikį? Turbūt nemažai aplinkinių nori gyventi taip, kaip jūs, o jūs tai priimate kaip duotybę.

7. Maistas

Neužsiciklinkite ties tuo, kas sveika ir naudinga, nekankinkite savęs neleisdami sau mažyčių nukrypimų, negraužkite savęs už popiet suvalgytą saldainį ar bandelę, kuria susigundėte su drauge gerdama rytinę kavą. Ir priešingai – neturite niekam aiškintis, kodėl, pavyzdžiui, nevalgote mėsos ir renkatės žalią maistą ar kodėl jūsų skonis kitoks nei daugumos. Maistas – tai ne tik kalorijos. Tai ir malonumas.

Fotolia nuotr./Svarstyklės.
Fotolia nuotr.

8. „Like'ai“ socialiniuose tinkluose

Tai visiškos šiukšlės. Pagalvokite: ar jums labai svarbu, kiek žmonių palaikina jūsų postą? Ar pati paspaudžiate „like“ žmogui, kurio nesate mačiusi akyse? Gal pagirkite realius draugus realiame pasaulyje, užuot tiek energijos skyrę virtualybei?

9. Visa, kas gera, tuoj baigsis

Atsiminkite: kai kažkas gero baigiasi, prasideda vėl kažkas gero. Kartais, tiesa, tenka palaukti. Bet tikrai prasideda.

Pati absurdiškiausia nuostata, daugeliui įkalta nuo vaikystės – maždaug: nesijuok ryte, nes vakare verksi. Net jei prieš akis – šventė, jau liūdite, kad po to nieko įdomaus jūsų nelaukia. Atostogos puiku, bet paskui reikės grįžti į darbą... Taip galvoti kenksminga. Jūsų laukia daug įdomių dalykų – ATEITYJE. O jūs jau save apvagiate, laukdami nemalonumų. Atsiminkite: kai kažkas gero baigiasi, prasideda vėl kažkas gero. Kartais, tiesa, tenka palaukti. Bet tikrai prasideda.

Vida Press nuotr./Susirūpinusi moteris
Vida Press nuotr.

10. Jūs neturite antrosios pusės

O Dieve, kaip baisu! Laikas eina, biologinis laikrodis tiksi, ar ne? Bet ar reikia panikuoti? Sakote, visos draugės jau su kažkuo gyvena? Palaukite – tai jų gyvenimas, ne jūsų. Vienos tą savo žmogų sutinka anksčiau, kitos – vėliau. Bet sutinka. Pati didžiausia moterų klaida – supanikavusios, kad jau nieko gero nebesuras, jos ryžtasi kompromisams. Susieja savo gyvenimą su vyru, kuris „gal visai nieko, ką aš žinau...“ ar „mama sakė, kad gal ir geras žmogus...“ Ramus ir kantrus laukimas visada pasiteisina.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Psichologija
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt