Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip valdyti savo laiką ir jaustis geriau?

Patinkantis darbas
Vida Press nuotr. / Laikas jūsų rankose
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Gruodis, net ir nedirbantiems pardavimų srityje, dažniausiai būna įtemptas mėnuo. Darbai, rūpesčiai, bandymas apsiprasti su žiema, dovanų pirkimas, švenčių planavimas. Jei jaučiate, kad tai išvargino, pasistenkite dažniau daryti tai, kas jums suteikia energijos, įkvepia. Taip pat skirkite laiko apmąstymams. Dirbdami trumpesnį laiką, galite padaryti tiek pat, kiek ir įprastai.

Mūsų neseniai kalbinta pašnekovė – geriausia pasaulio barista pripažinta ir šiuo metu generalinės direktorės pareigas vienoje įmonių užimanti estė Marta Piigli – išsakė gražią mintį: „Būtų smagu turėti daugiau laiko, bet nesakau, kad man jo daugiau reikia. Nes juk viskas priklauso nuo manęs, aš ir esu laikas.“

Kiekvienas iš mūsų gali valdyti savo laiką ir tą daro, tik klausimas, kiek sėkmingai. Ne visi turime vadybos įgūdžių, bet niekada nevėlu to išmokti ir pakreipti savo gyvenimą, savo laiką eiti tinkama linkme.

Laikui valdyti neretai pasitelkiame įvairiausių priemonių ir prietaisų – darbo knygos, priminimai, programėlės išmaniuosiuose telefonuose, priminimai kompiuteryje. Ir vis tiek, rodos, nieko nespėjame. Laikas yra periodas, kuomet kažkas nutinka. Jei nutinka kas nors įdomaus, laikas skrieja nepastebimai. Jei mums nuobodu, jis slenka it vėžlys. Taigi šia prasme laikas yra reliatyvus, nors ir galime jį tiksliai suskaičiuoti sekundėmis.

Tad kaip elgtis su savo laiku?

Vida Press nuotr./Laiko valdymas
Vida Press nuotr./Laiko valdymas

Prisiminkite, kas malonu

Mes niekada neįsisamoniname, kad šiandiena yra ta ateitis, kurią pažadėjome sau aną mėnesį.

„The Mindfulness Workbook“ darbo knygoje rašoma apie tai, kaip galima valdyti savo laiką. Kaip teigia sąmoningumo ekspertas Markas Williamsas, pritrūkę laiko, mes pirmiausia nustojame darę mums malonius dalykus.

„Jūs liaujatės dainavę, liaujatės groję instrumentu, nebekviečiate žmonių vakarienės. Ir sakote sau: „Padarysiu tai kitą mėnesį ar kitais metais“. Bet iš tiesų jūs atidėliojate savo gyvenimą. Mes niekada neįsisamoniname, kad šiandiena yra ta ateitis, kurią pažadėjome sau aną mėnesį. Bet ji yra. Tai gyvenimas, ir jis vyksta dabar.“

Vida Press nuotr./Ddirbanti mergina
Vida Press nuotr./Ddirbanti mergina

Skirkite laiko darbui ir apmąstymams

Jei Azijos šalyse pamatytumėte žmogų, užkėlusį kojas ant stalo, negalėtumėte jo trukdyti: žmogus užsiėmęs kažkuo svarbiu, pavyzdžiui, savirefleksija. Britų autorius Tomas Hodgkinsonas minėtoje darbo knygoje teigia, kad, norėdami skirti laiko apmąstymams, turėtumėte suplanuoti praleisti mažiau laiko tikrajam darbui. Tai nereiškia, kad padarysite mažiau – tiesiog padarysite grečiau, nes labiau susikoncentruosite į darbą ir laiką.

„Jeigu jūsų intencija – griežtai tris valandas dirbti, tai ir padarysite tą darbą per tris valandas. Jei turite aštuonias valandas, didžiąją laiko dalį praleisite spoksodami į kompiuterio ekraną, šnekėdami telefonu su draugais ar atsakinėdami į nesvarbius elektroninius laiškus.“

Neteigiame, kad aštuonių valandų darbą galima padaryti per tris. Tačiau per kokias šešias – tikrai. Ir jei socialiniai tinklai nėra jūsų darbo dalis, toms šešioms valandoms geriausia juos išjungti. Kaip ir asmeninį elektroninį paštą. Kai nudirbsite darbus, galėsite, jei norėsite, tam skirti kokybiško laiko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Darbas Laikas
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt