Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalykai mūsų aplinkoje, kuriems galime būti alergiški

Jaukumas
Vida Press nuotr. / Vilnonis megztinis kai kurioms gali alergizuoti odą
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Daugėja žmonių, kurie yra kam nors alergiški. Ir kol vieni aiškiai žino, kad negali turėti šunų ar kačių, valgyti tam tikro maisto ar turėti namie kilimų, kiti jaučia alergijos padarinius, bet nežino, kas ją skatina. O alergenų gali būti kuo įvairiausių – kasdienėje mūsų aplinkoje.

Alerginė reakcija įvyksta, kai organizmas klaidingai pradeda reaguoti į tam tikras medžiagas kaip į potencialiai pavojingas. Imuninė sistema pradeda gaminti antikūnius, kad apsigintų nuo tų „pavojų“. Dėl to gali pradėti bėgti nosis, išberti, patinti oda, perštėti akis, galite čiaudėti, kasytis ir pan.

Kodėl taip nutinka, tiksliai nėra žinoma. Tačiau jei jaučiate alergijos simptomų, pakalbėkime, kas gali tai paskatinti.

Papuošalai

Vienas dažnesnių alerginio niežėjimo sukėlėjų – nikelis, randamas paprasto metalo papuošaluose. Nikeliui alergiška maždaug kas šešta moteris, o paklauskite, kuri moteris neturi bižuterijos? Vyrams tokių alerginių reakcijų pasitaiko gerokai rečiau, tačiau irgi gali alergizuoti, pavyzdžiui, metalinis laikrodis.

Paprastai apie šią alergiją moterys žino, vis tik, jei apie tai nepagalvojote, atkreipkite dėmesį: jei niežėjimas išnyksta, pakeitus bižuteriją į auksą, paauksuotą sidabrą, sterlingo sidabrą ar platiną, tikriausiai esate alergiškos nikeliui. Tiesa, ir bižuterijos galima rasti pagamintos be nikelio.

Vida Press nuotr./Apyrankė
Vida Press nuotr./Apyrankė

Išmanieji prietaisai

Alergijos pasekmė – bėrimai ant skruostų, ausų ir rankų – ten, kur tiesiogiai liečiamasi prie išmaniųjų įrenginių.

Ta pati alergija metalui gali sukelti sunkumų naudojant išmaniuosius prietaisus – telefonus, planšetes ir t. t. Tokiuose prietaisuose – net ir garsiausių gamintojų – dažnai gali būti nikelio ir kobalto. Pastarasis cheminis elementas irgi žinomas kaip galimas alergenas.

Alergijos pasekmė – bėrimai ant skruostų, ausų ir rankų – ten, kur tiesiogiai liečiamasi prie išmaniųjų įrenginių. Siekiant išspręsti šią problemą, reikėtų prietaisus laikyti plastikiniuose, medžiaginiuose ar mediniuose dėkluose.

Vilna

Vilnoje yra lanolino – avių vilnų riebalų, kuriems kai kurie žmonės yra alergiški. Tokie jautriau reaguoja į vilnonius drabužius ar apklotus, nors šiek tiek niežėti nuo vilnonių drabužių gali kiekvienam.

Kosmetika

Dekoratyvinėje kosmetikoje, plaukų dažuose, kaip ir odos ir plaukų priežiūros priemonėse, gali būti chemikalų, kurie sukelia dermatitą. Tokią alerginę reakciją atpažinti nesunku, nes ji pasireiškia bėrimu gana greitai – per kelias valandas ar dieną. Ne veltui ant daugumos produktų būna parašyta, kad prieš naudodami turėtumėte išbandyti priemonę ant odos lopinėlio ir palaukti 24 valandas.

Jei tiksliai nežinote, kokiam ingredientui esate alergiški, kreipkitės į alergologą ir atlikite netoleravimo testą.

Vida Press nuotr./Kosmetika
Vida Press nuotr./Kosmetika

Skalbimo priemonės

Jei jaučiate, kad nuo drabužių, rankšluosčių ar patalynės niežti odą, kalti gali būti ne audiniai, o skalbimo priemonės.

Jei jaučiate, kad nuo drabužių, rankšluosčių ar patalynės niežti odą, kalti gali būti ne audiniai, o skalbimo priemonės: milteliai, plovikliai, balikliai, minkštikliai. Ypač tos, kurios turi stiprų (nors gal ir malonų) kvapą.

Rinkites bekvapes, ekologiškas priemones, ir problema turėtų išsispręsti.

Knygos

Tie, kurie yra alergiški dulkėms, šios problemos gali ir neišspręsti vien atsikratę kiliminės dangos. Mat itin daug dulkių prisikaupia knygose (ar žurnaluose). Tokiu atveju turite kuo dažniau valyti knygų lentynas, pakelti knygas ir nuvalyti po jomis, taip pat sausa šluoste nuvalyti knygų viršų.

Dirvožemis

Apie tai tikriausiai nepagalvojote, bet galite būti alergiški ir dirvožemiui, kuriame auga jūsų kambarinės gėlės. Dirvožemyje, ypač jei augalai perlaistomi ar auga prastai apšviestoje vietoje, gali kauptis pelėsių sporos, o pelėsiams yra alergiški nemažai žmonių.

Taigi bent retkarčiais persodinkite augalus į naują žemę ir stenkitės neperlaistyti (jei žemė nuolat drėgna – tai puiki terpė pelėsiui veistis).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt