Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Izraelio trenerė Tair Lissauer: Sportas yra dovana, o ne našta

Trenerė Tair Lissauer
"Nike" nuotr. / Trenerė Tair Lissauer
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Pirmą kartą iš Izraelio į Lietuvą atvyksta garsi trenerė Tair Lissauer. Ji savaitgalį Vilniuje vyksiančiame sporto festivalyje ves keturių tipų NTC treniruotes. Tair galėtų pasigirti ne tik įspūdinga karjera bei sportiniais pasiekimais, bet ir tūkstantine sekėjų minia socialiniuose tinkluose.

Nuo ko prasidėjo jūsų, kaip trenerės, kelias?

Sportas visada buvo vienas pagrindinių mano gyvenimo elementų, kiek tik save pamenu. Juokaudama sakau, jog tai yra dalis mano DNR. Dar vidurinėje mokykloje užsiiminėjau mergaitiška sporto šaka – pusiau profesionalia ritmine gimnastika, o vėliau išbandžiau jėgas griežtesnėje, labiau vyriškoje srityje – Izraelio karinėje tarnyboje. Tiesa, esu baigusi finansų ir ekonomikos mokslus, tačiau ši specialybė man taip ir „neprilipo“. Jaučiau, kad finansai nėra mano aistra, todėl visa galva pasinėriau į sporto pasaulį.

Šiandien esu įkūrusi savo sporto centrą, vienoje iš Izraelio aukštųjų mokyklų dirbu fizinio lavinimo dėstytoja, vedu treniruotes keliuose sporto klubuose. Galima sakyti, kvėpuoju sportu kiekvieną minutę.

Koks didžiausias jūsų sportinis pasiekimas?

Man patinka pasiekimus vertinti pagal drąsos ir poveikio kitiems prizmę, todėl labiausiai didžiuojuosi prieš 7 metus priimtu sprendimu visiškai pasinerti tik į sportą. Būtent taip apsisprendusi galėjau prisidėti prie svarbių sporto projektų savo šalyje, buvau pastebėta daugybės žmonių, tai man suteikė galimybę tapti „Nike“ ambasadore, o jais tampa tik geriausi atletai ir treneriai visame pasaulyje. Kasdien sulaukiu daugybės žmonių šypsenų ir padėkos kad įkvepiu juos judėti. Tai man yra didžiausia motyvacija.

Kas jums yra sveikas gyvenimo būdas?

Norint sveikai gyventi, reikia suprasti, kad kūnas yra vertingiausias mūsų turtas.

Pirmiausia, norint sveikai gyventi, reikia suprasti, kad kūnas yra vertingiausias mūsų turtas. Aš tikiu, jog tarp psichologinių ir fizinių žmogaus savybių yra tvirtas ryšys ir tinkamai nusiteikus galima padaryti viską. Net ir tai, kas atrodo neįmanoma. Dažnai girdžiu, kaip žmonės skundžiasi, kad nesugeba atsikelti į ankstyvas rytines treniruotes, o eiti į vėlyvas būna per daug pavargę. Šioje vietoje reikėtų vadovautis požiūriu, jog toks gyvenimo būdas yra dovana, o ne našta. Juk skyrę laiko sau, savo kūnui, visuomet laimėsime – ne tik gražią išvaizdą, bet ir gerą psichologinę savijautą, pasitikėjimą savimi. Teigiamas nusiteikimas yra pagrindinis sveiko gyvenimo būdo elementas, svarbiausia – nepamesti jo.

Kiek laiko skiriate asmeninėms treniruotėms?

Esu linkusi „išeiti“ iš komforto zonos, todėl nuolatos išbandau naujus sporto užsiėmimus. Manau, bet kuri veikla po tam tikro laiko atsibosta, todėl smalsumui sužadinti privalu išmėginti naujus dalykus. Pastaruoju metu bėgioju bent 3 kartus per savaitę. Dažniausia bėgu Tel Avivo paplūdimiuose, bet retkarčiais pasirenku naujus maršrutus. Svarbiausia, kad bėgdama galėčiau sustoti ir išsimaudyti. Šeštadieniais kviečiu kartu bėgti ir savo draugus, dalis jų mūsų treniruotę net praminė „smagiuoju bėgimu“.

Kita sporto rūšis, be kurios negalėčiau gyventi, yra „CrossFit“, šio tipo treniruočių jų savaitėje turiu tris keturias. Siekdama viską suderinti ir rasti vidinę ramybę, papildomai atlieku jogos pratimus.

„Nike“ nuotr./Tair Lissauer
„Nike“ nuotr./Tair Lissauer

Visiems besidomintiems sportu T. Lissauer pataria: „Nepamirškite, kad kūnas yra didžiausias jūsų turtas, todėl puoselėkite ir prižiūrėkite jį. Sportas – tai geriausia dovana, kurią galite pasidovanoti, todėl nedvejokite ir išbandykite šį malonumą.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai
Temos: 2 Sportas treniruotė
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt