Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykiai blėsta? Patarimai, kaip suvokti, kas vyksta, ir išvaikyti rutiną

Supykusi moteris
Vida Press nuotr. / Santykių rutina
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Prieš metus kitus su savo antrąja puse galėjote kalbėti valandų valandas, kvatojote iš visokių niekų ir ilgesingai žiūrėjote vienas kitam į akis. Rodos, nieko ypatingo neįvyko, bet aistra ir susidomėjimas išblėso. Santykiai niekur nejuda, jums nuobodu. Ką daryti?

Visų pirma, dėl santykių turi stengtis abi pusės. Pradėti kurstyti aistrą, susidomėjimą, keisti santykių kryptį gali ir vienas iš partnerių, bet jei antrasis į šią veiklą neįsitrauks, pirmasis pavargs stengtis, ir santykiai bus pasmerkti.

Nustokite jaudintis

Jaudinimasis, kad viskas blogai ir niekada nebebus gerai, gali jus pačius ilgainiui įtikinti, kad taip ir yra. Taigi, prieš pradėdami puoselėti santykius nustokite jaudintis.

Žmonės tokie jau yra, kad rutina – ar tai būtų darbas, ar santykiai, ar dar kažkas kita – vargina, ji yra nuobodi, ir norisi kažko jaudinančio. Reikia nepamiršti, kad rutina visose srityse kažkuriuo metu yra neišvengiama, ir jei nutrauksite šiuos santykius, ieškosite naujos ugnelės, ta ugnelė vis tiek kada nors pradės gesti ir teks imtis veiksmų.

Nebent jums nuoširdžiai patinka trumpos ar vidutinės distancijos? Tuomet turėtumėte ieškoti atitinkamai mąstančio žmogaus.

Raskite priežastį

Jei jaučiatės nelaimingi, pasvarstykite, ar tik santykiai jūsų netenkina, ar apskritai gyvenime esate sutrikę.

Atsisėskite ir ramiai apgalvokite, ar tai nuobodulys, ar vis dėlto priežastis slypi giliau. Paklauskite savęs, ar jus tebetraukia jūsų antra pusė ir ar jūs traukiate ją? Ar jūsų ilgalaikiai tikslai panašūs? Ar jūs vis dar mylitės? Ar neklausinėjate savęs, ką veikiate su šiuo žmogumi, kas jus sieja? Dėl kokių dalykų jūs pykstatės? Tai gali padėti rasti asakymą ir nuspręsti, ar verta kovoti dėl santykių.

Jei jaučiatės nelaimingi, pasvarstykite, ar tik santykiai jūsų netenkina, ar apskritai gyvenime esate sutrikę, o galbūt blogai jaučiatės darbe ir ta būsena persikelia į kitas sritis. Pirmiausia jūs patys esate atsakingi už savo laimę, o tik tuomet prie to gali prisidėti antroji pusė. Jei manote, kad kiti turi padaryti jus laimingus, metas atsikvošėti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pernelyg „neįsipatoginkite“

Rutina, nuobodulys dažnai įsliūkina tada, kai jaučiatės pernelyg patogiai ir saugiai. Saugumo jausmas – puikus, tačiau ten, kur saugumas, ten blėsta aistra. Jei esate bent keleri metai susituokę, tikriausiai atrodo, kad stengtis nebereikia, todėl galima dienų dienas namie vilkėti treningus, nesišukuoti, nebesikvėpinti. Kaip ir nebesidomėti tuo, kuo domisi antra pusė, nebesistengti prajuokinti mylimo žmogaus.

Ką gi, jei abu su partneriu elgiatės panašiai, abiem turėtų būti nebeįdomu. Atminkite, kad jokie santykiai patys savaime, be pastangų, negali būti tvirti kaip uola. Kaip ir santykiai neturi tapti tik platoniškais. Kai taip nutinka, vienas iš sutuoktinių nusprendžia juos nutraukti.

Paįvairinkite laisvalaikį

Mokslininkai tvirtina, kad poros, kurios išbando naujų veiklų, sukuria darnesnius santykius.

Jei nusprendėte „purenti“ santykius, ir abi pusės sutinka tai daryti, raskite būdą, kaip paįvairinti savo laisvalaikį. Jei jūsų pomėgiai skiriasi, mėginkite atrasti ką nors, kas domintų abu. Rutiną išvaikyti neretai padeda įdomi kelionė.

Mokslininkai tvirtina, kad poros, kurios išbando naujų veiklų, sukuria darnesnius santykius. Tai neturi būti kažkas labai ekstremalaus ar ilgai trunkančio, svarbiau, kad abiem tai būtų nauja ir smagu. Paskaičiuota, kad pakanka 7 minučių naujų pramogų, kad tai pakeltų nuotaiką. Galite netgi pamėginti rasti naujų pokalbių temų. Pavyzdžiui, pasidomėkite, ką įsigytų antra pusė, jei loterijoje laimėtų milijoną, arba kaip įsivaizduoja savo senatvę.

Eikite kartu miegoti

Net jei skiriasi jūsų gyvenimo ritmas, net jei vienas esate vyturys, o kitas pelėda, ėjimas gulti kartu gali būti vienintelis ir kokybiškas laikas, kai esate tik dviese. Užuot žiūrėję filmą ar maigę išmaniuosius, pasikalbėkite, prisiminkite smagių akimirkų arba nuveikite ką nors malonaus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Įsisąmoninkite, kad jūs galite būti skirtingi

Santykių pradžioje poroms atrodo, kad jos yra labai panašios, kad sieja daug bendrų pomėgių, patinka tie patys dalykai. Taip atrodo, nes matoma tik tai, kas norima matyti; abi pusės apsimeta geresnėmis, nei yra; įsimylėjus žmogų, domimasi tuo, kas domina jį, o įsimylėjimui priblėsus, paaiškėja, kad... esate skirtingi.

Ir tai nėra baisu, jei patys nepradėsite savęs dėl to smerkti ir pyktis su antrąja puse. Tyrimais nustatyta, kad žmonės, kurie santuokoje dažnai pykstasi, yra linkę susidurti su sveikatos problemomis. Įsikarščiavus pakyla kraujo spaudimas, pagreitėja širdies plakimas ir ilgainiui gresia patirti rimtų širdies ligų.

Priimkite savo ir partnerio skirtumus ir suvokite, kad galbūt tai, jog esate skirtingi ir domitės ne tais pačiais dalykais, ir gali išvaikyti nuobodulį ir padaryti jūsų gyvenimą įdomesnį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt