Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl feisbukas mus verčia nepasitikėti savimi?

Emoji žaisliukai
Vida Press nuotr. / Emoji žaisliukai
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Beveik kasdien socialiniuose tinkluose mes aptinkame nuo laimės apsvaigusių žmonių nuotraukų – apima jausmas, kad jie, skirtingai nuo mūsų, visiškai neturi problemų. Arba gyvena paraleliniame, laimingesniame, pasaulyje, kurio fone mūsiškis atrodo pilkas ir nuobodus. Psichologė Andrea Bonior pataria, kaip apsisaugoti nuo negatyvių išgyvenimų ir nemanyti, kad „jiems gerai, o man blogai“.

Iš tikrųjų – tame virtualiame kelionių, vakarėlių, nesibaigiančių linksmybių ir šypsenų fone mums ima atrodyti, kad gyvenime mums tikriausiai nepasisekė taip, kaip kitiems. Štai mano draugai – jauni, sportiški, energingi, laimingi, pozityvūs, o aš čia sau sėdžiu namie per lietų ir neturiu ką veikti... Psichologė Andrea Bonior tikina, kad nereikia leisti, kad mūsų nuotaikas reguliuotų socialiniai tinklai.

Tyrimais įrodyta, kad dažnai žmonės pasijunta ypač menki tuomet, kai savo gyvenimą ima lyginti su kitų. Bet jie dažniausiai lygina ne tikrąjį, o paradinį, demonstruojamą socialiniuose tinkluose, taigi, gerokai pagražintą svetimą gyvenimą su tikru savuoju.

Ir netgi, jei širdies gilumoje mes nutuokiame, kad tos svetimos nuotraukos ar pozityvūs įrašai, kažkieno kuriamas įvaizdis toli gražu nėra tikrasis žmogaus veidas ir jo realaus gyvenimo atspindys, vis vien tai mus verčia susimąstyti: turbūt kiti gyvena įdomiau, ryškiau ir linksmiau, nei mes.

Vida Press nuotr./Kelionėje
Vida Press nuotr.

1. Apribokite laiką, praleidžiamą socialiniuose tinkluose

Ką pirmiausia reikėtų daryti? Psichologės nuomone, nustoti tikrinti feisbuko įrašus kiekvieną laisvą minutę. „Jūs kankinatės, matydami, KAIP kiti puikiai gyvena, bet vis vien maniakiškai puolate prie feisbuko – susiformuoja keistas mazochistinis įprotis. Taigi, atpraskite nuolat lindėti virtualybėje.“

2. Išsiaiškinkite, kas jus labiausiai erzina

Ko gero, tarp jūsų feisbuko draugų yra tokių, kurių įrašai jus verčia pasijusti tikrais nevykėliais. Išanalizuokite juos. Kas jus labiausiai suerzina? Gal kompleksuojate dėl savo išvaizdos, todėl tiesiog negalite ramiai „laikinti“ bikiniu apsitempusios idealios figūros savo draugės nuotraukų pajūryje? Gal neturite vaikų, bet seniai svajojate apie juos, todėl jus liūdina svetimų mažylių fotografijos? Jus spaudžia finansai? Ir todėl skaudžiai priimate informaciją, kad kažkas leidžia prabangias atostogas už tūkstančių kilometrų?

Taigi, „kalti“ ne jūsų draugai, o jūsų nuostatos, kurioms pakeisti reikės laiko. O kol kas tiesiog nesikoncentruokite į tai, kas jus erzina – praverskite tokius įrašus ir nuotraukas.

Fotolia nuotr./Draugės pramogauja.
Fotolia nuotr.

3. Nustatykite savo tikslus

„Jei informacija apie tai, kad kuris nors iš jūsų feisbuko draugų gavo svajonių darbą, verčia susimąstyti, kad jūsų likimas įmonėje tebekabo ant plauko, pats laikas ko nors imtis, – pataria Andrea Bonior. – Sudarykite trumpalaikį ir ilgalaikį planą, kaip galėtumėte pakeisti situaciją jau dabar: pavyzdžiui, pradėti ieškotis naujo darbo arba pamąstykite apie tai, ką galėtumėte pakeisti senajame, kad situacija jus tenkintų: gal verta pasikalbėti su bosu apie karjeros perspektyvas? Kaip bebūtų, kai tik pajusite, kad valdote situaciją, o ne plaukiate pasroviui, jums bus lengviau priimti svetimas pergales.“

4. Susitarkite dėl susitikimo

Realus susitikimas jus tikriausiai įtikins, kad jūsų pašnekovas – normalus žmogus, kuris ne visada atrodo idealiai ir netgi turi sunkumų.

Jei jaučiate, kad tarsi pakliuvote į svetimo gyvenimo spąstus ir nejučiomis ėmėte sekti kažkieno kasdienius įvykius ir stebėtis, kaip tam draugui taip puikiai sekasi (nes nuotraukos ir įrašai byloja, kad jis tikras laimės kūdikis), pakvieskite jį kavos.

Realus susitikimas jus tikriausiai įtikins, kad jūsų pašnekovas – normalus žmogus, kuris ne visada atrodo idealiai ir netgi turi sunkumų. O jei jis iš tikrųjų taip džiaugiasi gyvenimu, kaip atrodo iš feisbuko, jums bus naudinga jo pasiklausyti, iš kur jis semiasi tokio pozityvumo.

Vida Press nuotr./Pokalbis
Vida Press nuotr.

5. Padėkite kitiems

Kasdien feisbuke perskaitome ir tai, kas nuliūdina – susiduriame su pagalbos prašymais. Jei galite, padėkite tiems žmonėms. Pasijusite reikalingu. O tai labai geras jausmas. Jis leidžia suvokti, kad pasaulis pilnas ne tik už mus laimingesnių, bet ir daug nelaimingesnių žmonių. Tai leidžia suprasti, kaip svarbu branginti tai, ką mes turime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt