Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išsiskirti ir likti draugais – kada verta?

Pora
Vida Press nuotr. / Moteris ir vyras
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

„Likime draugais“, – turbūt pati banaliausia frazė, kurią vienas kitam ištaria besiskiriantys žmonės. Tačiau retai kada tai pavyksta.

Paprastai tas, kuris nutraukia santykius, pasiūlo tai daryti „civilizuotai”, draugiškai, tačiau kitas jaučiasi įskaudintas ir natūralu, kad nelabai įsivaizduoja tolesnį bendravimą.

Iš tiesų, jei žmonės nutaria pasukti skirtingais keliais, ryšiai iš praeities yra beprasmiai. Naujieji partneriai kažin ar bus laimingi, o ir patiems tokie santykiai gali būti skausmingi ir problematiški.

Jei žmonės nutaria pasukti skirtingais keliais, ryšiai iš praeities yra beprasmiai.

Žinoma, pamiršti vienas apie kitą galite, jeigu neturite vaikų. O jei susilaukėte vieno ar kelių mažylių? Jie keičia viską. Jiems iki gyvenimo pabaigos būsite tėtis ir mama. Skyrybos sukrečia mažųjų pasaulį, jie pasijunta nesaugūs, kai kurie ima kaltinti save dėl tėvų nesutarimų.

Jei tėvai, net ir pasukę skirtingais keliais, geba vis tiek konfliktuoti, pyktis ar varžytis dėl vaikų meilės, labiausia kenkia ne vienas kitam, bet vaikams. Gyvendami nuolatinių konfliktų fone vaikai nesijaučia saugūs, jų gyvenime mažai pastovumo, nes nežinia kada kuris gimdytojas pratrūks ir kokį purvą ims pilti ant kito. O juk vaikams reikia abiejų tėvų. Todėl bent jau vardan jų verta pasistengti, nuryti nuoskaudas ir pabandyti tapti draugais.

Beje, daugelis buvusių sutuoktinių, kuriems tai pavyksta, džiaugiasi ir gražiais santykias su vaikais, ir ima gerbti vienas kitą. Juk abu išgyvena akimirkas, kai reikia pabūti ir tėčiu, ir mama.

Keli patarimai, kurie padės „normalizuoti“ santykius:

1. Negalvokite apie skyrybų priežastis. Jos aktualios tol, kol svarstote skirtis ar ne. Kai sprendimas priimtas, neverta savęs skaudinti galvojant apie neištikimybę ar gailintis sugaišto laiko. Tas gyvenimo etapas baigtas. Galvokite apie naują pradžią.

2. Liaukitės „savintis” buvusį sutuoktinį. Neretai moterys net ir po skyrybų mano, jog vyro gyvenimas jas liečia ir dabar. Tačiau nuo šiol jūs du žmonės, kurie neprivalo vienas kitam teikti jokių ataskaitų apie savo gyvenimą. Tik vaikų reikalai jus jungia. Todėl nepavydėkite vienas kitam.

3. Gerbkite teismo nutartį. Skirdamiesi žmonės nutaria, kaip pasidalys turtą bei įsipareigojimus. Todėl nesijauskite įpareigota, pavyzdžiui, remti buvusį vyrą finansiškai. Bet nesitikėkite, kad ir jis privalo jums skirti savo laiką ar pinigus. Nuo šiol rūpintis automobilio remontu teks pačiai. O jam – sukti galvą, kas gi slaugys sergantį. Rodos, susvetimėjimas? Tačiau, kai yra aiškiai apibrėžti abiejų įsipareigojimai ir jų laikomasi, gyventi tampa paprasčiau.

4. Nesibarkite. Visa, kas blogiausia – jau baigėsi. Skyrybos yra kulminacija. Praeitis tegul lieka praeitimi. Iš slogių prisiminimų išsivaduoti lengviau, kai jie ne narstomi ir analizuojami, bet priimami kaip gyvenimo pamokos ar neišvengiamai nutikę dalykai.

5. Nieko neįrodinėkite. Dažnai moterys nori „įgelti” buvusiajam ir stengiasi sukelti pavydą. Kai kurios puošiasi ir gražinasi, giriasi profesiniais pasiekimais ir kitų vyrų dėmesiu. Tačiau juk stengiatės daryti įspūdį tam, su kuriuo nutarėte daugiau nesieti gyvenimo.

Ar verta gaišti laiką, eikvoti energiją? Kai pastebėsite, jog susitikdama su buvusiuoju negalvojate apie išvaizdą, o flirtuodama su nepažįstamuoju nesvajojate, kad dabar pasirodytų jūsų eks, bus ženklas, kad esate išsigydžiusi dvasines žaizdas ir pasirengusi naujiems santykiams.

6. Nekonkuruokite. Nesistenkite įtikti vaikams ir pasirodyti geresnė už tėtį. Mažieji labai greitai perpranta nenuoširdumą ir ima manipuliuoti. Net jei esate daug griežtesnė už buvusį sutuoktinį arba negalite vaikams skirti tiek pinigų, kiek jis, visai nereiškia, kad dėl to būsite vaikų mažiau mylima ar vertinama.

Stiprus emocinis ryšys ir geri santykiai kuriami nuoširdumu, atvirumu ir abipuse pagarba. Todėl nepavydėkite vyrui ir nekaltinkite vaikų, jei jums pasirodo, kad jie nori praleisti daugiau laiko su tėčiu. Juk būtent todėl, kad po skyrybų moterys mano privalančios atstoti vaikui abu tėvus, daugelis mamų vėliau ne tik nesulaukia vaikų dėkingumo, bet ir išgirsta nemažai priekaištų.

7. Nereaguokite į pasyvią agresiją. Kartais buvę sutuoktiniai nori visam pasauliui, ir vaikams ypač, įrodyti, kokia „ragana“ yra buvusioji. Jei apie save girdite akivaizdų šmeižtą ir manote, jog reikia pasiaiškinti, galite bandyti. Tačiau santūri laikysena, atlaidi šypsena ir mandagumas yra iškalbingesni už daugybę žodžių.

Ne veltui liaudies išmintis byloja: „Kuo pats kvepia, tuo ir kitą tepa“. Todėl raskite jėgų ir pasakykite net labai jus įskaudinusiam žmogui ką nors gera. Pagirkite, kaip susitvarko su vaikais, pasiteiraukite, kaip jaučiasi jo tėvai. Ir pasiūlykite „likti draugais“. Vardan vaikų gerovės ir savo ramybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt