Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip suprasti, ar antra pusė jumis manipuliuoja?

Manipuliacija
Vida Press nuotr. / Manipuliacija
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Emocinė manipuliacija gali būti subtili. Todėl ilgai galite nesuvokti, kad jumis manipuliuojama. Tačiau jei jau tai įtariate, pakalbėkime apie tam tikrus požymius, kurie išduoda, ar jūs neklydote.

Paprastai žmogus, kuriuo manipuliuojama, jaučia, kad kažkas negerai. Tik negali įvardyti, kas. Tereikia atsigręžti į save, ir suvoksite, ar tai ir yra emocinė manipuliacija.

Psychopatsandlove.com pateikia požymius, kurie nurodo, kad jumis manipuliuojama.

 • Jūsų nuotaika visiškai priklauso nuo santykių padėties.
 • Jūsų džiaugsmą, kad atradote meilę, užtemdė baimė prarasti tai. Viskas prasidėjo gerai, ir nesate tikri, kas nutiko. Jūsų džiaugsmą ir euforiją pakeitė nerimas, liūdesys ir desperacija.
 • Dažnai esate nelaimingi, tačiau baiminatės tuos santykius prarasti, nes kai būnate laimingi, tai – be galo.
 • Jūs jaučiatės taip, tarsi kenkiate geriausiam, kas jūsų gyvenime galėjo nutikti, tačiau negalite paaiškinti, kaip kenkiate.
 • Kai pasakojate apie santykius savo draugams, pagaunate save sakant: „Tai sunku paaiškinti... Tai sudėtinga...“.
 • Esate apsėstas šių santykių. Analizuojate kiekvieną smulkmeną ir desperatiškai mėginate suprasti, kas vyksta. Nuolat apie tai kalbate – visiems, kas tik jūsų klausosi. Ir tai jūsų niekur nenuveda.
 • Dažnai klausiate antros pusės, ar kažkas negerai. Tikrai jaučiate, kad kažkas negerai, bet nežinote, kas.
 • Dažnai pagaunate save ginantis.
 • Pastebėjote, kad įgijote nepasitikėjimo, pavydo ir nesaugumo problemų, kurias jūsų partneris irgi dažnai pastebi.
 • Jaučiate, kad nežinote, kaip padaryti antrą pusę laimingą. Jūs labai stengiatės, bet atrodo, kad tai neveikia, bent jau – ne ilgam.
 • Jaučiate, kad išreikšti negatyvias mintis ar emocijas jums neleidžiama, todėl stengiatės jas pasilaikyti sau. Patiriate nuolatinį dirgulį, nes daug dalykų lieka neišsakytų.
 • Visada jaučiatės taip, tarsi neišpildote partnerio lūkesčių.
 • Jaučiatės neadekvačiai. Apie save galvojate blogiau, nei galvojote prieš kurdami šiuos santykius. Jaučiatės mažiau pasitikintis savimi, mažiau saugus, mažiau išmintingas ir daug kitų „mažiau“ ar „ne toks(-ia)“.
 • Pastebėjote, kad daug atsiprašinėjate.
 • Dažnai jaučiate kaltę. Ir pastoviai bandote atitaisyti žalą, kurią tikite padarę. Kaltinate save, kad dėl jūsų elgesio partneris jus atstumia.
 • Atidžiai atsirenkate, ką sakyti ir ką daryti ar kokias emocijas išreikšti, kad ir vėl nesukeltumėte jūsų partnerio neigiamos reakcijos. Jūs kaupiate visa tai giliai viduje ir kartais išsiveržiate kaip vulkanas. Anksčiau taip niekada nesielgėte. Ir, panašu, kad tik blogėja.
Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr./Pora

Yra dvi priežastys, dėl kurių žmonės leidžia su jais taip elgtis. Pirma – santykių pradžia buvo labai gera ir įtraukianti ir žmogus tikisi, kad dar galima tai atkurti, jei tik jis bus geresnis. Antra – esate įtikėję, kad jūs dėl visko kalti, todėl norite „atitaisyti žalą“, nes neva tada viskas bus kaip anksčiau.

Beje, jei sutapo tik keletas šių teiginių, siūlome apmąstyti porą dalykų. Pirma, manipuliuotojas ne visada suvokia, kad jis manipuliuoja. Tokį elgesį gali padiktuoti jo paties praeities šešėliai, nesaugumas, nevisavertiškumas ir kitos psichologinės problemos. Antra, kalbant apie jūsų pačių būseną, kartais taip jaučiasi žmogus, ne kuriuo manipuliuojama, o kuris pats iki galo nėra pasirengęs santykiams, jų bijo, nes praeityje buvo smarkiai įskaudintas ir širdies gilumoje mano, kad nėra vertas meilės. Toks žmogus gali įnirtingai ieškoti patvirtinimo, kad „tikrai kažkas negerai“, kad taip „įrodytų“, jog buvo teisus – neva negali sukurti darnių santykių. Pasvarstykite, ar ir su ankstesniais partneriais jautėtės taip pat, ar tik su šiuo?

Kas kita, jei prie daugumos šių teiginių galėtumėte padėti varnelę. Tuomet atsakykite sau į klausimą: ar norite toliau taip jaustis? Ir – kam jums to reikia? Visada verta pamėginti išgelbėti santykius kalbantis apie problemas ir savo savijautą, bet tik tada, jei yra, kas klauso ir girdi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt