Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip iš socialinių tinklų gauti tik gerų emocijų

Socialiniai tinklai skatina įvairiausias emocijas
Vida Press nuotr. / Socialiniai tinklai skatina įvairiausias emocijas
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Socialiniai tinklai – tai ir džiaugsmas, ir liūdesys, ir pasitikėjimas savimi, ir menkumo jausmas, ir pavydas, ir pasitenkinimas. Visus šiuos jausmus patiria kiekvienas mūsų, besinaudojantis socialiniais tinklais. Tačiau žinant tam tikrus dėsnius, galima iš to gauti tik gerų emocijų.

Moterų žiniasklaidos centras paskelbė, kad 2014-aisiais 71 proc. moterų ir 62 proc. vyrų naudojosi socialiniais tinklais. Dabar šis skaičius turėtų būti dar truputį didesnis. Socialiniai tinklai įaugo į daugumos mūsų gyvenimą, jie pasiekia mus ne tik kompiuteriuose, bet ir išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse, o socialinių tinklų turinys aptariamas ir gyvuose pokalbiuose.

Įdomu tai, kad moterys „Facebook“ tinkle turi daugiau draugų nei vyrai ir yra aktyvesnės. Ir, apklausos duomenimis, aštuonias iš dešimties moterų tas pats feisbukas nervina arba trikdo. Tai nestebina – socialiniuose tinkluose dažniau parodoma tik paradinė gyvenimo pusė, o užkulisiai – ašaros, nuobodulys ar liūdesys – paprastai nutylimi. Tai matant, galima pagalvoti, kad visi gyvena gerai, daug keliauja, pietauja prabangiuose restoranuose, užsiima aktyviu įdomiu laisvalaikiu, turi šimtus draugų, o jūs, palyginti su kitais, tarsi neveikiate nieko.

Būtent tas lyginimasis ir skaudina, vargina arba kelia pavydą. O jei dar pridėsime nuolat pypsintį telefoną ir tikrinimą, kam patiko nuotrauka ar kas pakomentavo įrašą, galime ilgainiui įsigyti ir nemigą, ir nerimą, ir įtampą.

Tai, kokią reakciją mums sukelia socialiniai tinklai, kurių populiariausi – minėtasis „Facebook“, taip pat „Twitter“ ir „Instagram“, priklauso ne tik nuo to, kaip patys reaguojame į juos, bet ir kaip naudojamės socialiniais tinklais: kada, kiek laiko ir ką juose veikiame.

Jeigu norite iš socialinių tinklų gauti tik gerų emocijų, siūlome kelis patarimus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kalbėkite apie save

Moksliškai įrodyta, kad kalbėjimas apie mus pačius, atsivėrimas skatina jaustis geriau. Tai pažadina kognityvinius mechanizmus smegenyse, tai mums asocijuojasi su apdovanojimu, pasitenkinimu.

Socialiniuose tinkluose daugiau kalbėkite apie save, dalykitės savo patirtimi, išgyvenimais, nuomone. Tik pasistenkite nesuteikti per daug asmeninės informacijos, kuria vėliau gali kas nors pasinaudoti; taip pat smarkiai nekritikuokite kitų. Tiesiog mėgaukitės tuo, kad galite kalbėti apie save ir kad kažkas jūsų klauso. Gavę socialinio palaikymo, žmonės geriau jaučiasi, patiria mažiau streso. Tai ypatingai svarbu tiems, kurie iš prigimties yra nedrąsūs, tačiau nori būti svarbūs ir pastebėti.

Rinkite tik geras emocijas

Mokslininkai bei psichologai teigia, kad emocijos socialiniuose tinkluose gali būti užkrečiamos. Todėl stenkitės prisirinkti gerų emocijų.

Mokslininkai bei psichologai teigia, kad emocijos socialiniuose tinkluose gali būti užkrečiamos. Todėl stenkitės prisirinkti gerų emocijų.

Socialiniai tinklai kartais naudojami kam nors kritikuoti, iš ko nors pasišaipyti ar piktintis, ir tai tampa masiniu reiškiniu. Nepasiduokite tokioms provokacijoms, neprisidėkite prie jų – net jei prieš tai nuotaika buvo gera, tokia gali nebebūti. Kitų reiškiamos emocijos daro įtaką mūsų pačių jausmams.

Kas kita, jei skaitote kitų surašytus anekdotus, linksmas istorijas, pozityvias brandžias mintis ar pasižiūrite kažkieno pasidalytus juokingus vaizdelius. Kad ir kaip smagiai kvaištelėjęs, saulėję paskrudęs užsienietis spėriai judina klubus aerobikos treniruotėje kokiame nors Turkijos viešbutyje. Ar kaip kačiukas pešasi su kalbančia papūga.

VIDEO: Fat Man In Speedo - Step Class Dance Funny

Na o jei turite kokių pažįstamų, kurie socialiniuose tinkluose skleidžia vien negatyvias emocijas, gal metas atsisakyti tos virtualios draugystės?

Dalykitės

Moterų prigimtis – dalytis: jausmais, patirtimi, daiktais, šiluma. Nors tai daryti naudinga ir vyrams, tyrimai rodo, kad moterims tai aktualiau. Tai panašu į aukščiau minėtą atsivėrimą ir kalbėjimą apie save, tik prisideda tai, kad čia kalbama ne apie save, o apie visus.

Turite gerų minčių, patarimų, gražių nuotraukų, o galbūt pamatėte labai smagų vaizdelį? Pasidalykite tuo. Ne tik jus kiti gali užkrėsti gera nuotaika – jūs irgi galite įkvėpti kitus.

Tyrėjai yra pastebėję, kad net tai, jog kažkas pasidalija saulėtos gražios dienos nuotrauka, nors kažkur kitur pasaulyje smarkiai lyja ar sninga, įkvepia kitus nusišypsoti ir prisiminti, kad ta saulė aplankys ir juos, ir kaip gera, kai ji šiluma užpildo visą kūną.

Jei neįkvepia – na ir velniop

Sekate įvairiausius sporto ir mitybos guru, Holivudo žvaigždes, stebite jų nuostabius kūnus, sveiką gyvenseną ar prabangius apartamentus ir keliones po pasaulį, nes galvojate, kad tai jus įkvėps gyvenime siekti daugiau ar gyventi sveikiau? Jei įkvepia, na ir puiku, bet jei ne? Žiūrėti kasdien, kaip kažkas uoliai pluša sporto salėje, o gal nuolat apsipirkinėja prabangiausiose parduotuvėse, kai jūsų gyvenimas nesikeičia nė per nago juodymą, gali būti labai nemalonu.

Paspauskite „Unfollow“. Galbūt dar nepribrendote pokyčiams, o gal jums jų visai ir nereikia.

„Instagram“ nuotr./Khloe ir Kourtney Kardashian
„Instagram“ nuotr./Khloe ir Kourtney Kardashian

Ribokite laiką

Visų, kad ir pačių geriausių dalykų, gali būti per daug. Laiko, praleidžiamo socialiniuose tinkluose, – taip pat. Neišeikvokite viso laisvalaikio feisbukams, tviteriams, pinterestams, instagramams ir pan. Paskirkite jiems 10–15 min. 3 kartus per dieną, o kitu laiku užsiimkite svarbesniais dalykais: dirbkite darbą, mokykitės, rūpinkitės savimi ir artimaisiais, išeikite pasivaikščioti ar susiraskite kitų pomėgių.

O kartais apskritai leiskite sau pailsėti nuo socialinių tinklų, ir jiems – nuo jūsų. Pavyzdžiui, jei savaitgalį praleidžiate ne namie ar išvykstate atostogauti, tikrai nebūtina naudotis bevieliu ryšiu. Nuolatinis telefono pypsėjimas ir noras pasižvalgyti, kas vyksta virtualioje erdvėje, atims iš jūsų tikruosius įspūdžius ir galimybę būti čia ir dabar.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt