Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

4 žingsniai į sėkmę, laimę ir sveikatą

Pasitikinti savimi moteris
Vida Press nuotr. / Pasitikinti savimi moteris
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kas sieja sėkmingus, gyvenimą susitvarkiusius žmones? Tinkami įpročiai ir nenuobodi rutina. Būtent disciplinos laikymasis gali padėti pasiekti trokštamą rezultatą ir gyventi harmoningai. Tad ką galėtumėte jau dabar – kasdien – padaryti, kad būtumėte laimingesni, sėkmingesni ir sveikesni?

1. Skirkite laiko apmąstymams

„Aš ir taip visą dieną apie viską galvoju – buitį, darbą, vaikus, antrą pusę, finansus“, – sakysite? Turime omenyje ne kiekybišką, o kokybišką galvojimą. Ir ne apie rūpesčius, ne apie tai, kas kelia stresą, o apie savirefleksiją.

Skirkite kasdien kad ir penkias minutes pagalvojimui apie save: kas jūs esate, kuo tampate, kur einate, ko norite ir kaip sekasi siekti tikslų. Atsakymai į šiuos klausimus padės susivokti, ko reikia, kad gyvenimas pasisuktų jums priimtinesne linkme. Galbūt užteks nedidelių pokyčių? O gal viskas gerai, tik apie tai niekada nesusimąstėte?

Turėkite planą ir sekite pokyčius. Būkite dėkingi sau už tai, kokį kelią nuėjote, palaikykite save.

Vida Press nuotr./Apmąstymai
Vida Press nuotr./Apmąstymai

2. Vizualizuokite

Žmonės, kuriems gerai sekasi, turi įprotį „matyti“ dalykus jiems dar neįvykus.

Žmonės, kuriems gerai sekasi, turi įprotį „matyti“ dalykus jiems dar neįvykus. Tai sėkminga vizualizacija. Tarkime, jūs norite rasti antrą pusę ar užimti aukštesnes pareigas. Ne tik galvokite apie tai, bet ir aiškiai įsivaizduokite, matykite tai. Pajuskite, kokia energija ir kokios emocijos jus aplanko tai įsivaizduojant. Taip smegenys bus įdarbintos padėti jums siekti tikslų.

Neabejokite savimi, nes taip užkirsite kelią svajonių siekimui. Kartais gyvenimas mus pernelyg „nusodina“, ir pradedame bijoti. Pamirškite tai – jūs daug ką galite, tik turite vėl patikėti savimi ir aplinka. Geriau svajoti per daug nei per mažai.

Vida Press nuotr./Svajokite plačiai
Vida Press nuotr./Svajokite plačiai

3. Kurkite sveikesnį gyvenimą

Jeigu esate pervargę, sunkiai sukoncentruojate dėmesį, jūsų darbingumas žemas, tikriausiai nepakankamai dėmesio skiriate savo fizinei bei psichinei sveikatai. Ir nors grįžus iš darbo norisi tik griūti ant sofos, ilgainiui tai nepadės pailsėti. Jūsų kūnui reikia daugiau judesio, kokybiškesnio miego ir sveikesnio maisto. Ši kone šventa trejybė yra raktas į visas duris, ar mes kalbame apie sveikatą, ar apie meilę, ar apie darbą.

Netgi darbdaviai turėtų visomis išgalėmis skatinti darbuotojų sveikatingumą darbovietėje. Pavyzdžiui, vaišinti vaisiais, surengti mankštų ar suteikti galimybę daug pigiau įsigyti abonementą į sporto klubą. Sveikesni darbuotojai – sveikesnė, produktyvesnė organizacija.

Vida Press nuotr./Fiziniai pratimai
Vida Press nuotr./Fiziniai pratimai

4. Visapusiškai aukite

Rutina paprastai slegia ir stabdo mus nuo pasiekimų arba skatina daryti kvailystes.

Straipsnio įžangoje ne veltui prie žodžio rutina prirašėme nenuobodi. Nes ji paprastai slegia ir stabdo mus nuo pasiekimų arba skatina pasielgti neapgalvotai, daryti kvailystes, tačiau jei užsibrėšite kasdien skirti šiek tiek laiko savo augimui, bet tai darysite skirtingais būdais arba tobulinsite skirtingas sritis, ta rutina bus dinamiška. Ir tikrai pastebėsite teigiamų pokyčių savo gyvenime.

Nesvarbu, kokiu būdu ketinate auginti save kaip asmenybę, kaip darbuotoją, kaip mamą, draugę, žmoną ar pan. Svarbu, kad kasdien rastumėte tam laiko, ir kad ta veikla būtų kuo įvairesnė.

Visa tai su laiku atneš džiaugsmo ir sėkmės į jūsų asmeninį, socialinį bei darbinį gyvenimą. O laimingas žmogus – tai ir sveikas žmogus.

Vida Press nuotr./Kelias
Vida Press nuotr./Kelias
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt