Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skauda nugarą, klubą ar kelį? Mankštinkite pėdas

Pėdos
Vida Press nuotr. / Sportuojant savarankiškai pėdoms dažniausiai neskiriama dėmesio.
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Kai žmonės mankštinasi, dažniausiai dėmesį skiria kojoms, rankoms, sėdmenims, pilvo presui. Dar – krūtinės, nugaros raumenims. O štai mūsų kūno pamatui skiriamas mažiausias dėmesys. Nors pėdų būklė ir neatrodo itin reikšmingas veiksnys sveikatai, pagalvokite darkart – tai bene daugiausia dirbanti išorinė kūno dalis. Tinkamai ja pasirūpinus, galima atsikratyti ar bent sumažinti chroniškus skausmus.

Jei pėdos silpnos, organizmas turi pasitelkti kitas kūno dalis, kad kompensuotų pėdų silpnumą. Dėl to gali atsirasti skausmų.

Pėdos mus išlaiko, leidžia stovėti, eiti ar bėgti, jos perkelia kūno svorį į žemę. Jei pėdos silpnos, organizmas turi pasitelkti kitas kūno dalis, kad kompensuotų pėdų silpnumą. Dėl to gali atsirasti skausmų.

Kad pėdos būtų stipresnės, kasdien atlikite keletą nesudėtingų pratimų. Nusiteikite, kad tai – ilgalaikis projektas. Šie pratimai padės ne tik sustiprinti pėdas, bet ir išvengti nugaros, klubų ar kelių sąnarių skausmų ir pagerinti koordinaciją.

Pirštų spaudimas

Kaip ir prieš bet kokią mankštą, pirmiausia reikėtų apšilti. Pradėkite nuo kojų pirštų. Šis pratimas padės sušilti pėdoms ir atpalaiduos. Atsistokite basomis tiesia nugara ir šiek tiek sulenkite kelius. Stipriai spauskite kojų pirštus į grindis tris sekundes ir atleiskite. Padarykite taip 10 kartų.

Vaikščiojimas pasistiebus

Vaikščiojimas ant pirštų galų sustiprins pirštų ir pėdų pagalvėlių raumenis ir raiščius. Pasistiebkite (būdami basi ar su kojinėmis) ir eikite ant pirštų galų tiesiai 20 sekundžių. 10 sekundžių pailsėkite ir vėl eikite pasistiebę. Pakartokite šį pratimą 5 kartus.

Geriausia, kad jį atliktumėte 2 kartus per dieną. Tai visai nesunku padaryti, kad ir žiūrint žinias namie ar gaminant valgyti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Čiurnos apskritimai

Šis pratimas pagerins čiurnos lankstumą ir mobilumą. Jei kulkšnis įsitempusi ir nelanksti, kūnas mėgina kompensuoti šį trūkumą ir apkraunama nugara, keliai ir/ar klubai, dėl to tose vietose galite jausti sąnarių ir raumenų skausmų.

Atsigulkite ant grindų ir tieskite vieną koją galvos link. Sukite ištiestos kojos kulkšnį laikrodžio rodyklės kryptimi dešimt kartų. Tuomet – dešimt kartų priešinga kryptimi. Pakartokite viską su kita koja.

Pieštuko kėlimas pirštais

Šį pratimą lengvai atliksite būdami namuose. Padėkite pieštuką ar rašiklį ant grindų ir atsistokite šalia. Suimkite kojų pirštais pieštuką, palaikykite 10 sekundžių ir padėkite atgal. Pakartokite penkis kartus kiekviena pėda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mankšta
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt