Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būti laimingam galima išmokti! Psichologės patarimai

Moteris ilgais plaukais
Vida Press nuotr. / Laiminga moteris
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Ar pažįstate žmonių, kuriems sekasi viskas, neįdėjus jokių pastangų? Tikriausiai tokių yra, bet labai nedaug. Net ir gabūs žmonės turi įdėti labai daug darbo, kad kažko pasiektų. Laimės – rodos, tokios neapčiuopiamos materijos, – irgi reikia įnirtingai siekti.

Psichologė Maria Sirois teigia, kad laimė reikalauja tokių pačių pastangų ir įdirbio, kaip ir profesionalus sportas. O sportininkai, kaip žinia, metų metus lieja prakaitą, kol laimi medalį.

Treniruokitės kaip atletai

Laimė nėra tai, kas taip paprastai mums duota.

„Laimė nėra tai, kas taip paprastai mums duota“, – teigia M.Sirois. Psichologė pataria sekti laimingų pažįstamų žmonių pavyzdžiu ir stengtis kasdien ko nors išmokti. Meditacija, įkvepiančių straipsnių skaitymas ar gerų filmų žiūrėjimas, mokymasis būti dėkingiems – nuveikti laimės labui galima daug ką. Taip pašalinsite neigiamą energiją ir išmoksite atsikratyti kenksmingų elgesio modelių.

M.Sirois siūlo apgalvoti, kas gero nutiko per dieną ir kas gero dar gali nutikti. Net jei tą dieną buvo sunku, kažkas nesisekė, reikėtų paieškoti kampų, iš kurių žvelgiant į situaciją būtų galima rasti teigiamų dalykų. Tarkime, jums nepavyko laiku atvykti į susitikimą, tačiau nuo šiol žinosite, kad reikia susiruošti anksčiau arba vykti kitu keliu. Galų gale, pamatėte, kad pasaulis nuo to nesugriuvo.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pasirinkite būti laimingi

Laimė – tai sprendimas, kurį reikia padaryti. Mes patys nusprendžiame, norime būti laimingi, ar ne, net jei taip ir neatrodo. Laimė turi būti jūsų tikslas, todėl natūralu, kad reikės pasistengti, ir iš karto imti ir tapti laimingiems nepavyks. Vieni iš mūsų gimė pozityvesni už kitus, todėl jei nesate iš tų laimingųjų, nereikia nuleisti rankų. Tiesiog teks įdėti daugiau darbo.

Liūdesys, skausmas yra natūrali mūsų gyvenimo dalis ir to neigti nereikia. Svarbu, kad jie neužgožtų gerų dalykų.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Padrąsinantys šūkiai

Jei negatyvumas kėsinasi jus užvaldyti, pagelbėti gali ir įvairūs teigiami teiginiai, padrąsinantys ar pralinksminantys šūkiai, žinomų žmonių gyvenimo moto. Tai puikus būdas susigrąžinti gerą nuotaiką, pasijusti įkvėptiems.

Pora M.Sirois mėgstamiausių žinomų žmonių frazių:

„Kai tik įmanoma, būk geras. Tai visada įmanoma.“ (Dalai Lama);

„Aš esu vertinga bet kuriuo atveju.“ (Brené Brown).

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Keli M.Sirois patarimai, kaip pradėti laimės ieškojimo kelią:

1. Mankštinkitės – pasirinkus mėgstamą fizinės veiklos rūšį, bus ne tik smagu sportuoti, bet ir gausite laimės hormonų, kurių išsiskiria sportuojant. Tai labai veiksmingas antidepresantas.

2. Sąmoningumas – joga, meditacija, maldos – viskas, kas skatina atsipalaiduoti, pasitikėti savimi ir būti optimistais.

3. Bendravimas su gerais žmonėmis – labai gera leisti laiką su žmonėmis, kurie įkvepia savo mintimis, darbais ir pozityvumu.

4. Dėkingumas – išmokite negatyvius dalykus paversti teigiamais, mokykitės būti dėkingi už gyvenimo duodamas pamokas ir apskritai – už galimybę gyventi, patirti, mylėti ir būti mylimiems. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Laimė
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt