Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvaigždžių trenerės pasiūlymas – sporto programa pagal gimimo datą

Mergina sporto klube
Vida Press nuotr. / Mergina sporto klube
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Egzistuoja dietos pagal kraujo grupes ir rekomendacijos kirpti plaukus pagal Mėnulio fazes. O kas, jei sporto šaką rinktis pagal gimimo datą? Skamba nemoksliškai? Bet svarbu sportuoti, o jei žvaigždžių padiktuotas pratimų sąrašas bus efektingas, tai tik į naudą ir grožį.

Los Andžele (supraskite – Holivude) šią tendenciją plėtoja rimta trenerė Siri Dharma Galliano, įsitikinusi, jog kuo tiksliau pagal gimimo datą bus parinkta sporto šaka ir treniruočių programa, tuo naudingesnė ji bus, tuo greičiau bus pasiektas tikslas ir tuo daugiau šansų, kad net didžiausia tinginė jos nemes.

Vida Press nuotr./Siri Dharma Galliano
Vida Press nuotr./Siri Dharma Galliano

Pagal ponios Galliano programą sėkmingai treniravosi ar treniruojasi tokios Beverli Hilso dailių linijų karalienės, kaip Sharon Stone, Daryl Hannah, Uma Thurman, Madonna, Cameron Diaz, kino deivė Jessica Lange. Visus 12 Zodiako ženklų Siri grupuoja pagal stichijas.

Svarstyklės, Vandenis, Dvyniai

Kaip yra. Oro ženklams sunku „išjungti“ mintis net sportuojant, todėl kuo daugiau dėmesio reikalauja tai, ką jie daro, tuo didesnė tikimybė, jog veikla nenusibos. Sportinę nuostatą padės palaikyti reguliarios ir dažnos treniruotės: jums, kaip niekam kitam, svarbu žinoti, ką darysite rytoj, poryt ir po savaitės tuo pačiu metu.

Ką daryti. Salėje pirmenybę teikti moderniems treniruokliams, kuriems įvaldyti reikia ir minčių, ne tik raumenų pastangų. Kinų gimnastika taiči, sportinė joga, kitos sporto šakos ir drauge mokymai, reikalaujantys galvoti, – tarsi sukurti jums. Kuo daugiau veiklos gryname ore: tinklinis, lauko tenisas, lėkščiasvydis (taip kalbininkai reikalauja vadinti dviejų komandų žaidimą, kur svaidoma speciali plastikinė lėkštelė)... Orinukams būdinga puiki judesių koordinacija, todėl galėtų tikti sudėtingi šokiai, pavyzdžiui, fankas. Džiaugsmo suteiks paprasčiausi šuoliai su šokdyne (jų irgi esama išmaniųjų, skaičiuojančių šuoliukus ir išeikvotas kalorijas). Treniruočių rutiną paįvairins moterų kikboksas.

Sporto režimas. Keturiskart per savaitę pagal griežtą tvarkaraštį.

Vida Press nuotr./Mergina sporto klube
Vida Press nuotr.

Avinas, Liūtas, Šaulys

Kaip yra. Trys ugnies ženklai – gyvybingi ir trokšta iš gyvenimo gauti kuo daugiau malonumų. Iš to, ką daro, – irgi. Energijos jiems netrūksta, treniruotis galėtų kad ir kasdien, nors ugniukų judrumas ir taip padeda išlaikyti formą. Iš visų Zodiako ženklų jie bene labiausiai linkę bendrauti, todėl kolektyvinės treniruotės juos ypač motyvuoja.

Ką daryti. Bandyti ką nors nauja (arba sąlyginai nauja). Pavyzdžiui, brazilų šokį kapueirą. Ritualiniai šokių judesiai čia papildomi aerobikos ar Rytų dvikovų elementais. Labiau įsigilinus, paaiškėja, jog tai ne tik treniruotė, bet ir tam tikra idėjų bendrystė. Vienas kapueirininkas, sutikęs kitą, visada turės apie ką pasiteirauti ar kokius judesius parodyti. Dar viena gana egzotinė sportinė veikla – Okinavos karatė, be galo gražus Rytų dvikovos menas ir vėlgi pagrindas bendrauti. Puikiai tonizuoja ir įprastos jėgos treniruotės salėje. Nepamirškite tokio svarbaus komandos jausmo: žaiskite krepšinį, važinėkite riedučiais su draugais, eikite į turistinius žygius.

Sporto režimas. Nuo dviejų trijų iki penkių kartų per savaitę.

Fotolia nuotr./Riedutininkė.
Fotolia nuotr.

Ožiaragis, Jautis, Mergelė

Kaip yra. Žemės stichijos globotiniai stiprūs kaip pati žemė, gali susidoroti su didžiausiais sportiniais krūviais. Valingi, ramūs, santūrūs, ištvermingi, taigi lengvai gali persistengti rinkdamiesi krūvį bei tempą ir pervarginti raumenis. Todėl turėtų pristabdyti save, kad, užuot padėję, nepakenktų.

Ką daryti. Jums tiks bėgiojimas rytais ar vakarais, ilgi pasivaikščiojimai pėsčiomis, jodinėjimas, golfas. Tikriausiai nebus priimtinos vandens sporto šakos, nes sąmoningai ar nesąmoningai rūpinsitės ne treniruotės efektyvumu, o kaip kuo greičiau pajusti pagrindą po kojomis. Žemės ženklo žmonės nelengvai pasitiki aplinkiniais, todėl itin kruopščiai rinkitės trenerį: jei jis pasirodys per mažai išmanantis, skirs jums per didelį ar per menką krūvį, treniruotė teiks ne pasitenkinimą, o tik erzins, nes kiti visada viską daro ne taip. Kritinis mąstymas, nieko nepadarysi.

Sporto režimas. Triskart per savaitę po 40–50 minučių.

Vida Press nuotr./Apšilimas
Vida Press nuotr.

Vėžys, Skorpionas, Žuvys

Kaip yra. Vandens stichijos ženklai laikomi svajotojais. Mėgsta atsipalaiduoti, tačiau nemėgsta dėl to stengtis. Ir išvis taupo kiekvieną judesį. Tačiau būtent šio ženklo atstovams net labiau nei kitiems reikia judėti, nes jų organizmas linkęs kaupti vandenį. Dažnas fizinis krūvis kartu su prakaitu padės atsikratyti ir skysčių pertekliaus.

Ką daryti. Aerobikos krūvis padės stipriai išprakaituoti. Pamėginkite Tailando boksą ar panašias energingas treniruotes. O gal tiks senas geras bėgimas pagal intervalinę schemą (5 minutės apšilti, paskui tempas kaitaliojamas: pusantros minutės – nuosaikus, minutę – maksimalus, pradėti nuo 20 minučių, paskui galima ilginti iki valandos, baigti apšilimo tempu). Presas – jūsų visatos centras, todėl jį reikia ypač stiprinti. Tiks ir treniruokliai, ir elementarūs pratimai, nors kas antrą dieną daromi namuose. Vanduo ir vandens procedūros vandens ženklams būtini. Baseinas bent kartą per savaitę žiemą, plaukimas, vandens slidės, nardymas, buriavimas sugrąžins vandenukus į natūralią terpę, todėl šios sporto šakos – jų pasirinkimas.

Sporto režimas. Ne mažiau kaip triskart per savaitę po valandą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno „Girstučio“ baseinas
Eriko Ovčarenko/15min nuotr.

Trenerės dosjė

Siri Dharma Galliano – viena geriausių Šiaurės Amerikos ir Europos pilateso specialisčių, dirbanti daugiau kaip 20 metų. Jos mokytoja buvo Romana Kryzanowska, kurią pilateso paslapčių mokė pats metodikos autorius Josephas Pilatesas. Siri treniravo aktorius filmams „Matrica. Perkrauta“, „Matrica. Revoliucijos“, „Betmenas“, „Nužudyti Bilą“. Visuose juose žvaigždės demonstruoja neįtikėtinus kūno sugebėjimus.

Uma Thurman ir „Matricos“ žvaigždė Carrie Anne Moss – jos klientės nuo tų laikų. Siri taip pat yra ir Kundalini jogos sertifikuota specialistė. Ją mokė Yogi Bhajanas – šios jogos srities dvasinis lyderis ir pradininkas JAV. Trenerė įsitikinusi, kad sportinę veiklą galima parinkti visiems, kad ir kokio amžiaus ir sveikatos žmogus būtų. Jos metodikos rekomenduoja koncentraciją, atsidavimą tam, kas daroma, ir būtina sąlyga – džiaugsmas, patiriamas iš aktyvumo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie ELaima.lt