Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norite sveikesnių plaukų? Kai kurių dalykų prieš naktį turėsite atsisakyti

Plaukai
Vida Press nuotr. / Miegojimas smarkiai surištais plaukais jiems kenksmingas
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Skamba pikantiškai? Bet taip nėra – nors pagrindinis plaukų nedraugas vasaros metu yra saulė (ir sūrus jūros vanduo), yra dalykų, kurie plaukams kenkia nuolat. Šie – susiję su ėjimu miegoti.

Galbūt skamba šiek tiek neįprastai – juk paprastai galva trenkama ryte ir ryte labiausiai rūpinamasi plaukais. Gal čia ir yra bėda – per mažai atkreipiame dėmesį, kaip su jais elgiamės vakare. O juk per naktį ne tik oda ar organizmas, bet ir plaukai turi atsistatyti. Arba – ne.

Miegojimas ant senų pagalvių

Gal jums sena pagalvė ir jos užvalkalas kelia malonių vaikystės sentimentų, bet plaukai ir oda nusipelnė bent jau naujo užvalkalo.

Gal jums sena pagalvė ir jos užvalkalas kelia malonių vaikystės sentimentų, bet pagalvokite apie savo plaukus ir veido odą – jie nusipelnė bent jau naujo užvalkalo. Geriausia – šilkinio, nes plaukai ant tokio nesusivelia, nėra pažeidžiami, o jeigu miegate ant pilvo, tai ir veido odai geriau bus, jei užvalkalas bus švelnesnis. Antraip anksčiau laiko atsiras nepageidaujamų raukšlių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Miegojimas susegtais plaukais

Ilgaplaukės, ypač šiltuoju sezonu, mėgsta miegoti į kuodą stipriai susuktais plaukais, kad jie netrukdytų, nesiveltų ir nebūtų karšta. Tačiau dėl to plaukai gali pradėti slinkti, ties smilkiniu – išretėti.

Jei rišatės „arklio uodegą“ ar kuodą, žiūrėkite, kad jis būtų laisvas, kad būtų patogu miegoti ir neveržtų plaukų. Taip pat nakčiai nesekite į plaukus jokių metalinių segtukų, nes ilgainiui plaukai pradės lūžinėti.

Beje, jei jūsų plaukai ilgi, miegoti palaidais plaukais irgi nėra labai gerai. Geriausia būtų, jei surištumėte juos į kasą, bet nesutvirtintumėte jos gumyte – plaukai bent kelias valandas nesidraikys ir kartu nebus suspausti.

Miegojimas šlapiais plaukais

Tos, kurios galvą plauna vakarais, dažnai daro klaidą – eina miegoti drėgnais plaukais.

Tos, kurios galvą plauna vakarais, nes rytais nori ilgiau pamiegoti, dažnai daro klaidą – eina miegoti drėgnais plaukais. Tai, kad plaukų nedžiovinate džiovintuvu – gerai, tačiau dar geriau būtų išsiplauti galvą likus dviem trim valandom iki ėjimo miegoti – tuomet plaukai išdžius natūraliai ir išvengsite jų lūžinėjimo. Šlapi plaukai yra pažeidžiamesni.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sausas miegamojo oras

Tai aktualiau šaltuoju sezonu, tad svarbu žinoti ateičiai: sausas kambario oras džiovina ne tik odą, bet ir plaukus. Ir jeigu jūsų plaukai sausi, sausas oras gali būti vienas iš kaltininkų. Taigi dažniau vėdinkite kambarį, o šildymo sezono metu naudokite oro drėkintuvą. Taip plaukų galiukai iš aplinkos pasisotins drėgmės.

Nesišukuojate prieš miegą

Sena pasaka teigia, kad norint gražių ir žvilgančių plaukų reikia perbraukti juos šepečiu šimtąkart per dieną. Jei jūsų plaukai šiuo metu gausiai slenka, šimtąkart šukuoti nerekomenduotume, nes dažnas šukavimas išpeš dar daugiau plaukų. Tačiau nešukuoti – taip pat blogai. Prieš miegą kartais pamirštame tai padaryti ir nueiname miegoti susivėlusiais plaukais. Miegant ir vartantis jie dar labiau susivelia.

Plaukams šukuoti rinkitės natūralių šerių šepetį arba retas šukas. Šukuoti pradėkite nuo plaukų vidurio ir eikite žemyn, o tuomet – nuo šaknų iki vidurio. Galite švelniai pamasažuoti skalpą – reguliariai tai darant, plaukai auga šiek tiek greičiau ir sveikesni.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt