Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip įgyvendinti svajones: motyvuojantys patarimai ir mintys

Svajojanti moteris
Vida Press nuotr. / Svajojanti moteris
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Noras turėti geriau ir siekti daugiau, visapusiškai augti ir svajoti yra įaugęs į mūsų kraują. Jeigu esate pasiryžę įdėti pastangų ir labai to norite, svajonės gali virsti realybe.

Keli patarimai, kaip tai padaryti:

1. Aiškiai sau apibrėžkite, ko norite. Jei tiksliai nežinosite, ko norite, nežinosite, ir kaip to pasiekti. Būkite labai konkretūs, apgalvokite detales. Esate nepatenkinti santykiais? Pamąstykite, kas tiksliai jūsų netenkina, ką norėtumėte pakeisti ir kaip tai turėtų atrodyti. Kas padarytų jus ir antrą pusę laimingus. Ar esate pasirengę patys keistis. Jei blogai jaučiatės darbe ir norite jį keisti, apgalvokite, kaip atrodytų naujas idealus darbas, ką jūs veiktumėte ir kaip to galite pasiekti? Nepatingėkite ir susirašykite viską, bus aiškiau nuspręsti, kaip tai įgyvendinti.

Aiškiai sau apibrėžkite, ko norite. Jei tiksliai nežinosite, ko norite, nežinosite, ir kaip to pasiekti. 

Jeigu nenorite arba nežinote, kaip sukurti aiškią strategiją, gali būti, kad dar ne laikas jums tai padaryti. Galbūt dar nesate pasirengę pokyčiams, gal šiuo metu yra svarbesnių dalykų. Duokite sau laiko ir pagalvokite apie tai vėliau.

2. Įsivaizdavimas neretai gali virsti realybe. Teigiamai įsivaizduokite konkrečią situaciją, kuri norėtumėte, kad nutiktų jūsų gyvenime, ir anksčiau ar vėliau mintimis jūs tai pritrauksite ir įgalinsite kūną veikti.

Įsivaizduoti pradėkite nuo paprastesnių situacijų ir darykite tai dažnai. Viskam reikia praktikos. Tarkime, jums patinka koks nors žmogus, bet nedrįstate prie jo prieiti. Įsivaizduokite, kad lengvai tai galite padaryti, kaip jūs elgiatės ir jaučiatės tuo metu ir kad nesulaukiate atstūmimo. Tai padės labiau pasitikėti savimi prieš žengiant realų žingsnį.

3. Yra apskaičiuota, kad tai, ką mes nepertraukiamai darome 3 savaites, virsta įpročiu. Kartais prireikia ilgesnio laiko tarpo, tačiau esmės tai nekeičia – išsiugdyti reikia gerus, o ne blogus įpročius. Įpraskite daryti tai, kas gali sulaukti sėkmės. Su laiku tai darysite automatiškai, be papildomų pastangų ir dėmesio.

Tarkime, užsiimkite meditacija, pozityvesniu mąstymu, išmokite būti punktualesni ir dėmesingesni, sportuokite, mokykitės kalbų ir kitų jums naudingų dalykų.

Vida Press nuotr./Supermergaitė
Vida Press nuotr.

4. Neleiskite jūsų nuotaikai ar stiprioms emocijoms kontroliuoti savo gyvenimo – jis taps nepakeliamas, bus sunku eiti pirmyn. Išmokite būti emociškai stipresni, padarykite specialių pratimų, skaitykite knygų apie motyvaciją ar užsiimkite jau minėta sąmoningumo meditacija. Ji padeda išmokti leisti mintims plaukti pro šalį, o ne trukdyti gyventi.

5. Kalbant apie motyvacines, savipagalbos knygas, straipsnius ar tiesiog įkvepiančias citatas, išmokite skaityti tarp eilučių. Niekada niekas už jus nesukramtys visko iki galo ir nepadės ant lėkštutės – visuomet už patarimų ir žodžių slypės daugiau svarbių dalykų, kuriuos kiekvienas galime suprasti savaip. Mokėkite žvelgti giliau.

6. Jeigu gyvenime pasitaiko kliūčių, kurių nežinote, kaip įveikti, ir tai pradeda smaugti, sustokite ir ramiai pagalvokite arba raskite būdų jas apeiti. O kartais tereikia nustoti kovoti (pirmiausia jūs kovojate pries save, ne prieš aplinką ir kitus). Nebijokite plaukti pasroviui.

7. Nenuvertinkite savo galimybių, genų, aplinkos, kurioje esate ar kurioje užaugote – visi mes galime sulaukti sėkmės, jei tik įdėsime darbo. Tereikia aiškios išgrynintos vizijos, stipraus noro, kad ji išsipildytų, gebėjimo įžvelgti naujas galimybes ir pastangų to siekti.

8. Ir turbūt svarbiausia – niekada nepraraskite vilties, kad ir kaip tuo metu jaustumėtės, kad ir ką besakytų aplinkiniai. Viltis yra paskutinė paspirtis eiti pirmyn.

Vida Press nuotr./Moteris svajoja
Vida Press nuotr.

Keletas įkvepiančių minčių

  • Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien utopija, rytoj – kūnas ir kraujas. (Victoras Hugo) 
  • Daug geriau žinoti, kad išdrįsai siekti savo svajonių, nei nugyventi gyvenimą snaudžiant ir apgailestaujant. (Gilbertas Kaplanas)
  • Tik vienas dalykas gali svajonę padaryti neįgyvendinamą: tai baimė, kad nepasiseks. (Paulo Coelho)
  • Jei manote, kad galite, tai ir galite. O jei manote, jog negalite – irgi esate teisūs. (Mary Kay Ash)
  • Tai, ko negali gauti, visada atrodo geresnis dalykas už tą, kurį turi. Tai sudaro ir žmogaus gyvenimo romantiką, ir jo idiotizmą. (Erichas M. Remarque’as) 
  • Mes retai mąstome apie tai, ką turime, tačiau nenuilsdami galvojame apie tai, ko trūksta. (Arthuras Schopenhaueris)
  • Kai užsidaro vienos durys į laimę, atsiveria kitos. Bes dažnai mes vis dar spoksom į uždaras duris ir nepastebim tų, kurios mums atsivėrė. (Helen Keller)​
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Motyvacija
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt