Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Naujas režimas: seksas neapsvaigus

N-18
Moteris geria vyną
Vida Press nuotr. / Moteris geria vyną
Šaltinis: 15min.lt
0
A A

Romantiška vakarienė su buteliu vyno prieš karštą vakarą dviese – tokią schemą į galvą įkalė jausmingos rašytojos ir net kai kurie seksologai. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad blaivus seksas gali dovanoti fantastiškų pojūčių.

Alkoholio ir sekso ryšys susiformuoja labai anksti. Patinka tai moralistams ar ne, pirmasis seksualinis potyris dažniausiai įvyksta apsvaigus. Mažiau gėdos, daugiau drąsos – alkoholis slopina varžymąsi ir padeda atsipalaiduoti. Nieko čia gero (kartais net labai blogai ir su kriminaliniu atspalviu), bet taip jau susiklosto, kad nuo pat pradžių apsvaigimas ir kūniški malonumai, regis, pasidaro neatsiejami. Ir net keista, kad seksualinė laisvė nieko nepakeitė šioje paradigmoje: bundantys kūno poreikiai, vakarėlis, vynas, nekaltybės praradimas.  

Net neplanuojant lovos žaidimų, vynas atpalaiduoja liežuvius ir sukuria atvirumo atmosferą. 

Žinoma, pamažu išmokstama kontroliuoti ir poreikius, ir vyno vartojimą. Tačiau – būkime sąžiningos – kada paskutinį kartą vakarienė prieš seksą apsiėjo be taurės vyno?! Net neplanuojant lovos žaidimų, vynas atpalaiduoja liežuvius ir sukuria atvirumo atmosferą. „Aš niekada nesijaučiu tokia artima savo vyrui, kaip šeštadienį vakare, kai jis atkemša butelį vyno, ant stalo atsiranda sūrio, vaisių ir mes kalbamės apie viską. Jei vaikų nėra namie, viskas gali baigtis glamonėmis tiesiog ant kilimo svetainėje kaip nerūpestingais jaunystės laikais. Jei esame ne vieni, iš karto įsitaisome miegamajame“, – toks prisipažinimas, perskaitytas viename forume, tipiškas, argi ne? Ir toks elgesio modelis. 

Pirmiausia jis būdingas brandžioms ir geroms poroms, daug metų praleidusioms kartu. Sakoma, kad vyro ir moters ryšys vidutiniškai per 18 mėnesių praranda naujovės aštrumą. Tai reiškia, kad vien partnerio ar partnerės buvimas šalia – nebepakankama priežastis nusitempti jį ar ją į lovą. (Atkreipkite dėmesį, kiek trunka garsenybių meilės istorijos (jų romanai publikos akivaizdoje visada lengvai fiksuojami): neatsitiktinai daugelis išsibėgioja po pusantrų ar dvejų metų, praleistų kartu.) Pirminės aistros ir partnerystės džiaugsmo nebėra, seksualinis naujumas irgi priblėsta – tada žvaigždės dažniausiai skiriasi, o paprasti mirtingieji kaitina potyrius seksualiais apatiniais, erotiniais filmais, pikantiškais skambučiais vienas kitam ir minėtomis vakarienėmis dviese. Su žvakėmis ir vynu, kaip tradiciniais elementais. 

Vida Press nuotr./Pora lovoje
Vida Press nuotr./Pora lovoje

Tarptautinių sekso ekspertų „The Journal of Sex Research“ (taip, tai mokslinis žurnalas, prašom nesišaipyti) surengtos apklausos duomenimis, 65 proc. porų nurodė, kad per pastaruosius šešis mėnesius visi jų seksualiniai išgyvenimai buvo susiję su alkoholiu ar kitais svaigalais. Apklausa atlikta JAV, tačiau tokios patirtys labai universalios ir mūsų šalyje skaičius neką skirtųsi. 

Alkoholio privalumai kaitinant aistrą irgi pripažįstami – ir mylintis pirmą, ir šimtas pirmą kartus, ir kalbant apie moteris, ir apie vyrus. Tačiau aiškūs ir trūkumai: sukėlęs aistrą iki kulminacijos, jis ima slopinti. Paprastai tariant, kam sumažėja erekcija, o kam drėkinimas atitinkamoje vietoje. Ką jau kalbėti apie konfūzą, kai vidury glamonių apmarina miegas! Tam tikrą akimirką alkoholis apskritai tampa raminamąja priemone – tai apie kokį orgazmą galima kalbėti?! Vadinasi, atsidūrusi lovoje blaivi, tikėtina, patirsite didesnį pasitenkinimą? Negi neverta pamėginti?

Žodžiu, kol visi mylisi apsvaigę (ir neretai nusivilia), naujos sekso mados diktuoja blaivų požiūrį ir siūlo palikti vyną vyno spintelėje ir nesinešti jo į miegamąjį! Rutina žudo aistrą, o jei jūsų šeštadieninio sekso preliudijos ilgą laiką neapsiėjo be taurės kitos, pats metas jų atsisakyti ir pažiūrėti, kas iš to išeis. 

Pabūti tik dviese

Kas kasdieniniame gyvenime turi laiko ilgoms glamonėms ir pokalbiams apie viską, o ne vien apie vaikų spektaklius ir ketvirčio debetą ar kreditą? Taurė vyno tokiais atvejais veikia kaip jungiklis, akimirksniu pakeičiantis režimą: prieš valandą dar buvau darbe ir veikiau kaip dalykiška moteris, o dabar spaudžiuosi į korsetą ir tuoj būsiu Dita von Teese. Dar ji padeda įveikti drovumą: kad ir kokia kupina sekso atrodytų aplinka, vienas dalykas – žiūrėti reklamą, kur pusnuogis gražuolis ar gražuolė siūlo pirkti mobilųjį telefoną, ir visai kas kita – likti be figos lapelio miegamajame. Nedrąsu? Bet reikia! (Nepatiks, visada galėsite stoti į aseksualų gretas arba bent grįžti prie vyno.) 

Jūsų porai reikia ryšio, kuris remtųsi kitokiu artumu, nei padiktuotu apsvaigusio sekso. 

Nereikia būti psichologu, kad sutiktum su prielaida – lašas alkoholio nutildo mūsų vidinį kritiką (tiesa, du lašai mesteli papildomų idėjų savigraužai). Frazę apie girtą drąsą išgalvojo ne psichologai... Tačiau kiek galima slapstytis už jos? Turbūt gana ilgai – tačiau arba tapsite alkoholike (sakoma, kad moterų alkoholizmas gal ir išgydomas, bet labai sunkiai), arba anksčiau ar vėliau turėsite pažvelgti į pasaulį blaiviomis akimis. Ir turbūt geriau tai padaryti savo valia, o ne aplinkybių prispirtai. Jums reikalinga savikliova, kuri būtų orientuota į realybę. O jūsų porai reikia ryšio, kuris remtųsi kitokiu artumu, nei padiktuotu apsvaigusio sekso. 

Pamėginkite ką nors veikti drauge. Jeigu jau kažkas jus suvedė, tai ir sąlyčio taškų turėtų būti. Pačių paprasčiausių – kinas, teatras, pasivaikščiojimas po miestą susiėmus už rankų, bėgiojimas parke, šaudymas tire arba karaokė. Skamba keistai? Bet jei rasite, kas tinka jums abiem, keistumas išnyks. O „viso pasaulio“ nuomonė niekam nerūpi. Nedarykite nieko, kas atrodo nenatūralu: jei nė už milijoną neišeitumėte iš namų be kelnaičių (įtariame, kad tai vyrų fantazija: tik jie gali būti tokie užmaršūs...), tai ir nemėginkite sugundyti partnerio staiga pateikdama tokią informaciją. Dauguma rūpestingų vyrų geriausiu atveju pasiūlys užsukti į artimiausią prekybos centrą ir nupirkti užuomaršai baltinius. 

Ir, aišku, nepamirškite ugdyti savikliovos – bendros ir seksualinės. Visomis priemonėmis: joga, meditacija, sportu; papildais ir vitaminais – kartais kurio nors vitamino ar mikroelemento stoka gali būti kalta dėl nuotaikų svyravimo ir nekokios psichologinės būsenos; masažu; visada nepriekaištingais ir jums patinkančiais apatiniais; erotiniais filmais ir knygomis. Jūsų tikslas – nutraukti ydingą grandinę: jaučiuosi seksuali ir pasitikinti savimi tik išgėrusi. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt