Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išbandymas: atostogos su nauja šeima!

Šeimos atostogos
Vida Press nuotr. / Šeimos atostogos
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kai po skyrybų gyvenime atsiranda naujas žmogus, dažniausiai tiek jis, tiek ji jau būna su „kraičiu“ – vaikais iš buvusių santuokų. Atostogos su mažai vienas kitą pažįstančiais įvairaus amžiaus vaikais ir nauju draugu ar drauge gali būti tikras išbandymas. Kaip išvengti klaidų, pataria psichoterapeutė Elodie Cingal.

Jei tai pirmosios jūsų atostogos, būtų geriau, jei ne visą laiką jas praleistumėte visi kartu. Galima pusę jų palikti kiekvienam pabendrauti su savais vaikais. Svarbu, kad kiekvienas vaikas nesijaustų atstumtas, nes atostogaujant su naujais šeimos nariais tėtis ar mama negalės jam skirti išskirtinio dėmesio.

Raskite bendrų užsiėmimų

Jei kiekvienas iš vaikų turi savų interesų, tėvai gali kuriam laikui išsiskirti ir laiką leisti su savaisiais.

Jei rinksitės pramogas mažiesiems, nuobodžiaus vyresni vaikai, ir atvirkščiai. Be to, yra rizikos, kad vienas kuris taps numylėtiniu, o kiti jausis atstumti. Taigi verta rinktis pramogas, kurios tiktų visiems: pasivažinėjimas dviračiais, baseinas, pėsčiųjų žygis ir t. t.

Reikėtų gerbti kiekvienos šeimos tradicijas. Intelektualai, mėgstantys laiką leisti kino salėse, muziejuose ar su knyga, gal nebus laimingi tiesiog gulinėdami pajūryje, o krepšinio ar futbolo žaidėjai žiovaus parodose, tad verta ieškoti kompromisų. Jei kiekvienas iš vaikų turi savų interesų, tėvai gali kuriam laikui išsiskirti ir laiką leisti su savaisiais.

Sunku tikėtis, kad viskas eisis kaip per sviestą, ypač tada, kai naujoje šeimoje yra paauglių – jie linkę greitai įsižeisti ir užsisklęsti, taigi suaugusiems reikės kantrybės ir dar kartą – kantrybės.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Nesiekite idealo

Neverta stengtis atrodyti idealia šeima. Atostogos – tai pirmoji situacija, kai reikia su mažai pažįstamais žmonėmis išbūti 24 valandas per parą. Taigi išauga rizika persisotinti bendravimu ir netgi pradėti jo vengti. Leiskite vaikams pabūti vieniems ar pažaisti su bendraamžiais, nebūtinai su naujaisiais šeimos nariais...

Nauja daugialypė šeima – tai biologiniai tėtis/mama, patėvis/pamotė ir broliai su seserimis, tiek savi, tiek svetimi. Svarbu, kad vaikas bendrautų su mama ar tėčiu, kurie negyvena su juo. Tokio bendravimo minimumas – bent jau pokalbiai telefonu du kartus per savaitę. Naujoji šeima – tai ir buvę sutuoktiniai.

Santykių vystymasis iš esmės priklauso nuo suaugusiojo, tad reikia lankstumo, atsargumo bei suvokimo, kad iškart viskas nesiklostys idealiai.

Per atostogas dažnai bendravimo kampai nusigludina, suaugusieji atsipalaiduoja ir leidžia vaikams daugiau nei įprastai. Tėvai sukalbamesni, o štai vaikai – priešingai: labiau linkę neklausyti. Jie gali atvirai demonstruoti priešiškumą pamotei ar patėviui, bet, laikui bėgant, viskas susitvarko, tiesiog nereikia tikėtis, kad naujasis partneris iškart pelnys vaikų pasitikėjimą.

Santykių vystymasis iš esmės priklauso nuo suaugusiojo, tad reikia lankstumo ir atsargumo bei suvokimo, kad iškart viskas nesiklostys idealiai.

Autoritetą svetimo vaiko akyse galima gauti tik per parodytą pasitikėjimą. Jei vaikas į pastabą ar prašymą reaguoja taip: „Tu man ne mama!“ ar „Tu man ne tėvas!“, ramiai priminkite jam, kad tai ir taip visiems aišku ir esmė – visai ne tai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Naujieji broliai ir seserys

Daugumai vaikų patinka nauji broliai ir seserys, ypač jei jie panašaus amžiaus. Tai tiesiog didesnė kompanija žaidimams ir pramogoms bei savotiškas bendras klanas prieš tėvus. Daug sunkiau bendrauti paaugliams su mažais vaikais, nebent vyresniajam patiktų bendrauti su mažyliais. Tačiau net ir tai nereiškia, kad jie apie tai svajotų... Ir jie tikrai visai nenusiteikę atsisakyti bendravimo su bendraamžiais. Geriausia, kad mažaisiais daugiau rūpintųsi jų biologiniai broliai ar seserys.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt