Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Erzina antros pusės elgesys? Ką galima pakeisti, o ko – ne

Susipykusi pora
Vida Press nuotr. / Susipykusi pora
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Dauguma mūsų, moterų, slapčia tikisi, kad gali pakeisti, t. y. „atversti į gera“, bet kurį vyrą. Nors pačios nesame nusiteikusios keistis ir norime, kad mus mylėtų tokias, kokios esame, o jei nepatinka – viso gero! Tačiau realybė rodo, kad, norint išlaikyti ilgalaikius santykius, reikia susitaikyti su tuo, kad pakeisti galima tik tam tikrus dalykus ir tik tuomet, jei antra pusė pati to nori.

„Mes norime įgyvendinti tą pasaką ir tikėti, kad meilė gali nugalėti viską“, – teigia knygos „Should I Stay or Should I Go?“ autorė, psichologė Ramani Durvasula. Bet gyvenimas nėra pasaka, nors jos elementų retkarčiais ir pasitaiko.

Dažniausiai poroms tenka ieškoti kompromisų, todėl ir sakoma, kad meilė nėra vien malonumas, tai – ir darbas. Norint, kad abu poros nariai būtų lygiaverčiai, reikia stengtis paisyti vienas kito nuomonės, gerbti vienas kitą, stengtis neužgožti ir nekritikuoti, o dalykus, kurie nepatinka, ramiai aptarti.

Žmonės naikina save mėgindami įpakuoti žmogų, su kuriuo yra, į tobulą dėžutę.

Ne veltui sakoma, kad pokyčius reikia pradėti nuo savęs, kad patys turime būti geresni sau ir kitiems. Auganti ir motyvacijos nestokojanti asmenybė tikrai gali pasikeisti, kaip ir pakeisti savo požiūrį į kitus. Ir tai yra lengviau, nei pakeisti kitą žmogų, jei to norite jūs, o ne tas žmogus.

Kaip teigia R.Durvasula, „žmonės naikina save mėgindami įpakuoti žmogų, su kuriuo yra, į tobulą dėžutę“.

Jei neapleidžiate vilties, kad mylimasis pasikeis, aptarkime, ką įmanoma pakeisti, o apie ką geriau pamirškite ir nebeskirkite tam energijos ir laiko.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr./Pora

Ką galima pakeisti

Normalu, kad kiekvienas mūsų turi erzinančių įpročių, ir, taip jau dažniausiai būna, kad daugiau jų turi vyrai. Paprastai tai būna susiję su buitimi, (ne)tvarka, asmens higiena, kultūra. Ir tai labai trikdo subtilumo trokštančias moteris.

Jei antra pusė palieka išmėtytus drabužius, pakeltą unitazo dangtį, dažnai vėluoja į pasimatymus ar garsiai ir su pasimėgavimu riaugėja tiek jums esant dviese, tiek būnant kompanijoje, gera žinia ta, kad visa tai galima pakeisti. Bent jau taip teigia R.Durvasula.

Tačiau psichologė pastebi, kad tokie pakeitimai tikrai nebūtinai padarys moterį laimingą. Na, bent jau nušvitimo nepajusite, jei mylimasis susirankios savo trumpikes ar kojines nuo grindų. Kaip teigia R.Durvasula, jei tokie dalykai trikdo jūsų laimę, priežasties reikia ieškoti giliau, o ne plaukti paviršiumi. Nebent ne tiesiog paprašytumėte antros pusės taip nebedaryti, bet paaiškintumėte, kodėl tai negerai, kaip dėl to jaučiatės ir ką jums reikštų tokie pasikeitimai.

Tarkime, jei jūs turite nuolat tvarkyti po jo paliekamą netvarką, galite pasakyti, kad jaučiatės ne kaip mylimoji, o kaip namų tvarkytoja. Arba – kaip mažamečio mama.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr./Pora

Ko pakeisti nepavyks

Itin sunku pakeisti – ir tai įvyktų nebent ne dėl jūsų, o dėl vyro poreikių – pagrindinius asmenybės bruožus. T. y. žmogaus charakterį.

„Jeigu jis irzlus, nekantrus, neatviras naujoms idėjoms ar nemėgsta socializuotis, su šiais dalykais susitvarkyti bus daug sunkiau“, – aiškina psichologė.

To nenorintis daryti vyras nesikeis, o ir norint nėra lengva pakeisti pamatinius charakterio dalykus.

Iš kitos pusės, jeigu tokios žmogaus charakterio savybės iš tiesų nepriimtinos jums, galbūt būtų paprasčiau pasukti skirtingais keliais, nei nuolat dėl to pyktis.

To nenorintis daryti vyras nesikeis, o ir norint nėra lengva pakeisti pamatinius dalykus. O jūs nuolat pyksite, kad jis ne toks, kokio jums reikia. Gal tai ir tiesa, bet tokį dalyką svarbu suvokti kuo anksčiau ir priimti sprendimą.

Jei mylite žmogų, kuriam, jūsų manymu, reikėtų pasikeisti, netempkite gumos ir pakalbėkite su juo. Taip pat apgalvokite, koks geriausias sprendimas būtų jums, jei situacija nesikeistų. Ir jeigu norite keisti esminius dalykus kitame žmoguje, tai kuo jus apskritai tas vyras patraukė? Jei viskas remiasi tik išvaizda ir fizine trauka, toli nenukeliausite. O ir grožis – gana laikinas dalykas.

Bandykite praleisti daugiau laiko drauge, būkite gera partnerė ir įsisamoninkite, kad dėl jūsų pakitusio elgesio nebūtinai turi / nori keistis antra pusė. Išeitys tokiais atvejais būna trys: susitaikymas su esama padėtimi, bandymas ieškoti kompromiso arba išsiskyrimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 pora Vyras Santykiai
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt