Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl mes trokštame idealių vyrų?

Pora
Vida Press nuotr. / Pora
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Ar tokie egzistuoja gamtoje ar tik moterų fantazijose? Bet pafantazuoti nedraudžiama – jei jau vyrai daug tikisi iš moterų, tai moterys tikrai nė kiek nenusileidžia!

Ir net gerokai pranoksta. Išorės duomenų ir vidinių savybių sąrašas netilptų į vieną puslapį, taigi, pabandėme ilgą moteriškų reikalavimų vyrijai sąrašą suspausti į kelis reikšmingus punktus. Idealus vyriškis turėtų būti: ryžtingas, bet ne despotiškas, atkaklus, drąsus ir nekompleksuotas, bet subtiliai jaučiantis visus moters sielos krustelėjimus. Be to, sėkmingas darbe, bet skiriantis savo moteriai daug laiko ir dėmesio, leidžiantis mums pačioms priimti sprendimus, tačiau pats prisiimantis už juos atsakomybę. Nuolat tobulėjantis, bet priimantis mus tokias, kokias esame ir nė nemanantis  keisti.

Bet mes juk ir esame prieštaringos asmenybės, todėl ir norime, kad idealus vyras neturėtų JOKIŲ trūkumų. 

Pastebite? Idealaus vyro savybės dažnai prieštarauja viena kitai – ar gali darboholikas verslininkas skirti savo moteriai be galo daug dėmesio? Bet mes juk ir esame prieštaringos asmenybės, todėl ir norime, kad idealus vyras neturėtų JOKIŲ trūkumų. Trūkumai atleidžiami tik mums. Tai pagaliau kokio vyro mes norime – dorybių rinkinio ar šiaip mielo gero subjekto, džiuginančio mus dieną naktį? 

TAIP PAT SKAITYKITE: Jausmų labirintai: gyvenu su patikimu vyru, o ilgiuosi vėjavaikio

Vida Press nuotr./Rankos
Vida Press nuotr./Rankos

O kokia vyrų nuomonė? Kokius vyrus jie laiko pavyzdžiu sau? Savybių sąrašas čia, aišku, dešimt kartų trumpesnis ir paprastesnis. Idealus vyras vyrų akimis turėtų būti nepriklausomas, punktualus, seksualus, atidus, analitiškai mąstantis, sportiškas, turintis gerų draugų. Taigi, moteris apibrėžia vyro savybes pagal tai, koks jo santykis su dailiąja lytimi (atidus, švelnus, skiriantis jai dėmesio ir laiko), o vyrui rūpi daugybė sričių: sportas, automobiliai, įvairūs hobiai, darbas, tikslai ir svajonės.

Paklauskime savęs: o kodėl mums taip reikia idealaus vyro? Nes kažkodėl norime tikėti pasaulio ir individų tobulumu. Dieviname ir žavimės pasaulinio garso aktoriais ir dainininkais, matydami tobulą jų įvaizdį, nors jie – patys paprasčiausi žmonės, turintys bjaurių  ydų ir priklausomybių, apie kurias gerbėjai nežino. Tad jais nenusivilia ir toliau tiki jų tobulumu.

Taigi, svajoti apie idealų vyrą mums patogu dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tai sumažina riziką patirti nesėkmę meilėje. Geriau skendėti iliuzijose apie idealius santykius ir vengti realių – su nuosmūkiais ir pakilimais. Nes juk esą tuoj tuoj sutiksi tą idealų vyrą, su kuriuo tikrai gyvensi ilgai ir laimingai.  

Svajonės apie idealų vyrą padeda mums kompensuoti savo pačių trūkumus. 

Svajonės apie idealų vyrą padeda mums kompensuoti savo pačių trūkumus. Kartais juk norisi turėti tam tikrų charakterio savybių, bet nesinori plušėti jas puoselėjant. Nedrąsu pačiai priimti sprendimus? Tad gal vertėtų susirasti vyrą, kuris viską spręstų už mus ir taip kompensuoti savo neryžtingumą. 

Vida Press nuotr./Vyras ir moteris
Vida Press nuotr.

Tačiau yra reali grėsmė taip ir prasėdėti sunėrus baltas rankeles belaukiant to idealo arba lekiojant nuo vieno vyro prie kito ir vis nusiviliant. Tad vyro idealas mums tik apsunkina gyvenimą? Ne visai. Tai juk normalu – kiekviena žinome, kokios žmogaus savybės mums svarbios ir tokių ieškome kituose. Trūkumas tas, kad, deja, vyro idealas egzistuoja tik mūsų galvose, tad jei svajojame tik apie neegzistuojantį herojų, nebepastebime „normalių“ vyrų, jei jie nors kiek neatitinka mūsų susikurto standarto. O jie ir neturi atitikti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar dingo vyriški vyrai?

Tad ar verta išbrokuoti simpatišką vyriškį, jei mus erzina keistos spalvos jo batai, kalbos maniera ar šioks toks drovumas? 

Tad ką daryti? Ogi nukreipti dėmesį į save, brangiausiąją: pabandyti šiek tiek kilstelti gerbiamą savo asmenybę iki moters idealo, nes taip kilstelsime ir savo savivertę bei pasijusime laimingesnės. O vyro idealas? Vertėtų jį šiek tiek primiršti ir apsižvalgyti po realų pasaulį. Beje, tai visai nereiškia, kad „geriau žvirblis rankoj, o ne briedis girioj“. Nes gyvenimas pilnas paradoksų – kai nustoji ieškoti tobulybės, randi tik sau subalansuotą antrąją pusę...  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt