Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl mus traukia prie narcizų? Tam yra mokslinis paaiškinimas

Narcizas
Vida Press nuotr. / Narcizas
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Pasakyme, kad moteris dažnai traukia prie netinkamų vyrų, yra tiesos. Bent jau kalbant apie narcizus – tai įrodyta net moksliškai: moterys yra labiau susidomėjusios vyrais, kurie turi narcisistinės asmenybės bruožų.

Austrai, šių metų pradžioje atlikę tokį tyrimą ir jo rezultatus paskelbę leidinyje „European Journal of Personality“, iškart pabrėžė, kad ne pats narcisizmas, o pasitikėjimas savimi yra ta savybė, kuri taip masina moteris.

Bet apie viską – nuo pradžių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Austrų mokslininkai apklausė 90 heteroseksualių savanorių (46 moteris ir 44 vyrus) siekdami nustatyti jų asmenybės tipą ir bruožus. Tuomet savanoriai vieni su kitais turėjo greitus pasimatymus. Po kiekvieno pasimatymo moterys ir vyrai turėjo įvertinti, ar norėtų susitikti su tuo vyru / moterimi, ar nebe, ir ar tai galėtų būti partneris trumpalaikiams santykiams, ar ilgalaikiams.

Ir ką gi – moterys ženkliai labiau pageidavo susitikti su tais vyrais, kurie turėjo narcisistinių bruožų. Tarkime, vyrai, mėgstantys būti dėmesio centre ar pasipūtę, moteris domino labiau nei paprastesni. Vyrus labiausiai traukė moterų pasitikėjimas savimi ir fizinis patrauklumas.

Tyrėjai iš Graco universiteto pastebėjo, kad moteris traukė ir ekstravertiškos asmenybės – savimi pasitikinčios, mėgstančios bendrauti ir atkaklios. Tai paaiškintų moterų susidomėjimą narcizais – tokie žmonės laisviau bendrauja. Taigi galima pasiguosti, kad bent jau sąmoningai mūsų netraukia tie, kurie visą dėmesį yra sukoncentravę į save.

Narcizai dažniausiai padaro labai gerą pirmą įspūdį: jie suvaidina lengvai bendraujančius, malonius.

Austrai taip pat pastebėjo, kad narcizai dažniausiai padaro labai gerą pirmą įspūdį: jie suvaidina lengvai bendraujančius, malonius, užveda pokalbį. Žodžiu, įdeda pastangų, kad padarytų aplinkiniams įspūdį ir pritrauktų dėmesį.

Dėl to jie pradžioje atrodo žavingi, ypač bendraudami su visiškai nepažįstamais žmonėmis.

Taigi prieiname prie išvados, kad pirmas įspūdis gali būti labai apgaulingas – žmogui pažinti reikia daugiau laiko. Todėl taip ir nutinka, kad kartais per pirmąjį pasimatymą nedrąsus žmogus nespėja atsiskleisti ar dėl jaudinimosi pasirodo kvailokai ir negauna antro šanso, o tokį gauna iš tiesų to nevertas žmogus, tiesiog mokantis gerai save pateikti.

Savimi pasitinkintys, daug bendrauti linkę žmonės ypač traukia tokius, kurie nepasižymi šiomis savybėmis, bet norėtų irgi tokie būti. Tačiau jei tie žmonės yra ir tušti, garbėtroškos, anksčiau ar vėliau yla išlenda iš maišo, todėl tokiems asmenims sunkiau išlaikyti ilgalaikius santykius, net jei patys to ir norėtų. Tiesiog jų partneriai greitai pastebi blogas ydas ir nutraukia santykius. Taigi narcizų patrauklumas ir sėkmė – trumpalaikis dalykas.

Tą pastebėjo ir vokiečių mokslininkai, kurie taip pat tyrė narcisistines asmenybes ir padarė išvadą, jog narcizai aplinkiniams tampa mažiau patrauklūs, kai jie išlaiko ilgalaikius santykius. Nes taip nutikti gali tuomet, kai narcizai pradeda mažiau koncentruotis į save, mažiau varžytis dėl dėmesio ir pasiekimų ir suvokia, jog visas pasaulis nesisuka tik apie juos.

Narcizai myli labai stipriai, bet lygiai taip pat stipriai gali ir nekęsti. Išsiskyrimą jie išgyvena sunkiai, nebent įtikina save, kad antra pusė nebuvo jų verta.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šiek tiek apie narcizus

Vyrų narcizų yra daug daugiau negu moterų (8 iš 10 narcizų – vyrai), ne veltui šis terminas vartojamas vyriškąja gimine. Narcizams gyvenimas sukasi tik aplink juos, narcizai mano, kad yra geresni, vertingesni už kitus, ir tą atvirai demonstruoja. Nepaisant to, kad jie gerai vertina save, nori, kad ir kiti patvirtintų, jog jie nuostabūs, puikūs ir galingi. Narcizai jautriai reaguoja į kritiką, stengiasi viską kontroliuoti, moka manipuliuoti kitais ir padaryti viską taip, kaip nori.

Pasąmonėje tai savimi nepasitikinčios asmenybės, kurios savo menkavertiškumą stipriai užgniaužia.

Narcizai yra charizmatiški ir simpatiški, labai prižiūri fizinį grožį, užmiršdami savo vidų, t. y. dvasines vertybes. Pasąmonėje tai savimi nepasitikinčios asmenybės, kurios savo menkavertiškumą taip stipriai užgniaužia, kad sąmonės lygmenyje to gali ir nesuvokti.

Taigi beribis pasitikėjimas savimi yra tik paviršius, o gelmėje slypi daug nemalonių dalykų. Narcisizmas susiformuoja dar vaikystėje dėl įvairių priežasčių, bet dažniausiai būna susijęs su per dideliais tėvų reikalavimais vaikui ir / arba meilės ar dėmesio stoka.

Terminas „narcizas“ atsirado pagal senovės graikų mitologijos herojų Narcizą, kuris įsimylėjo save išvydęs atspindį vandenyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Santykiai Narcizas
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt