Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 svarbūs dalykai, kuriuos prieš susituokdama turi aptarti pora

Pora
Vida Press nuotr. / Pora
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kai meilė liepsnoja, visai nesinori jos gesinti įvairiomis komplikuotomis temomis, ypač jei nebus išvengta konfliktų. Tačiau jei prie altoriaus žengti ketinate tik kartą gyvenime, geriau jau būtumėte tikri dėl šio žingsnio. Yra dalykų, kuriuos aptarti privalu, norint, kad pasisektų. Tik žiūrint viena kryptimi ir ieškant kompromisų santuoka bus darni.

Sutarti absoliučiai dėl visko nėra įmanoma, nes sąjungą sudaro dvi asmenybės, kurios turi išsaugoti savo identitetą. Tačiau pamatinės vertybės ir ateities vizija privalo sutapti arba būti panašios. Jei kuriam nors teks smarkiai aukotis, bus per sunku.

1. Vaikai ir jų auginimas

Noras turėti vaikų – didelė atsakomybė, tai sprendimas visam gyvenimui. Todėl turite žinoti, ar šiuo klausimu žvelgiate viena kryptimi.

Tai itin svarbus dalykas. Nors daugumai porų sprendimas tuoktis tolygu sutikimui kartu turėti vaikų, pasitaiko, kad vienas iš partnerių (dažniausiai vyras) nebūtinai nori jų turėti. Arba galvoja, kad norės po penkerių metų ar dar vėliau. Jei abiem tai priimtina – puiku, svarbiausia apie tai pasikalbėti. Noras turėti vaikų – didelė atsakomybė, tai sprendimas visam gyvenimui. Todėl turite žinoti, ar šiuo klausimu žvelgiate viena kryptimi. Kaip ir tai, kiek norite turėti vaikų.

Dar vienas svarbus klausimas – kaip ketinate auginti vaikus. Nors atrodo, kad tai turėtumėte aptarti jiems gimus ar bent jau besilaukiant, geriau iš anksto žinoti būsimo sutuoktinio požiūrį.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Finansai

Seniau buvo labai natūralu, kad susituokusios poros turi bendrą biudžetą ir visus uždirbamus pinigus deda į bendrą „katilą“, kurį valdo vienas iš poros narių. Neretai būdavo, kad vyras uždirba, o moteris pluša namie, tad net ir svarstyti nebuvo ko. Dabar truputį komplikuočiau – dirba abu, uždirba skirtingai, o ir poreikiai leisti pinigus skiriasi.

Nesvarbu, ką nuspręsite dėl piniginių reikalų, svarbu, kad tai tenkintų abu. Vienas iš optimalesnių variantų, kuriuos renkasi jaunos poros, – turėti bendrą biudžetą, skirtą maistui, paskoloms, komunalinėms paslaugoms, bendriems pirkiniams, o dalį algos kiekvienam pasilikti sau – asmeniniam poreikiams.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Seksualiniai poreikiai

Mokslų daktarė ir knygos „What About Me? Stop Selfishness from Ruining Your Relationship“ Jane Greer portalui „Womenshealthmag.com“ pasakojo, kad natūralu, jei esant ilgalaikiams santykiams išblėsta aistra. Sunku tikėtis, kad tarp poros žaižaruos tokios pat kibirkštys kaip ir draugystės pradžioje.

Jūs ne visada galėsite būti seksualiai intymūs kiekvienąkart, kai to norės jūsų partneris, bet svarbu išreikšti savo seksualinius tikslus ir lūkesčius.

„Jūs ne visada galėsite būti seksualiai aktyvūs kiekvienąkart, kai to norės jūsų partneris, bet svarbu išreikšti savo seksualinius tikslus ir lūkesčius prieš įsipareigojant praleisti gyvenimą kartu.“

Kad abi pusės šiuo klausimu liktų patenkintos, turėtumėte aptarti, kaip palaikysite aistrą bėgant metams ir ar norėsite tai daryti. Išsakykite, kokių fantazijų turite, ir stebėkite, kaip reaguos antroji pusė. J.Greer pataria nesitikėti, kad kitas žmogus atspės jūsų norus ir poreikius – apie tai reikia kalbėti atvirai.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr

4. Bendravimas su šeima

Pasitaiko, kad abu poros nariai kilę iš panašios šeimos, iš to paties miesto ir jų santykiai su artimaisiais panašūs. Tačiau dažniau pasitaiko skirtumų. Vienas augęs išsiskyrusioje šeimoje, kitas darnioje, vienas palaiko labai artimus ryšius su tėvais ir giminaičiais, kitam užtenka kartą per savaitę susiskambinti. Sudarius sąjungą, jūsų antros pusės įpročiai paveiks ir jūsų gyvenimą.

„Jei jūs ir jūsų partneris turite skirtingą suvokimą, kiek laiko praleisite su šeima ir kiek informacijos šeimos nariai turėtų žinoti, tarp jūsų kaip poros tai gali sukelti nesantaiką“, – teigia J.Greer ir priduria, kad dar daugiau diskomforto skirtingas suvokimas ir įpročiai gali sukelti susilaukus vaikų. Natūralu, kad giminaičiai norės dažnai juos matyti, o jei vienas kažkuris nenori palaikyti ryšių su savo ar kito šeima/gimine, blogai jausis abu poros nariai.

Tai nereiškia, kad neįmanoma nieko pakeisti – reikia tai aptarti ir ieškoti kompromiso.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Erdvės ir pareigų pasiskirstymas

Jei jau gyvenate kartu, šį etapą būsite perėję, tačiau jei dar tik ruošiatės apsigyventi, turėtumėte numatyti keletą svarbių dalykų šiomis temomis.

„Niekas nenori jaustis suspaustas ar neturėti laisvos erdvės, kad galėtų gyventi patogiai“, – teigia J.Greer. Nesvarbu, jūs apsigyvensite kartu įsigytame bute, kartu išsinuomosite ar gyvensite pas kažkurį, turite suvokti, kad teks dalytis erdve, daiktais, spinta, vonia ir t. t., ir kad tie namai bus bendri. Bet kartu vienas kitam turite palikti asmeninės erdvės ir nei vienas neturi jaustis nepatogiai.

Taip pat turėtumėte išsiaiškinti, kaip tvarkysite namus, kas už ką bus atsakingas, ar abu esate tvarkingi, ar vienas – pedantas, o kitas – nevala. Kad galėtumėte išlaikyti darnią santuoką, turite mokėti (su)gyventi kartu.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Santuoka Santykiai
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt